Kaše na noc - lepší spaní?

227
14.3.17 20:04

Kaše na noc - lepší spaní?

Zdravím maminky, jelikož už jsme zvládli masozeleninový i ovocný příkrm, chci začít dávat na večeři kašičku, vím že se píše, že je to na večer těžko stravitelné, ale jelikož mi malý už dva měsíce strašně špatně spí, chci aspoň vyzkoušet, jestli to nepomůže. Prosím poraďte, kdo dáváte kaše nominal, kolik lžiček zhruba na kolik vody by měla být jedna dávka? A v kolik hodin dáváte? Těsně před spaním? Já dávám oběd o půl 1 cca, po třetí kojím, o půl 6 ovoce, o půl 8 kojím, pak usne u prsa, za hodinu je vzhůru a pak kojím zhruba co dvě hodiny až do rána. Takže bych chtěla přesunout ovoce na snídani a kolem té půl šesté dávat kašičku, bude to tak OK?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

79
14.3.17 20:18

Ahoj, já už teda nekojim… Taky jsem si myslela, že bude po kaši lépe spát (nejlíp celou noc :mrgreen: ). Ale budil se mi úplně stejně jako po UM. Tak pokud můžu poradit, tak zkus dát na noc UM, třeba už večer nemáš tolik mléka a proto se budí tak často… Já dám v půl sedmé UM a spí cca do dvou, někdy dyl. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 20:20

Kaše dáváme, ale žádný vliv na lepší spánek to nemá. Aspoň u nás teda ne. Budí se úplně stejně :roll: Mamka mi říkala, že až bude baštit kasičky, tak bude lépe spát. Pfff.. kdepak :roll: Zkoušeli jsme to večer před spaním, dát mu kaši v láhvi, ale to prostě nevzal. Večer před spaním musí být mléko. Za to odpoledne jí baští ostošest, ale lžičkou, a když dojde tak se rozčiluje :lol: Dávám mu ji okolo 16 hodiny. Máme kaše od Hippu, Hami, Sunarek. Chutná mu vsechno. Dávám 150 ml převařené vody a 5 lžic kaše. Zkus to, třeba Tvoje dítko kaši večer před spaním vezme, a bude lépe spát.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
951
14.3.17 20:20

Ahojky, já synovi dávám kašičku od Sunarky, mají různé příchutě je lehce stravitelná a chuťově výborná. Dávám mu ji půl hodiny před spaním. S nominal nemám zkušenost. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3238
14.3.17 20:27

Když jsem kaše dávala, nmělo to žádný efekt. já mám mlíko hory a budí se pořád.

nicméně to můžeš zkusit. ovoce dopol, běd a kaši večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
14.3.17 20:29

@Sleepy.Monkey máme to úplně stejně :mrgreen:… Kaši by bastil i večer, ale v půl noci je schopen znovu jist, už teda jen mléko, ale myslím si, že by z něj pak byl malý soudek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7500
14.3.17 21:20

Většinou se děti budí ze zvyku, kaše má málokdy pravidlo, že dítko bude déle spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14473
14.3.17 21:24

Ja davala vecer od sunarky kasi na dobrou noc, nemel potom hlad, vetsinou se vzbudil maximalne 2× za noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
14.3.17 21:27

Díky holky, zkusím a uvidíme :)
@renča.m A v lahvi nebo po lžičkách… jak dlouho ti pak vydrží spinkat? Kojíš? Až doberu tu co mám koupenou, zkusím se podívat na tu tvoji, akorát moc nevěřím tomu, že je nějaká kaše lehce stravitelná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 21:32

Muj chlapecek kasicku sni s chuti, nic jineho mu tak nejede. Krmime lzickou. Pak jeste dokojim. Vysledek je ten, ze se budi celou noc, efekt na lepsi spani taky zadny. Rozhodne bych ale nezavadela na noc UM.. pokud ho tedy nechces odstavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
14.3.17 21:40

@Ajamateridouska UM jsem dávala, plně rozkojit se mi povedlo až ve 4 měsících, díky tomu, že jsme začali ochutnávat první zeleninku a zachutnalo, takže k nutrilonu se už určitě vracet nechci… ale evidentně to nemusí znamenat odstavení ;-) dokrmovala jsem normálně z flašky, protože měl někdy hlad a na sání z prsu to nemělo vliv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
14.3.17 21:47

@Evvcaa a jak se ti povedlo rozkojit? Já od začátku pila čaj na podporu tvorby mléka, od druhého měsíce brala homeopatika, každou chvíli prikladala, když nechtěl, tak jsem se snažila odsavat, abych podpořila tvorbu a vůbec nic nezabralo :?, tak jsem to pak vzdala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
15.3.17 01:44

@Sabi87 ani nevim, cim to nakonec bylo, na jednu stranu asi psychika, uz jsem si rekla, ze na to kaslu, ze na UM vyroste stejne tak a prestala se stresovat, ze nekojim uplne a pak mi zacal vecer usinat u prsa a tudiz uz nevyzadoval dorvat se nutrilonem, zacala jsem vice kojit v noci a to mi pomohlo, jinak jsem taky utratila nehorazne prachy za homeopatika, benedikt, piskavici, kojici caje, odsavacku a bylo mi to vsechno na prd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
15.3.17 02:12

@Evvcaa to malej by taky usnul u prsa… Neco malo vždycky vycucnul, ale v noci co hodinu vzhůru a hlad :zed:! Bohužel jsem toto vydržela jen pár dní… Jsem epilepticka a navečer už mi nebývalo dobře :(. Malej je velkej nespavec, takže nebylo možné ani přes den dospat… Samozřejmě jsem konec kojení obrecela, ale přesně jak říkáš… Na UM vyroste taky. Teď už dávám zeleninku i ovoce, takže UM má v podstatě jen večer, přes noc a k snidani :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
951
15.3.17 11:56

@Evvcaa Ahojky, nekojila jsem, davám po lžičkách. Návod na dávkování kaše je na krabici. Syn neměl nikdy bolení či zácpu. Opravdu jsem se Sunarkou spokojená. Jinak mi syn spí celou noc a to od 2. měsíců, ale samozdřejmě to kaši ještě nemohl. Vyzkoušela jsem i jiné značky, ale syn je odmítal a ani jsem se mu nedivila. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama