Karma a špatné vztahy s rodiči

Anonymní
12.6.15 11:15

karma a špatné vztahy s rodiči

Holky,
je tu někdo, kdo se věnuje karmě a podobným záležitostem? Zajímalo by mě, jak se to staví ke špatným vztahům s rodiči. Jak se zachovat, jestli to je nějaká odplata za něco z minulosti?
Dávám anonym z důvodu osobních problémů, možná později napíšu i nějaké podrobnosti, tak nechci být dohledatelná pod nickem.
Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9659
12.6.15 12:09

Jejda, po přečtení názvu jsem myslela, že vám doma zlobí karma…
Na tu karmu, kterou píšeš určitě nevěřím. Spíš se problémy s rodiči dají zlepšit díky návštěvě psycholožky. Případně se mohou objevit nějaké rodové zátěže, které se předávají mezi generacemi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.15 15:20

@Eveelin jenže já jsem právě chtěla názor někoho, kdo v karmu věří :mrgreen:
Jak tak koukám, zrovna tu nikdo není :(

• Nahlásit
  • Citovat
12.6.15 15:26

Ahoj, myslím, že na tohle ti bohatě odpoví kniha od Zdeňky Jordánové - Tvoje dítě jako šance pro tebe, nebo kniha Koncept Kontinua - ta je k nahlednutí na ulozto.cz ( i kdyz bych to asi nemela rikat, ale mnohdy je lepsi nahlednout a az pote knihu zakoupit ;) )

Muzes tyhle otazky resit s jinymi lidmy, kamaradkami, na diskuznich forech, nebo u terapeuta, ale stejně ty odpovědi nakonec budes muset hledat v sobe, protoze jedine tam je najdes :)
Proto neztracej cas na diskuzich, precti si neco malo z techto knih ( tu prvni doporucuji vice, je ctivejsi, Koncept Kontinua je psan pomerne slozite…) a uvidis ze ti najednou na mysl zacnou prichazet sami od sebe urcite souvislosti, diky kterym si pote sama odpovis na spoustu veci. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.15 15:28

Ano, já jsem absolvovala jeden numerologický kurz, šla jsem tam s ohledem na to, co se u nás v rodině děje. Vím ted, jakou máme karmickou zátěž, chápu proč. A praktikuju pár věcí, který cítím, že jsou u mě nutný.
Jinak nejjednodušší způsob je uvědomit si a plně přijmout fakt, že to čeho se ti dostává od rodičů, myslím tím nějaké příkoří…tak, že je to tak v pořádku, že na to mají právo, protože ty sama si se zřejmě v minulosti zachovala stejným způsobem. Je to taková formy pokání. Měla by pak přijít úleva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.15 15:33

Psychologii se věnuji, stejně tak i můj otec a oba dva jsme se shodli na tom, že si stejně lidé nakonec pomohou sami. Nikdy jim nepomůže nikdo z vnějšku. Všechno rozřešení nakonec najdou sami v sobě..
Víme, že důvod proč lidé jdou vlastně k terapeutovi je ten, že potřebují od někoho nezávislého nastavit zrcadlo vlastní osobnosti, nebot´mnoho lidí k tomu samo osobě nemá odvahu, podívat se sám na sebe nezaujatě…Společnost nás totiž naučila být tak moc pokryteckými, že se již ani sami na sebe a okolnosti našeho života nechceme dívat s pravdivým a nezaujatým pohledem a hrajeme pokrytce i sami před sebou :)!
Což je škoda, mnoho lidí by si tak ušetřilo nemalé peníze a hromadu času a trápení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.15 15:34
@Mezzosopran píše:
Psychologii se věnuji, stejně tak i můj otec a oba dva jsme se shodli na tom, že si stejně lidé nakonec pomohou sami. Nikdy jim nepomůže nikdo z vnějšku. Všechno rozřešení nakonec najdou sami v sobě..
Víme, že důvod proč lidé jdou vlastně k terapeutovi je ten, že potřebují od někoho nezávislého nastavit zrcadlo vlastní osobnosti, nebot´mnoho lidí k tomu samo osobě nemá odvahu, podívat se sám na sebe nezaujatě…Společnost nás totiž naučila být tak moc pokryteckými, že se již ani sami na sebe a okolnosti našeho života nechceme dívat s pravdivým a nezaujatým pohledem a hrajeme pokrytce i sami před sebou :)!
Což je škoda, mnoho lidí by si tak ušetřilo nemalé peníze a hromadu času a trápení…

Eveelin
Na tu karmu, kterou píšeš určitě nevěřím. Spíš se problémy s rodiči dají zlepšit díky návštěvě psycholožky. Případně se mohou objevit nějaké rodové zátěže, které se předávají mezi generacemi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.15 15:39

Děkuji všem.
Jde o to, že otec má zřejmě narcistickou poruchu osobnosti (nikde samozřejmě nebyl, ale vše sedí) a jen ten, kdo si tohle v blízkém okolí zažil, ten pochopí, jaké peklo pro své bližní takový člověk umí připravit. Mě by zajímalo, jak se s tím člověk má poprat z karmického pohledu. Že to je jakási forma trestu snad chápu, jen mě zajímá, jak se s tím poprat s ohledem na svoje děti, protože já bych si nepřála, aby se jednou dostaly do situace, kdy by řešily takové vztahy v rodině, jaké máme teď my :(

• Nahlásit
  • Citovat
12.6.15 15:48

Hm, doporučuji ti Lazareva, nebo Malachova, celkem srozumitelně popisují tyhle rodové záležitosti.
On Vás otec může karmicky vychovávat. Karma není trest, jen důsledek našich dřívějších činů, je to šance k většímu uvědomění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1012
12.6.15 21:16

Možná by Ti mohly pomoci rodinné konstalace :) a jen poznámka karmická zátěž rozhodně není forma trestu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.6.15 02:40

Nevěřím na karmické zatížení. Věřím v Boha, který nám dává tu výsadu, že můžeme všem, včetně sebe odpustit. Pokud odpustíme někomu, kdo nám ublížil, tak se nám samotným velmi uleví.

• Nahlásit
  • Citovat
4044
13.6.15 05:15

Ty tobe by presne ukazaly co se u vas v rodine po generace deje systemicke konstelace. Klidne napis sz, mam osobni zkusenost a mohu popovidat jak a v cem to pomohlo me

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bondatrova
13.6.15 09:43
@Eveelin píše:

To je pro zakladatelku opravdu rada nad zlato…

• Nahlásit
  • Citovat
Bondatrova
13.6.15 09:46
@Anonymní píše:
Holky,
je tu někdo, kdo se věnuje karmě a podobným záležitostem? Zajímalo by mě, jak se to staví ke špatným vztahům s rodiči. Jak se zachovat, jestli to je nějaká odplata za něco z minulosti?
Dávám anonym z důvodu osobních problémů, možná později napíšu i nějaké podrobnosti, tak nechci být dohledatelná pod nickem.
Zakl.

Ahoj, myslím, že to souvisí s minulým životem, potažmo s minulými životy.

Zřejmě se stalo něco špatného mezi vámi a máš si právě takové ne zrovna šťastné situace s rodiči prožívat, abyste se všichni posunuli někam dál.

Člověk prožije v průměru 600 životů.

CO BY MOHLO POMOCT? ZKUSTE TŘEBA RODINNÉ KONSTELACE, JINAK NEVÍM…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.6.15 10:17

Děkuji Vám všem za příspěvky!
Zkusím si obstarat Diagnostiku karmy od Lazareva a uvidím, jestli mně to přinese nějaký lepší náhled na situaci.
Rodinné konstelace nezavrhuji úplně, ale 1. je pro mě teď obtížné vyšetřit si půl den či celý den a 2. mám opravdu špatnou zkušenost s kineziologií - ač jsem si kinezioložku vybírala pečlivě, tak zkušenost opravdu hrozná a nevím, zda bych se po téhle zkušenosti uměla svěřit někomu do rukou bez obav. Myslím si, že moje nedůvěra by výsledek hodně ovlivnila, takže s tím zatím vyčkávám.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama