Kaše a UM - neupravené kravské mléko..

Lia
4466
2.10.08 21:36

Kaše a UM - neupravené kravské mléko..

Maminky,

mám dotaz ohledně kaší a UM.

Nechci malému ještě dávat neupravené kravské mléko.
Kojíme asi 7× denně, ale kaši, ač je zatím bojkotuje, bych občas zkusila dát, místo jogurtu, jako mléčný výrobek.
Problém je v tom, že jsem našla jen asi 2 kaše, které obsahují UM, (napsáno pokračovací kojenecná výživa), v ostatních je mléko neupravené.. (odstředěné mléko, nebo plnotučné mléko)..

Ano, můžu koupit UM a taky ho mám, ale koupila jsem Bebu 1 , protože zase - třeba Sunar ten pokračovací, nevím, jestli 2 nebo 3 už taky nemá upravenou BKM, jen přidané vitamíny do sušeného kravského mléka.
Chtěla jsem koupit třeba Sunar, ten kakaový, ale zase - odtučněné mléko, ne pokračovací.
Takže mu rovnou můžu udělat kakao z mléka.

Ne, že bychom to my museli až tak řešit, ale některé maminky u kaší předpokládají, že nedávají čisté kravské mléko, tak proč ta UM vlastně jsou, když od 6M dáváme vlastně neupravené mléko..

Možná se pletu, ale já ta složení fakt čtu a takhle to tam je..

Pochopila jsem to správně, je to neupravené kravské mléko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

404
2.10.08 22:01

ahoj, jeste kase nedavam, ale treba se ti bude hodit, ze kdyz jsem kojila a mala mela alergii na bilkovinu kravskeho mleka (co ja jsem snedla preslo do mlika, tak jsem drzela prisnou nemlecnou dietu), tak jsem si ja davala kasi Sinlac - specialni kase, moc dobroucka, z karobu a kukuricne mouky, zadelava se vodou, je fakt moc chutna. a pak jsme jedla nemlecnou kasi Humana, jablecna, taky zadelavana vodou.
Tu Sinlac ji budu urcite davat, az bude cas prikrmu, ted ma jenom Nutrilon Pepti, ale taky me ceka pekna pakarnicka v hledani, co vlastne dite alergicke na BKM muze??
http://www.lekarna.cz/…i-kase-650g/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.10.08 23:06

Ahoj,

přiznám se, že jsem si Tvůj dotaz četla dvakrát a myslím, že se jedná o nedorozumnění.

Takže: obvyklé kojenecké mléčné výživy obsahují odstředěné mléko a mléčnou syrovátku, takže pokud je na obalu kaše, že obsahuje např. odstředěné mléko, je ta kaše v pořádku, tedy obsahuje mléko vhodné pro kojence. Odtučněné mléko je součástí počáteční i pokračovací výživy.

Píši: mléko vhodné pro kojence, protože termín „neupravené kravské mléko“ znamená něco jiného: to je to mléko, které si koupíš v obchodě s potravinami.

Otázka je, jak moc je to mléko upravené: např. Hami dělá většinu kaší s kojeneckým mlékem, podívej se na jejich net: http://www.hami.nutricia.cz/…odukty/kase/
je to tam uvedené, které jsou s kojeneckým mlékem - je jich většina a já bych volila některou z nich.

ALE upravenou - plně hydrolyzovanou BKM můžeme hledat pouze ve speciálních výrobcích mléčné výživy pro alergiky - Nutrilon Pepti, Nutrilon Pepti MCT, Nestlé Alfaré, Nestlé Althera. Částečně hydrolyzovanou BKM mají všechny HA mléka.

V jogurtu je ta bílkovina sice trochu nabouraná, ale je to pořád normální BKM a totéž je v těch kojeneckých mlécích a kaších.

Pokud nechceš dávat malému normální BKM, tak můžeš:

• zkusit mléko s plně hydrolyzovanou bílkovinou (např. Pepti) a do něj přimíchat nemléčnou kaši (ale pochybuji, že kojením rozmlsané dítě by to jedlo - je to hrozně hořké),
  • zkusit mléko s částečně hydrolyzovanou bílkovinou (HA) a do něj přimíchat nemléčnou kaši (rovněž si myslím, že to jíst nebude),
  • zkusit nemléčnou kaši a to tak, jak psala popodopo:
    Sinlac - je vynikající, ale je v něm cukr, možná Ti to vadí, je v něm ale rýžová mouka a ne kukuřičná
    Humana obilná jablečná kaše bez mléka rýžovo - kukuřičná - zase, je v tom cukr, i když ne přímo sacharóza, chutná moc doře, ale moje dítě zasytila max. na 2 hodiny - u nás to byla taková svačinka,
    rozmíchat nemléčnou kaši ve vodě - ale, moc to nezasytí, u rýžové může být výsledkem zácpa, dobré je smíchat to s ovocem, je to zase spíš svačinka.

Na Tvém místě bych začala dávat normální mléčné kaše, třeba zrovna ty Hami - myslím, že jsou docela kvalitní. Už jen to, že snáší jogurt, svědčí o tom, že problémy s BKM nemá, tak proč řešit něco, co není k řešení.

Na ty stránky Hami se podívej, jsou tam i etikety u výrobků, a myslím, že mají kvalitní výrobky.

Dobrou chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.10.08 23:09

popodopo, malé mi taky mléko nemůže, kdyby jsi chtěla něco vědět, napiš, mám s tím už docela zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Lia
4466
2.10.08 23:54

Anonymní: díky moc :-)
Problém s BKM nemáme, jen jsem chtěla s kravským mlékem - neupraveným počkat.
A taky jsem chtěla vědět, zda jsem to pochopila správně, protože tohle dávat pak třeba miminku.. Čili Sunar, kaše apod. mají bílkovinu částečně upravenou, není to to samé jako mlíko z krabice, fajn :-)

Já jsem mysella, že je rozdíl mezi tím „odtučněným mlékem“ a „pokračovací mléčnou výživou“, prostě to jen každý výrobce píše jinak.

Kaši chci jen jako svačinku, malý jí stejně strašně málo, nesní kaši ani ze 100 ml mléka :roll:

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.10.08 00:36

Ta bílkovina upravená vlastně není. Jde spíš o to, že je to odstředěné mléko (s kašemi s plnotučným mlékem bych ještě počkala), je často upraven podíl syrovátky/kaseinu (i když každé mléko to má trochu jinak - třeba BEBA má jen tu syrovátku), upraveno zastoupení tuků a někdy i sacharidů (např. často se snižuje zrovna ta laktóza ve prospěch maltodextrinu atd.) - tak, aby to vyhovovalo miminu. A bývají obohaceny o vitamíny a minerály.

Ano, každý výrobce si to píše jinak, každý Ti doporučí nějakého jiného - osobně bych začala s BEBA a do ní míchala rýžovou nemléčnou kaši a to proto, že BEBA má nejblíže k MM - ze sacharidů obsahuje pouze laktózu a z bílkovin jen tu syrovátku (není v ní kasein - ten je hůř stravitelný, ale zase zasytí…) a moc dobře chutná :).
Jinej Ti bude doporučovat Nutrilon právě pro ten nižší obsah laktózy (někoho laktóza více nadýmá) a pro obsah kaseinu (jak jsem psala, zasytí), ale zase se po něm hůř kaká (laktóza je tak trochu projímadlo…).

No a když bych zjistila, že je ta kaše doře tolerována, zkusila bych nějakou tu od Hami.

Se Sunaren nemám zkušenosti, tam neporadím.

Ale pokud jí málo, tak si říkám, jestli přece jen nevyzkoušet ten Sinlac. Je dobrý, výborně stravitelný a má výhodný podíl bílkovin - syn se po něm může utlouct :) a obecně se doporučuje pro děti, které málo jedí. Je v něm sice cukr, ale ten je i ve všech ostatních kaších.

Jediná cesta, jak ten cukr obejít, je míchat tu nemléčnou kaši do kojeneckého mléka. Taky Nestlé ve všech letáčcích inzeruje, že jejich kaše jsou s minimálním množstvím cukru. Tak snad.

Dobrou chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
Lia
4466
3.10.08 14:18

Anonymní: díky moc, kde jsi vzala tolik informací 8O 8O

Bez cukru je Hami rýžová a taky klasická krupička, víc kombinovat nebudu, malý je v jídle hoodně konzervativní a s tímhle si vystačíme.¨

Ještě jednou díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama