Reklama

Kariéra v kvalitě nebo logistice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nela_Bobina
Stálice 68 příspěvků 23.01.18 23:10
Kariéra v kvalitě nebo logistice?

Ahoj, rozhoduji se mezi pracovní nabídkou jedné větší firmy, mohu nastoupit buď na oddělení kvality anebo na oddělení logistiky a plánování materiálu (kancelářské pozice). Nevím však, jak se rozhodnout. Kvalita bude asi více technická, na druhou stranu si myslim, ze by mohla být zajímavější a také, ze praxe v oblasti kvality je více prestižní. Co myslíte? Mate zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pedigka
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 23.01.18 23:19

Platem to vyjde nastejno?

Russet
Extra třída :D 10942 příspěvků 23.01.18 23:24

Nebudeš v logistice pořád na příjmu? Budeš opravdu dělat jen osm hodin?

jessikka
Extra třída :D 10738 příspěvků 23.01.18 23:35

Určitě kvalita. Logistika je taky žádaná, ale schopných kvalitářů bude vždy málo.

Nela_Bobina
Stálice 68 příspěvků 23.01.18 23:59
@Russet píše:
Nebudeš v logistice pořád na příjmu? Budeš opravdu dělat jen osm hodin?

nejde o fyzickou logistiku, spis objednavani materialu a zajistovani dopravy… Co se tyce platů a přesčasů, tak by to mělo být podobné, pro mě je ale v rámci rozhodování nejpodstatnější náplň práce a do budoucna nějaké další uplatnění v oboru… chtela bych, aby práce byla variabilní a abych byla hodne v kontaktu s lidma… plánování uz jsem delala, bylo to zajímavé ale občas příliš statické jakože rutina, od kvality očekávám trochu víc, domnivam se, ze by tam mohl být širší záběr činností a celkově být zajímavější.. ale nevím, nemám s timto oborem zkušenosti (předpokládám, ze ty úkony na jefnotlivych odděleních jsou ve velkych firmách podobné, a proto se zkouším ptát vás ostatnich, co máte zkušenost… ) Dekuji moc :-)

Russet
Extra třída :D 10942 příspěvků 24.01.18 00:11

@Nela_Bobina
Kamarádka byla svého času na logistice a volali jí až do kina. Musela to vzít. To by mě štvalo…

taketik
Závislačka 3492 příspěvků 24.01.18 04:22

Pokud se jedna o „vnitrni“ kvalitu ve firme rozhodne kvalita - logistika je hodne narocna - pokud bych mela stejne platove ohodnoceni zvolila bych tu lehci praci - kvalita :lol:… pokud by byl plat rozdilny citelnou castkou logistika :lol:

beruska9
Extra třída :D 10640 příspěvků 24.01.18 04:58

Delala jsem oboje, ono zalezi, co ti vic sedne…logistika me bavila vic, bylo to takove rozmanitejsi…co si budem povidat, v kvalite resis furt jen prusery v zasade (nebo aspon potencialni prusery anebo jak zabezpecit, abyste nebyli v pruseru). Zase kvalita byla pouze vnitrofiremni, vsechny moje logisticke pozice meli v sobe i zakaznickou stranku, coz je obcas dobre o hubu…Logistika je sirsi, muzes najit rozmanitejsi uplatneni, s kvalitou se zase da pomerne dobre splhat nahoru (I kdyz zalezi od firmy)…kdybych to byla dosahla na interniho auditora, tak jsem asi vysmata do konce zivota…no nevim, fakt zalezi, oboje ma pro i proti, zalezi, jaky jsi typ.

beruska9
Extra třída :D 10640 příspěvků 24.01.18 05:01
@taketik píše:
Pokud se jedna o „vnitrni“ kvalitu ve firme rozhodne kvalita - logistika je hodne narocna - pokud bych mela stejne platove ohodnoceni zvolila bych tu lehci praci - kvalita :lol:… pokud by byl plat rozdilny citelnou castkou logistika :lol:

Hele, mela jsem jako kvalitar na krku velky audit…zlata cela logistika, vcetne hadek se zakazniky :mrgreen: Nenazvala bych to lehci praci, zalezi, co presne delas. Ja to treba mela navic tak, ze v logistice jsme vzdy byli team (I kdyz s rozdelenymi pravomocemi, ale vzdy mel kdo pomoct), na kvalitu jsem byla v zasade sama…no nic moc teda…mela jsem tydny, kdy jsem pracovala 16 hodin denne+aspon jeden den o vikendu…fuj, doted mam z toho husi kuzi ;)

taketik
Závislačka 3492 příspěvků 24.01.18 05:37

@beruska9 Já mám právě za sebou jak kvalitu tak logistiku - kvalita se jakž takž dá naučit - normy, postupy, výroba či celý proces. Samozřejmě když jsou audity je to horší :lol: ale tomu se ve finále člověk nevyhne ani v logistice. Co se týká logistiky, dělala jsem ve firmě kde lítalo letadlo do Polska či Německa a následně se vše převáželo kamiony a přepravními spol. do ČR do potřebných firem. Vzhledem k tomu že se jednalo o servis nejmenované značky s nakousnutým jablkem :lol: :lol: tak to bylo hodně na hlavu, jakmile se opozdil let byl problém, sníh byl problém, námraza byl problém a vzhledem k tomu že společnost měla smlouvy na to že servis proběhne do 24h kde měla firma největší výdělek a čím déle byl daný produkt v ČR tím méně firma vydělávala. Nehledě na to řešit státní svátky v ostatních zemí - omezené lety, jízda kamionů atd.. :cert: :cert: takže já co se týká srovnání Kvalita/ Logistika tak mě se dělalo hůře na logistice :nevim: Na kvalitě menší psych. nátlak a když byl jednou za 3-4 měsíce interní či externí audit dalo se to zvládnout. Jo audit ISO 9001 byl velice „zábavný“ :oops: :oops:… ale za mě raději audit 2-3krát do roka než každodenní stres co se týkalo letadel, kamionů a přepravních společností :lol: :lol: šlo tam o hodně velké peníze, takže nátlak byl každodenní :oops: :oops: - zakladatelka nepíše více info tak jsem to vzala podle svých zkušeností :lol: :lol:

beruska9
Extra třída :D 10640 příspěvků 24.01.18 08:47

@taketik : no jasne, ja zase podle svych :mrgreen: Ono ma kazde neco, ze? :mrgreen: Ja sla ze zakaznicke logistiky do vnitrni kvality, jak jsem se tesila, ze se zbavim „prudicich“ zakazniku, nez jsem zjistila, ze uvnitr firmy umi lidi prudit jeste vic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale to fakt zalezi na firme, presne naplni praci atd…

elen-ka
Extra třída :D 12050 příspěvků 8 inzerátů 24.01.18 08:58

Tak opravdu záleží co budeš dělat. Já začínala jako kvalitář na vstupním oddělení. Měla jsem nastarosti zajištění kontroly vstupních dílů a v případě nekvalitnosti nad rámec smlouvy s dodavatelem, komunikace s dodavatelem a vrácení zásilky zpět. Také to obnášelo dobrou spolupráci s nákupním oddělením a logistikou. Také jsem k tomu dělala vnitřního auditora.
Pak jsem přešla do logistiky, kde jsem měla nastarosti inventury, správnost stavu zásob, správnost účtování pohybů na skladě a správné ocenění zásob.

Obě práce byly zajímavé a bavily mě. Ale když bych si nyní měla vybírat kam bych se chtěla vrátit zpět, vybrala bych si tu logistiku. Ta mě bavila poněkud více.

Nela_Bobina
Stálice 68 příspěvků 24.01.18 20:42

@elen-ka @beruska9 @taketik @Russet Holky moc děkuju za názory a zkušenosti, ja jsem delala spis plánování materialu a to koukam s tou skutečnou logistikou nema az tolik společného, bylo to zajímavé, ale jak jsem psala, porad dokola to samé, a nebylo treba nic moc resit s ostatními odd, takze za me i nedostatek komunikace, resp. pouze po mailu s dodavateli. Na nové pozici by to mělo být také plánování plus ještě zajišťování přepravců. Jenže mě pořád víc láká ta kvalitarska pozice, se kterou ale nemam zkušenosti, mela by to však být komunikace s dodavateli, logistikou, výrobou, občas nejaka sluzebka do zahraničí, jednání se zákazníky, vedeni reklamacniho řízení… jake to vsak bude v realu netuším. Myslela jsem, ze mi právě doporučite tu kvalitu, ale vsechny jste se nakonec shodly na logistice :-/ Sice jsem psala, ze o plat nejde, ale na té kvalitě je právě nižší, takže he to prostě velké dilema :-/ Podle toho, co jste ale psaly, je teda kvalita spíš o tom jak se dokážu domluvit s lidma z firmy a dodavateli, prip. zákazníky… a me prave laka ta možnost prime komunikace s ostatními, i kdyz se to týká prostě problémů… tak ted „babo rad“ :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 21:45

Dost se tu objevuje názor, že logistika je stresová záležitost. Nezpochybňuji to. S kvalitou je to ovšem psychicky náročné taky. Je třeba si uvědomit, že kvalita je v mnoha firmách nechtěné dítě, kvalitář je mnohde obtížný hmyz trpěný pouze kvůli papíru (certifikát ISO), hlavně v oblasti kvality interní. Ta zahrnuje především práci hlídacího psa, dohady s výrobou, nadřízenými a pozici neoblíbeného bonzáka v kolektivu. Zákaznická kvalita vyžaduje osobnost tvrdou, komunikativni, často hovořící cizím jazykem - nikdo není ochoten přiznat že dodal zmetky, výroba stojí a hněv nadřízeného nebo i dělníků se sveze zase po kvalitáři. Interní kvalita bývá spojena s vyřizováním reklamací a každá přiznaná reklamace je pro kvalitáře bod na stupínku neoblíbenosti. Někdo to tu zmiňoval-interní kvalita je horší než zákaznická. Ne jinak je to u kvality vrcholové - tam už je zase jiný boj, byrokracie, nezájem vrcholového vedení, atd. Při uvažování o místě kvalitare bych si intenzivně zjišťovala reference na danou pozici ve firmě - především ve smyslu fluktuace lidí na této pozici. Ne každý má na to žaludek, ale pokud se lidi na místě kvalitare střídají jak ponožky, je vždy něco špatně.
Anonymní manažer kvality

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2366 příspěvků 24.01.18 21:54
@Anonymní píše:
Dost se tu objevuje názor, že logistika je stresová záležitost. Nezpochybňuji to. S kvalitou je to ovšem psychicky náročné taky. Je třeba si uvědomit, že kvalita je v mnoha firmách nechtěné dítě, kvalitář je mnohde obtížný hmyz trpěný pouze kvůli papíru (certifikát ISO), hlavně v oblasti kvality interní. Ta zahrnuje především práci hlídacího psa, dohady s výrobou, nadřízenými a pozici neoblíbeného bonzáka v kolektivu. Zákaznická kvalita vyžaduje osobnost tvrdou, komunikativni, často hovořící cizím jazykem - nikdo není ochoten přiznat že dodal zmetky, výroba stojí a hněv nadřízeného nebo i dělníků se sveze zase po kvalitáři. Interní kvalita bývá spojena s vyřizováním reklamací a každá přiznaná reklamace je pro kvalitáře bod na stupínku neoblíbenosti. Někdo to tu zmiňoval-interní kvalita je horší než zákaznická. Ne jinak je to u kvality vrcholové - tam už je zase jiný boj, byrokracie, nezájem vrcholového vedení, atd. Při uvažování o místě kvalitare bych si intenzivně zjišťovala reference na danou pozici ve firmě - především ve smyslu fluktuace lidí na této pozici. Ne každý má na to žaludek, ale pokud se lidi na místě kvalitare střídají jak ponožky, je vždy něco špatně.
Anonymní manažer kvality

Naprosto souhlasim, delala jsem ve firme, kde to presne takto bylo. Neustale dohady, velka odpovednost. Osobne bych volila logistiku, pokud je tam i vyssi plat, nevahala bych. Sama jsi ale psala, ze te vic laka kvalita. Neni treba mozne vzit si kontakt na nekoho primo z firmy, nebo si pokecat osobne s vedoucima z obou oddeleni? Pak bys i vedela, s kym sis lip sedla a pod kym by se ti lip delalo. Urcite by ti i osvetlil, co presne bude naplni prace a jaky by byly tvoje kompetence.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >