Kariéra, rodina a jak si najít zase dobrou práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 21:17
Kariéra, rodina a jak si najit zase dobrou práci?

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale teď jsem se pohádala s manželem a potrebuji se nekomu svěřit. Aby bylo jasni, nejsem žádná zhýčkaná panička, vzdy jsem dřela jako kůň, nikdy jsem od nikoho nic nedostala, takže tohle není výlev manželky, která nemá co na práci.
Končí mi rodičák a musím si najít práci. Nic nenormálního. Před dítetem jsem mela velice slušné místo ve zdravotnictví. Pak ale toto místo zrušili a kdybych chtěla ro stejné, dojíždela bych 45km tam a 45km zpet. To ale manžel neschvaluje, ztráta času a ekonomické dojíždění. Do toho vstávat, s dítětem do školky apod. Babičky máme daleko, tudíž bez hlídání. Nejde to prostě. Jenže žijeme v zapadákove, kde práci v oboru neseženu. Žijeme tady, protože tu manžel má firmu, vydelá slušné peníze, ale ne zase tolik, že bCh do práce nechodila. U nej ve firmě pro mě místo nemá.
Když jsem to s ním řešila, tak mi řekl, že holt musím mimo obor a mám jít např. nékam vybalovat zboží, že mám holt tak trochu smulu. Nemám nic proti nějaké práci, budu delat cokoliv, ale vnitřně se budu trápit. Nejsem kariéristka, ale chci jen delat neci, co mě bude bavit v mém oboru. Musím prostě ráno vstát, do školky, nekam do práce a do školky. Manžel nemá čas vyzvedávat. Má i spoustu dalších koníčků, které on chce stíhat. Z tohoto duvodu nechce ani další dítě.
Jen se chci zeptat, jestli to měla některá také tak? Vybalovali jste třeba zboží a postupně se vrátili někdy ke svému povolání? Dost me to trápí. Své dítě muluji nadevše a kvuli němu vydržím cokoliv.
Díky za přečtení.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10823 příspěvků 19.03.19 21:20

Tvuj manzel je peknej sobec. Neni ve vasem okoli nejaka duchodka, ktera by dite odvedla a privedla ze skolky? 45km je docela v pohode.

janickaIII
Závislačka 3824 příspěvků 19.03.19 21:25

Domluv se s mužem ať vodí nebo vyzvedává a ty se vrať ke svému oboru. 45km není tolik. Rodiče jste oba dva, takže ustoupit musíte oba. Když bys z odborné práce šla na neodbornou tak Tě to časem bude mrzet a po čase se špatně vrátíš zpět.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 21:27
@Šarlota4 píše:
Tvuj manzel je peknej sobec. Neni ve vasem okoli nejaka duchodka, ktera by dite odvedla a privedla ze skolky? 45km je docela v pohode.

Já nezvládnu dítě dát někomu cizímu. Ani o nikom nevím. A stejně tím dojíždéním by se hodně projelo… mam smůlu no.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 19.03.19 21:28

Hele zrovna to zdravotnictví je obor, kde berou pořád, prakticky všude a na různé směny :think: já ackoliv sem zdravotník nebyla, jsem v tomhle oboru našla práci po mateřské poměrně snadno.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 19 inzerátů 19.03.19 21:31

Nešla bych do práce mimo obor, pokud bych sama nechtěla - a to ty nechceš. Jen proto, že je tvůj muž sobec se nezahazuj vybalovaním zboží, těžko by ses pak vracela do práce v oboru. Mohla bys pracovat na zkrácený úvazek, že byste se vystřídali ve vyzvedávání?

Lama Lama
Hvězda diskuse 51905 příspěvků 19.03.19 21:33

Ne. Ve zdravotnictví jsem si už před dětmi našla takovoulraci, která umožňuje upravený úvazek a je slucitelna s detma. Mimo obor bych šla, ale na delnickou pozici jen v nouzi nejvyšší. Ale lepší, než nic. Chápu, že manžel teď práci těžko změní, ale Teda že ne omezí koníčky.. To vypadá na krapet hlubší problém ve vztahu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 21:34

Těžké. Já jezdila 22 km a byl to opruz. Administrativa. Nechala jsem se zlákat na podřadnější práci a byla to chyba, na práci jsem zvykla, ale lidi byli šílení. Fakt hnusné poměry. Po dvou měsících jsem odešla. Já jsem doma 14 dní. Manžel mi sehnal místo ve firmě, kde pracuje. On manažerská pozice, já budu dělat v expedici. Od dubna nastupuji. Mám to 5 minut od domu, takže budu v pohodě stíhat děti. Zítra budu jednat o možnosti kratší pracovní doby. Manžel chce, abych byla v pohodě. Vyjednal mi i velmi příjemné platové podmínky. Prosím zachovat anonym, kvůli nové práci.

janickaIII
Závislačka 3824 příspěvků 19.03.19 21:34

@Kriss Tina můžu se zeptat, dělala sis nějaké kurzy, že jako nezdravotník jsi našla práci ve zdravotnictví? (nebo je to nezdravotnický obor?)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 21:35
@Kriss Tina píše:
Hele zrovna to zdravotnictví je obor, kde berou pořád, prakticky všude a na různé směny :think: já ackoliv sem zdravotník nebyla, jsem v tomhle oboru našla práci po mateřské poměrně snadno.

Mohu se zeptat,jaký obor?

Anonymní
@Lama Lama píše:
Ne. Ve zdravotnictví jsem si už před dětmi našla takovoulraci, která umožňuje upravený úvazek a je slucitelna s detma. Mimo obor bych šla, ale na delnickou pozici jen v nouzi nejvyšší. Ale lepší, než nic. Chápu, že manžel teď práci těžko změní, ale Teda že ne omezí koníčky.. To vypadá na krapet hlubší problém ve vztahu.

Obor?

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10823 příspěvků 19.03.19 21:35
@Anonymní píše:
Já nezvládnu dítě dát někomu cizímu. Ani o nikom nevím. A stejně tím dojíždéním by se hodně projelo… mam smůlu no.

Psala jsi o slusnem miste, tak asi bylo i slusne zaplacene ne? Autem bys projela 3-4.000? Hledej zpusoby.

Anonymní

Pracuji také ve zdravotnictví. Po skončení rodičovské na původním oddělení nebylo místo, tak dojíždím 45 km na zkrácený úvazek a i tak se mi to vyplatí. Jsou v tom samozřejmě i noční a víkendy… S manželem jsme se dohodli a pomáhá. A přiznávám, že bych se svým vzděláním fakt nešla vybalovat zboží, nechci se tím nikoho dotknout, ale jednou mám takové vzdělání a tahle práce mě baví.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 19.03.19 21:38

@janickaIII kurzy jsem si nedělala, šla jsem dělat ošetřovatelku, nejdřív do fakultky, ale tam mi to moc nesedlo, tak sem šla dělat stejnou práci do domova důchodců (lepší volitelnost směn, více peněz) . Jestli jsi doktorka nebo tak, je to samozřejmě něco jiného.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51905 příspěvků 19.03.19 21:39
@Anonymní píše:
Obor?

Hematologie. Ale to je fuk.. Berou se doktoři, sestry, sanitární, všechno co má ruce a nohy. I na zkrácený úvazky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama