Kaše na noc ve 4 měsících?

10
18.6.20 15:07

Kase na noc ve 4 mesicich?

Prosim vas o radu. Synovi jsou 4 mesice a tyden. Zaciname s prikrmy. Dnes jsem mu dala poprve dyni a snedl tak dve lzicky. Problem je v tom, ze dostava Nutrilon Allergy Care kvuli podezreni na ABKM. Mlicko mu hezky sedlo, ale uz 3 tydny (to mel jeste Hipp) se mi v noci budi treba i trikrat na jidlo, ma hrozny hlad porad. Jeste aby ne, vazi 8kg a meri 66cm. Vidim na nem, ze mleko uz mu proste nestaci. Do te doby spinkal krasne celou noc a budil se jen jednou na jidlo. Ted by chtel porad :? Chtela bych zkusit kasi Sinlac na noc, ale nevim, zda tim neco nepokazim, kdyz jsme teprve zacali se zeleninou? Poradite, co na male hladovce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3711
18.6.20 15:17

Kaši na noc tak malymu bych nedávala. Je těžká, mohlo by ho bolet bříško. A mohl by ti ještě víc pribirat. Já mám taky 4 měsíčního a má 6,6 kg a připadá mi obrovskej a to je kojeny. Nemusí se budit nutně jen hladem.

Příspěvek upraven 18.06.20 v 15:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11416
18.6.20 15:19

@Syky90 tak to, že se čtyřměsíční dítě budí v noci na mléko je úplně normální, určitě bych mu neplácala žaludek, malé děti se prostě budí a jedí v noci…
Kaše na noc není vhodná. Je těžká a obsahuje rychlé cukry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
18.6.20 15:21

Mám také dcerku na Nutrilonu Allergy a Sinlac kaši jí od 5.mesice, dávala jsem i na večer třeba řidší, když měla hlad. Bříško jí nebolelo naštěstí :relaxed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
18.6.20 15:38

Ja bych kasi na noc klidne vyzkousela. Dcera dostavala kasi na noc od uk. 4.mesice, protoze vecer proste rvala hlady. Nikdy ji z toho nic nebylo. Proste to zkus a uvidis, co to udela :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
18.6.20 15:48

To jsou jen takové pověry, že když se dítě narve večer kaší, že pak spí celou noc, většinou to tak není. A ve 4 měsících 8kg je teda fakt hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
19.6.20 21:50

@Syky90… Mě tedy kaši k večeři (Sinlac) poradila zkušená paní doktorka už před patnácti lety.. A moc nám to pomohlo.. Tudíž na to najíždím i ted u druhého dítka :thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.6.20 09:03
@Marieb83 píše:
@Syky90… Mě tedy kaši k večeři (Sinlac) poradila zkušená paní doktorka už před patnácti lety.. A moc nám to pomohlo.. Tudíž na to najíždím i ted u druhého dítka :thumbsup: [/citac]

A zlepsilo se spani v noci? A nevadi, ze ji dam uz ted? Kdyz teprve zkousime zeleninu? Zkusila bych s ni mozna zahustit jen vecerni mliko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.6.20 09:04

@Marieb83

Promin, odpovedela jsem jak blazen. Pomohlo to na nocni spani? Ja bych to zkusila vecer z lahve, jen zahustit mliko. A nevadi, ze zatim zkousime jen zelen. prikrmy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.6.20 09:06

@Euforia

Zkusim zahustit vecerni mliko :relaxed:️ A nemusi to byt teda striktne zelenina, kombinace zeleniny, maso zelenina, ovoce a pak az kase? :relaxed: a pomohla kase?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
20.6.20 10:12

@Syky90 urcite nemusis davat prvni zeleninu, udelej to jak si myslis, ze to bude vyhovovat. Kdyz nebude, zkusis zas jinej postup :)
Urcite muzes nejdriv jen trochu zahustit vecerni mliko ( nikdy jsem to nedelala, tak mozna jen jestli nebude potreba vetsi dira v savicce?).
Ja jsem u dcery dala prvni kasi, protoze strasne vecer rvala, klidne dve hodiny v kuse 8o.. po kasi zacla bejt spokojena a klidna. Nedavala jsem to kvuli spatnymu spani, ona spala bez problemu, ale vecery byly strasny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
21.6.20 01:02

@Syky90 ahoj, tak ja zkusila dát kaši teď po dva dny na dobrou noc… Čekala jsem, jak malá bude spát déle než když má normálně UM. Výsledek - vzbudila se mi mnohem dřív než když měla samotné UM. :D takže nějaké zázraky od toho nečekej… Možná teď ještě zkusím ji dát kaši třeba v 5 a pak na noc normálně UM a uvidíme, je možné, ze po tom má větsi žízeň a proto se budí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6348
21.6.20 01:24
@Syky90 píše:
Prosim vas o radu. Synovi jsou 4 mesice a tyden. Zaciname s prikrmy. Dnes jsem mu dala poprve dyni a snedl tak dve lzicky. Problem je v tom, ze dostava Nutrilon Allergy Care kvuli podezreni na ABKM. Mlicko mu hezky sedlo, ale uz 3 tydny (to mel jeste Hipp) se mi v noci budi treba i trikrat na jidlo, ma hrozny hlad porad. Jeste aby ne, vazi 8kg a meri 66cm. Vidim na nem, ze mleko uz mu proste nestaci. Do te doby spinkal krasne celou noc a budil se jen jednou na jidlo. Ted by chtel porad :? Chtela bych zkusit kasi Sinlac na noc, ale nevim, zda tim neco nepokazim, kdyz jsme teprve zacali se zeleninou? Poradite, co na male hladovce?

Jenze dite ma od 4 mesicu prikrmy pouze postupne pomalu ochutnavat, ne ze ho nacpes jako husu.
Jeho zazivani je na svete teprv 4 mesice, teprv se tam buduje to spravne bakterialni osidleni, a da se mu takovy zahul. Vubec bych nespechala.

Buzeni nekolikrat za noc je naprosto normalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
22.6.20 10:51

@Syky90 já to dělám následovně.. Jeden, dva dny dám k obědu například mrkvicku a poté už jen celý den kojím. Čili kaši k večeři už nedávám, aby toho přeci jen nebylo moc když jsou ještě mrňavy. :slight_smile: No a když nedávám zeleninku k obědu tak uvařím trochu kaše k večeři té Sinlac, je řídká takže dobrý.. A jestli po tom lépe spí těžko říci. Jelikož malej spí vesměs celou noc pořád, budí se az k ránu cca 3 nebo 4 hodina.. Když se vzbudí dříve tak je to většinou boleníčkem.. Jinak ještě dodám, co se týče mě tak se zeleninou bych ještě počkala, ale bylo mi to doporučeno doktorkou, začít dávat zeleninku, aby si prý zvykal atd.. Dříve to takto nebývalo..A neboj se, že něco člověk udělá špatně, každá mamka vycítí co a jak dělá právě tomu jejímu miminku dobře :thumbsup: Proto veškeré informace na netu atd. ber s rezervou:slight_smile: :thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12805
24.6.20 05:59

Ja treba davala kasi az kolem 8.mesice, holky jsme mela kojene obe.

Te jedne jsem zkusila dat 2× vecer kasi a zvracela mi do pulnoci. Takze kasi jsme meli az na snidani a jako posledni prikrm. Je v ni spoustu sacharidu a vyziva nulova..
Na noc jsem davala huste polevky ze zeleniny.
A to buzeni je normalni, ja treba, jako kojici, jsem vstavala i 10×, optimal bylo asi 4× a to spaly holky u me v posteli a najedene take byly.. Tam hraje roli i spousta jinych faktoru nez hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama