Kaše? Pokud ano, tak domácí vs. kupované a kdy začít?

21.10.20 21:26

Kaše? Pokud ano, tak domácí vs. kupované a kdy začít

:mavam: ahoj maminky
Cca pred 11 dny jsme začali dávat příkrmy (zeleninka na oběd). Noci se mi ted mimi ale budí co chvilka, tak si říkám, jesrli nepřidat na večer kaši.
Na poslední návštěvě jsem u doktorky byla před zaváděním zeleninky a to mi řekla, že zatím nemam davat oboje zároveň. Máte zkušenost?
No a další věc - Pokud začnu dávat kašičky, chtěla bych se vyhnout UM a nejakym dochucováním. Nejradsi bych si udelala doma svoje, ale absolutne nevim jak na to. Poradite? Od kamaradky vim, ze její malá jede na kupované nemléčné Sunarce a je spoko, ale já si pořád nejsem jistá, jestli nebude domácí lepší volba. Poraďte. :-)
Díky moc předem.. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4478
21.10.20 21:32

Kaše není fakt třeba. Já přikrmovala od asi 4,5m a kaše jsem poprve dala až v asi v7 - 8m. Jela jsem měsíc jen zeleninu. Zbytek UM. Pak za měsíc maso a zase zbytek jen UM. Za další asi 3-4 týdny ovoce (přesnidávky, banán…)… a to ji bylo cca 6m a něco… a takto to bylo další asi měsíc jen Um, dopoledne ovoce, oběd (3× masozelenina, 4× zelenina) a jen UM zbytek. A pak někdy ty kaše a to jen ráno… jsou to sacharidy, těžké na trávení… prostě to zaplácne žaludek. A dělala jsem domácí, občas kupovala neslazené bez příchutě, žádné slazené. V 6m jsme zavedli lepek kuskusem. žloutek kolem 10m. bílý jogurt v 8m. Kaše jsem dělala ovesné, rýžové vesměs… zkoušeli jsme jáhlové, pohankové… prostě rozvaařit ve vodě a mixnout nakonec. Něco jsme ani nemixovali dle konzistence. Osladila jsem třeba kouskem banánu, nebo přesnidávkou. Po roce jsem vařila v čersvém mléce. A večeře jsem dávala stále UM, a snad někdy v 10m jsem dávala kolem 18 zeleninové husté polévky a pak kolem 19:30 UM na spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9309
21.10.20 21:35

Já dávala kaši až kolem 8.měsíce a jen k snídani a kupovala jsem čisté Bio jahlovou, rýžovou a ovesnou z DM. Neobsahují nic navíc a dají se smíchat s čímkoliv. Na noc je to sacharidová bomba, nic zdravého

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
21.10.20 21:36
@Aduš8 píše:
Já dávala kaši až kolem 8.měsíce a jen k snídani a kupovala jsem čisté Bio jahlovou, rýžovou a ovesnou z DM. Neobsahují nic navíc a dají se smíchat s čímkoliv. Na noc je to sacharidová bomba, nic zdravého

Joo z DM jsme něco měli, čisté bez příchutě. A nominal ještě jsou myslím čisté. Ale já to hodně dělala sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 21:51

No mimčo má právě za pár dní už taky 6 měsíců a jak říkám, se zelejinkou jsme začáli cca před 11 dny (jinak pořád jen kojím).
Právě se mi zdá, že mlíčko už je málo, tak jsem přemýšlela co a jak dál, když zelenina je na oběd a večer už by taky asi potřebovalo něčím dokrmit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
21.10.20 21:53
@stastnaholka píše:
No mimčo má právě za pár dní už taky 6 měsíců a jak říkám, se zelejinkou jsme začáli cca před 11 dny (jinak pořád jen kojím).
Právě se mi zdá, že mlíčko už je málo, tak jsem přemýšlela co a jak dál, když zelenina je na oběd a večer už by taky asi potřebovalo něčím dokrmit. :nevim:

Já jela prostě pomaličku… měsíc jedno a za měsíc další… večer kojit před spaním častějí zkusít at se zasytí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1500
21.10.20 21:54

Dávám kaše k snídani cca od 8 měsíce, z instantních buď DM bio nebo Nominal nebo normálně pohankovou, ovesnou… Zkoušela jsem dát večer krupicovou od Sunárku, ale dítě jí moc nechce a když už něco sní, na spánek do nemá stejně vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17451
21.10.20 21:59
@stastnaholka píše:
Právě se mi zdá, že mlíčko už je málo, tak jsem přemýšlela co a jak dál, když zelenina je na oběd a večer už by taky asi potřebovalo něčím dokrmit. :nevim:

Hele, k té zelenince přidej taky masíčko. Na začátku klidně jen vývárek. A mlíčkem dopít. Pak začni s ovocíčkem na odpolední svačinkj. A kašičku spíš ráno. Nejdřív nemléčnou.

Vše najdeš na internetíku pro s papáním pro detičky. :) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17085
21.10.20 22:16
@stastnaholka píše: :mavam: ahoj maminky
Cca pred 11 dny jsme začali dávat příkrmy (zeleninka na oběd). Noci se mi ted mimi ale budí co chvilka, tak si říkám, jesrli nepřidat na večer kaši.
Na poslední návštěvě jsem u doktorky byla před zaváděním zeleninky a to mi řekla, že zatím nemam davat oboje zároveň. Máte zkušenost?
No a další věc - Pokud začnu dávat kašičky, chtěla bych se vyhnout UM a nejakym dochucováním. Nejradsi bych si udelala doma svoje, ale absolutne nevim jak na to. Poradite? Od kamaradky vim, ze její malá jede na kupované nemléčné Sunarce a je spoko, ale já si pořád nejsem jistá, jestli nebude domácí lepší volba. Poraďte. :-)
Díky moc předem.. :srdce:

tomu UM se chce vyhybat proc?

Nemelecne kase jsou docela fujtajblik, tem se ja prave vyhybam. Ostatne, nevychazi nemlecne kase z myslenky, ze mleko dodas ty sama? Vsak si zkus predstavit, co to musi byt za humus uvarit kasi z vody.

Moje deti miluji Hipp prvni kase (mlecna samozrejme), Pridavam do toho nastrouhane ovoce (hruska, jablko, banan), nebo presnidavky osahujici boruvky a jine tmave cervene ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
21.10.20 22:18

Kaši dávám k snídani, nemléčnou Nominal. Začala jsem rýžovou a jáhlovou, postupně jsem přidala všechny druhy (pohankovou, špaldovou, ječnou, čirokovou, ovesnou..). Ničím nesladím, jen přidám kousek másla a občas třeba skořici nebo kousek ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1597
21.10.20 22:21

Kaše jedině na snídani, až někdy okolo 9.-10. měsíce, myslím. Ale začínali jsme s prikrmy v půl roce.
Jinak dělám ruzne ty ovesne, ryzove, jahlove, pohankove a nevím jaké další :mrgreen: buď DMko, Kendamil nebo Nominal. Jen zaleju vodou a nazdar. Na víc nemám po ránu kapacitu :mrgreen: a dítě to stejně většinou matlá všude možně, tak to by mě akorát sr..o, kdybych se s tím vyvařovala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
21.10.20 22:24
@warita píše:
tomu UM se chce vyhybat proc?

Nemelecne kase jsou docela fujtajblik, tem se ja prave vyhybam. Ostatne, nevychazi nemlecne kase z myslenky, ze mleko dodas ty sama? Vsak si zkus predstavit, co to musi byt za humus uvarit kasi z vody.

Moje deti miluji Hipp prvni kase (mlecna samozrejme), Pridavam do toho nastrouhane ovoce (hruska, jablko, banan), nebo presnidavky osahujici boruvky a jine tmave cervene ovoce.

Sama jím nemléčné kaše s vodou běžně, synovi je dělám taky a chutnají mu. Taky nevím proč bych do něj měla cpát UM..
Opravdu to neni fujtajbl (případně stačí dochutit ovocem, oříšky, ořechovým máslem..), za ten já považuju různé ty kašičky a mlíčka s kaší, kde je složení na X řádek a jsou doslazovaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17085
21.10.20 22:33
@aanysek píše:
Sama jím nemléčné kaše s vodou běžně, synovi je dělám taky a chutnají mu. Taky nevím proč bych do něj měla cpát UM..
Opravdu to neni fujtajbl (případně stačí dochutit ovocem, oříšky, ořechovým máslem..), za ten já považuju různé ty kašičky a mlíčka s kaší, kde je složení na X řádek a jsou doslazovaný.

tak to ochutnej.

A na UM jaksi neni nic spatneho, nebo co tim chces rict? A nevim proc by mlecna kase mela byt doslazovana, kdyz nemlecna neni. Boze, co to je za logiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1707
21.10.20 22:33

Kaše byla orvni, co Jsem zavedla, vecer. Dostávala nejdřív čistou ryzovou bio z DM, pak s obecnou nebo teleninovou presnidavkou. Chutna ji to moc:)
Kojim a nevidím důvod dávat kaše s UM. Taky nevidím důvod dávat kaše doslazene cukrem nebo dextrozou:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17451
21.10.20 23:06
@warita píše:
tomu UM se chce vyhybat proc?

Moje deti miluji Hipp prvni kase (mlecna samozrejme), Pridavam do toho nastrouhane ovoce (hruska, jablko, banan), nebo presnidavky osahujici boruvky a jine tmave cervene ovoce.

Tak já nvm, ale mně teda přijde jednodušší rozvařit rýži, pohanku nebo třeba ovesné vločky a k tomu dát to ovoce. Sama si je taky dávám. A na začátku jsem dávala vodu. Když jsme zavedli mléko, tak klasické mléko. Nevidím důvod proč dávat UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama