Kariéra lékařky, nebo vysněná rodina?

4.11.19 21:17

Kariéra lékařky, nebo vysněná rodina?

Zdravím Vás❤jsem osmnácti letá studentka střední zdravotnické školy, obor praktická sestra. Právě řeším dilema, víte, už od patnácti let hlídám děti, od věku novorozeňat až po školkové děti a miluju to! Miluju děti a čas strávený s nimi, jen.. Moc si přeju být i lékařkou v nemocnici, obor jsem si nevybrala, ale jsem si jistá, že kdyby se mi ta lékařská fakulta vyplnila, tak mám na šest let vystaráno, zatím mám přítele, který je úžasný a popravdě s penězi problém není vůbec, je docela za vodou.Moje otázka zní, myslíte si, že kdybych porodila moje vysněné miminko okolo dvacátéhočtvrtého roku, zvládla bych vysokou? Přítel je hokejista, takže čas na mimčo by měl, naše maminy jsou k dispozici, moje nejlepší kamarádka taky, moje babička též(v době narození miminka by jí bylo něco málo přes šedesát a je velmi aktivní a sama říká, že se těší na miminko.) V době, kdy bych dělala atestace už by mohl/mohla být ve školce. Ano, řeším to velmi dopředu, ale nic jiného mi nezbývá. Na jednu stranu jsem teď na zdravotní škole, takže například latinu zvládám levou zadní, celkově mě moje střední skvěle připraví na vysokou. Takže, myslíte, že bych ty dva roky vysoké a dítě k tomu zvládla? Popřípadě, jsou tu nějaké maminky s vysokou a dítětem? Děkuju moc za odpovědi, vážně mi to pomůže. ❤

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10336
4.11.19 21:21

@FisherGabriela a co brání tomu plánovat dítě, až se staneš tou doktorkou?
jako je ti 18, v 19 maturita, 6 let medicíny a je ti 25 let
to chceš jako 5 let studovat medicínu, pak si pořídit dítě a pak to dokončit? :nevim:
asi je to nějak mimo mé chápání - logika tvého myšlení
a ne medicína se s dítětem nedá

Příspěvek upraven 04.11.19 v 21:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18203
4.11.19 21:23

Nechápu ten spěch. Kdyby ti bylo 35, tak neřeknu, ale ve 24? Proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.11.19 21:23

Moje máma mě měla ve čtyřiadvaceti, přerušila VŠ (medicínu) na rok a pak si zbylý rok a půl dodělala, atestace též zvládla i s dětmi (pak už se dvěma). Bylo to něco za něco a musely fungovat hlídací babičky a táta, když byla přes týden na škole. Sama ji obdivuju že to zvládla, a i ostatní že se o mě postarali. Takže ono jde všechno, ale jestli by si to tak naplánovala dobrovolně, to nevím…:) Tenkrát to rozhodně plánované nebylo…
Anonym, příliš osobní info.

• Nahlásit
  • Citovat
4.11.19 21:25

No holka, sebeduvera ti rozhodně nechybí. :lol: Tak za mě, nejprve se na tu medicínu
dostaň, a pak můžeš řešit, co dál. Zatím je jakékoliv plánování bezpredmetne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
4.11.19 21:28

Kamarádka je lékařka, má tři děti, letos jí bylo čtyřicet a první dítě měla na fakultě, druhé těsně po atestaci a třetího benjamínka v 35 letech, zvládala to, dodělala si ještě druhou atestaci a na jedné mateřské byl manžel
má můj obdiv, ale ona je proaktivní odjakživa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 21:29

Proč spěch? Protože se klepu na to být máma, všechny máte pravdu, nemám kam spěchat, ale mám dvě touhy a chci je obě. V tom je ten problém, ale pravda, že kdybych měla mimčo po vysoký a pak až udělala atestace, taky to jde a já Vám moc děkuju za rady, pro Vás je to asi nepochopitelné, ale každý jsme jiný, no ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 21:34
@modravlocka píše:
No holka, sebeduvera ti rozhodně nechybí. :lol: Tak za mě, nejprve se na tu medicínu
dostaň, a pak můžeš řešit, co dál. Zatím je jakékoliv plánování bezpredmetne.

Promiňte, ale máte nějaký problém? Ano, sebedůvěra mi nechybí, kdybych ji neměla, tak o medicíně ani nepřemýšlím:wink:, ale jelikož budu maturovat už v osmnácti, řekla bych, že zase tolik času není a proto se ptám, jestli si radši udělat zatím DiS na sestřičku, pak mít rodinu a popřípadě potom řešit vysokou, třeba pro mě pak nebude prioritou a práce sestry mě bude naplňovat, stejně jako to mateřství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
893
4.11.19 21:35

Ze zdravky se s nejvetsi pravdepodobnosti na medicinu nedostanes. A i materstvi si predstavujes jak Hurvinek valku. A nakonec, zadna lekarka, co znam, nemela dite pred atestaci. Statnicema medicina nekonci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
4.11.19 21:36

Popravdě, kdybych mohla vrátit čas, měla bych dítě už na VŠ. Při zpětném pohledu mi to přijde jako skoro ideální doba. Ale je pravda, že jsem nedělala medicínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10336
4.11.19 21:37

@FisherGabriela no víš - znám holku, co byla jedničkářka od 1. třídy po čtvrťák na gymplu - celý život chtěla být lékařkou - buch neudělala maturitu, šla pracovat - po roce maturitu udělala, na medicínu se dostala - po 4 semestrech naprostý propadák - nezvládala - přestoupila na fyzioterapii, a je ráda, že je ráda
opravdu život se nedá plánovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
4.11.19 21:39

V prvni rade bych se soustredila na to, aby ses na tu vysokou vubec dostala a pak planovala dle moznosti.slo to tve mamine neznamena, ze to pujde levou zadni i tobe. mimino je zaprah.za me dodelat skolu a atestaci a pak planovat mimco. uzijes si ho plne dousky. miminkovsky roky uz nenahradis a utika to neskutecne rychle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 21:41
@VitaminC píše:
Ze zdravky se s nejvetsi pravdepodobnosti na medicinu nedostanes. A i materstvi si predstavujes jak Hurvinek valku. A nakonec, zadna lekarka, co znam, nemela dite pred atestaci. Statnicema medicina nekonci.

Můžu se zeptat, proč bych se ze zdrávky nemohla dostat na VŠ? Znám takových jak jsem já více, popravdě chodím na přípravné kurzy na příjmačky na VŠ a zatím vše v pořádku, mateřství si přestavuji jako Hurvínek válku? Pardon? Vy mi vidíte do hlavy? Ano, sranda to nebude, ale s dětmi mám zkušenosti a jak jsem psala, na miminko bych nebyla sama, ale i tak děkuju za názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6514
4.11.19 21:43

@VitaminC Vidis, ja jednou cetla (mozna i tady na emimi, terba by se to dalo dohledat) nejakou diskusi, kde radily holkam lekarkam, pokud maji rodinne zazemi, at maji dite tusim v 5.r, ze je to nejlepsi reseni, ze 5. a 6 r. jsou takove volnejsi, pak uz je zase kolecko po specializacich, nez si vubec clovek vybere, z ceho chce atestaci :think:. To se mi ted jen tak nejak pripomnelo, lekarka nejsem. Nevim, jak moc je to realne. Kamaradka ma tri deti a teprve ted se uci na atestaci. Takze asi to jde mnoha zpusoby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 21:43
@stinga píše:
@FisherGabriela no víš - znám holku, co byla jedničkářka od 1. třídy po čtvrťák na gymplu - celý život chtěla být lékařkou - buch neudělala maturitu, šla pracovat - po roce maturitu udělala, na medicínu se dostala - po 4 semestrech naprostý propadák - nezvládala - přestoupila na fyzioterapii, a je ráda, že je ráda
opravdu život se nedá plánovat

Máte pravdu, nedá, ale ne každý dopadne jako zmíněná slečna, i tak moc děkuju za názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama