Kariérní ambice a vztah

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
76
5.1.22 20:04

Kariérní ambice a vztah

Ahoj, přišel jsem si sem zase postěžovat a pokecat :D. Měl jsem teď krátký vztah se slečnou s kterou jsem se cítil fakt po dlouhé době skvěle. Problém nastal, když jsme se začali bavit o životních cílech a prioritách. Stručně řečeno, je to hodně kariéristka (výše mzdy a práce je pro ní prio) a já spíš nechávám věci plynout. Celou dobu se ke mně chovala, že bylo vidět, že něco cítí a i sama mi to řekla. Bohužel, já se po pár týdnech zamiloval. Když sme se tak bavili, v hodně věcech bych se podřídil já, zatímco ona neustupovala a nedělala kompromisy. Vrtá mi hlavou, že jeden den mi projevuje lásku (taky že nechce o mě přijít) a druhej den jak lusknutím prstu mi oznámí, že pro dobro obou končí. Prý ji to mrzí, ale když nejsme stejně nastavený tak by to dřív nebo později stejně přišlo. Jsem trochu z toho zničený, protože jsem se po dlouhý době cítil fakt hezky. Zajímal by mě názor žen, co to měly podobně jako ona, zda se jejich priority někdy změnily? Má cenu se jí ještě někdy ozvat? Jasně, že vypadám jako zoufalec, možná i trochu jo, spíš sem si chtěl o tom popovídat. Obecně z vysoký školy si pamatuji, že ambiciozní a kariérně založený spolužačky většinou měly problém najít partnera. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7834
5.1.22 20:17

No a já moc nechápu, v čem nejste stejně nastavení a v čem by ses musel podřizovat. Znám rodiny, kdy ženská dělá kariéru a chlap je laxnější. pokud to vyhovuje oběma, tak nevidím problém.
Nebo ona po tobě chce, abys dělal taky kariéru? Tam to pak není o tom, že jste rozdílní, ale že tě ona chce řídit. Pokud si dáte svobodu, tak to jde. Akorát je nutné se domluvit předem- jaké bydlení, kolik dětí, kdo bude na mateřské a tak. U ní bych to tipovala na max jedno dítě a ty bys šel na mateřskou. Ale znám i takové páry a nevadí jim to.
Co je u vás konkrétně za problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6010
5.1.22 20:20

Přesně tak. Jsou i páry, kdy jemu to nevadí, naopak svou ženu v kariéře podporuje.

Příspěvek upraven 05.01.22 v 20:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
5.1.22 20:22
@bigl píše:
No a já moc nechápu, v čem nejste stejně nastavení a v čem by ses musel podřizovat. Znám rodiny, kdy ženská dělá kariéru a chlap je laxnější. pokud to vyhovuje oběma, tak nevidím problém.
Nebo ona po tobě chce, abys dělal taky kariéru? Tam to pak není o tom, že jste rozdílní, ale že tě ona chce řídit. Pokud si dáte svobodu, tak to jde. Akorát je nutné se domluvit předem- jaké bydlení, kolik dětí, kdo bude na mateřské a tak. U ní bych to tipovala na max jedno dítě a ty bys šel na mateřskou. Ale znám i takové páry a nevadí jim to.
Co je u vás konkrétně za problém?

tak třeba i lokalita v bydlení…ona preferuje centrum Prahy a já spíš okraj…všechno chces mít blízko…dalším problémem bylo, že hodně fitkuje a já spíš sem na nějaký jiný sporty, třeba si jít společně zaběhat, brusle…nebo projít po městě…to ona zase dělat nechce…jinými slovy, přišlo mi, že hledá obraz sebe :think: a mně by zajímalo, jestli je tu nějaká žena, která by mi řekla zda byla taky kariérně založena a zároveň zaměřena jen na sebe ale došlo ke změně a přehodnotila priority

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
5.1.22 20:24
@truelly píše:
Přesně tak. Jsou i páry, kdy jrmunto nevadí, naopak svou ženu v kariéře podporuje.

já jí podporoval ve všem, bývalý vztah ji nevyšel právě kvůli tomu, že ex ji za její ambice a kariétní růst urážel…já jí to přeju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7834
5.1.22 20:25
@Marega10 píše:
tak třeba i lokalita v bydlení…ona preferuje centrum Prahy a já spíš okraj…všechno chces mít blízko…dalším problémem bylo, že hodně fitkuje a já spíš sem na nějaký jiný sporty, třeba si jít společně zaběhat, brusle…nebo projít po městě…to ona zase dělat nechce…jinými slovy, přišlo mi, že hledá obraz sebe :think: a mně by zajímalo, jestli je tu nějaká žena, která by mi řekla zda byla taky kariérně založena a zároveň zaměřena jen na sebe ale došlo ke změně a přehodnotila priority

Ale to není o kariérním zaměření ženy. To je o svobodě a kompromisech. Každý si můžete přece dělat svoje koníčky a něco málo mít společně. Bydlení a ostatní je o kompromisech a o dohodě, pokud spolu chcete být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
5.1.22 20:29
@bigl píše:
Ale to není o kariérním zaměření ženy. To je o svobodě a kompromisech. Každý si můžete přece dělat svoje koníčky a něco málo mít společně. Bydlení a ostatní je o kompromisech a o dohodě, pokud spolu chcete být.

tak měla by mít čas i na partnera, ale když upřednostňuje své aktivity před vztahem a to není jednorázově ale každý den, tak je něco špatně ne? Permanentně jsme se viděli kolem 9-10 večer protože si nemohla jednou odpustit svůj koníček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6010
5.1.22 20:30

@Marega10 tak to je extrém. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
5.1.22 20:30
@Marega10 píše:
Ahoj, přišel jsem si sem zase postěžovat a pokecat :D. Měl jsem teď krátký vztah se slečnou s kterou jsem se cítil fakt po dlouhé době skvěle. Problém nastal, když jsme se začali bavit o životních cílech a prioritách. Stručně řečeno, je to hodně kariéristka (výše mzdy a práce je pro ní prio) a já spíš nechávám věci plynout. Celou dobu se ke mně chovala, že bylo vidět, že něco cítí a i sama mi to řekla. Bohužel, já se po pár týdnech zamiloval. Když sme se tak bavili, v hodně věcech bych se podřídil já, zatímco ona neustupovala a nedělala kompromisy. Vrtá mi hlavou, žejeden den mi projevuje lásku (taky že nechce o mě přijít) a druhej den jak lusknutím prstu mi oznámí, že pro dobro obou končí. Prý ji to mrzí, ale když nejsme stejně nastavený tak by to dřív nebo později stejně přišlo. Jsem trochu z toho zničený, protože jsem se po dlouhý době cítil fakt hezky. Zajímal by mě názor žen, co to měly podobně jako ona, zda se jejich priority někdy změnily? Má cenu se jí ještě někdy ozvat? Jasně, že vypadám jako zoufalec, možná i trochu jo, spíš sem si chtěl o tom popovídat. Obecně z vysoký školy si pamatuji, že ambiciozní a kariérně založený spolužačky většinou měly problém najít partnera. :nevim:

Kolik vam je?
Myslim, ze tady neni problemem jen to, ze je karieristka, ale i to, ze na tebe nejspis nebere ohledy, neni schopna kompromisu a velmi rychle dela zasadni rozhodnuti (viz tucne zvyraznene). Proto si nemyslim, ze by to byla kvalitni partnerka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6240
5.1.22 20:34

@Marega10 byli jste prostě nekompatibilní. Buď rád, že to ukončila. Určitě je ideální partnerka, ale s největší pravděpodobností ne pro tebe. Chtít ji změnit v je úplná hloupost. I kdyby se ti to povedlo, tak po čase by se vrátila ke svému já. Nikdo nevydrží předstírat věčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
5.1.22 20:34
@Marega10 píše:
tak měla by mít čas i na partnera, ale když upřednostňuje své aktivity před vztahem a to není jednorázově ale každý den, tak je něco špatně ne? Permanentně jsme se viděli kolem 9-10 večer protože si nemohla jednou odpustit svůj koníček.

Tady vidis, jake je tvoje misto na jejim zebricku priorit. Vyhovuje ti to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
5.1.22 20:39
@Leni_2019 píše:
Tady vidis, jake je tvoje misto na jejim zebricku priorit. Vyhovuje ti to?

Je nám 27. Právě, že vím kde je moje místo. Spíš mě zajímalo, jestli se někdy u podobných žen, jako je ona, ty priority změnily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7834
5.1.22 20:42
@Marega10 píše:

Opakuju, že tohle není o kariéristce. Nejsi pro ni tak důležitý, aby s tebou chtěla být víc. Ona časem najde někoho, kvůli komu to ráda udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
5.1.22 20:42
@Marega10 píše:
Je nám 27. Právě, že vím kde je moje místo. Spíš mě zajímalo, jestli se někdy u podobných žen, jako je ona, ty priority změnily.

Coz o to, priority se zmenit muzou. Osobnost ovsem ne a ta zena se nechova hezky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
5.1.22 21:00

Jako nepřijde mi, že člověk nějak hodně průběžně mění priority. Já jsem od střední pořád stejná. Taky jsem docela ambiciózní, ale jsem zároveň úplně jiná než žena, kterou popisuješ. Ja bych na tvém místě negeneralizovala a prostě hledala dal někoho s kým budu kompatibilní.
Vážně nejsou všechny ambiciózní ženy takové jako ta, co popisuješ. Každý je prostě jiný. To, že to nevyjde, jako se stalo tobě, je normální. Ale hlavně prosím negeneralizuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat