Kaše pro miminko - děláte domácí nebo kupujete?

135
24.6.18 13:58

Kaše pro miminko - děláte domácí nebo kupujete?

Ahojte :mavam:,

zacinam s prikrmy u pulrocniho mimca. Na vecer bych rada davala nejakou kvalitni bezlepkovou kasi, ale kdyz tak koukam po obchodech, slozeni se mi moc nelibi (uhlicitan vapenaty, maltodextrin, nekde jsem objevila taky „dochucovadla“ - asi nejaka aromata…). Muzete doporucit nejakou kasi s dobrym slozenim pro rychlou pripravu a dale jak delate kase pro miminka doma? Je lepsi zacit napr. s jahlovou kasi, nebo ryzovou? Kukuricnou zatim davat nechci, sladit take ne. Pripravujete nekdo napr. z ryzoveho mleka misto UM? Pridavate ovoce (banan)? Dekuji moc za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1041
24.6.18 14:09

Já dávala kaše ráno od cca 8měs (jako večerní jídlo je to moc těžké) a dávala jsem pohankovou a jáhlovou zn.Nomina. Instantní dětské se mi taky nezdály složením. Dělala jsem kaši do vody, dochucovala banánem, potom kolem roku do vody s plnotučným mlékem půl na půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
24.6.18 14:11

Syn bude mít půl roku ve středu. Mam koupenou jahlovou kaši od Nominalu (60%jahly, kukuřičná krupice), budu dělat s babylove mlékem a doplním ovocem, ze zacatku prevarenym jablickem, atd. Pak mam ještě jahlovou kaši dmBio, tam je 99.90% celozrnnych jahlovych vloček, vitamin B1.

Příspěvek upraven 24.06.18 v 14:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
24.6.18 14:12

Pouzivala jsem bezmlecne kase z DM, michala he u prvniho do odstrikaneho MM, u druheho do UM (na pravidelne odstrikani nebyl cas :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
24.6.18 14:18

Ja varim ridsi ovocnou presnidavku (jablka, merunky, hrusky, co je po ruce) a dohustim cerstvym bananem/mangem a instantni ryzovou /kukuricnou kasi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2273
24.6.18 14:31

Používám kaše od Country Life, rýžovou,rýžovo-pohankovou,jáhlovou, … Dělám z vody a dochucuji ovocem dle věku a sezóny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
24.6.18 14:38

@Kocourek333 ahoj, já dávám kaše na snídani od 8.měsíce. U druhé dcery jsem zkoušela dříve na večer a pokaždé zvracela půlku noci :roll: takže jsem se na to vyprdla a počkala na 8.měsíc (jako u první dcerky) a dávám na snídani. (K večeři dávám většinou zeleninové polévky)
Recepty na domácí kaše: kukuřičná kaše, jáhlová kaše (místo mléka samozřejmě UM nebo MM), a rýžová kaše (nejlépe asi jasmínová) asi nejlépe stravitelná jednoduše rozvaříš rýži, přidáš UM nebo MM podle hustoty a rozmixuješ ;)

Zvu tě do skupinky vaříme pro kojence a batolata , kde najdeš spoustu receptů :palec: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16383
24.6.18 14:48

Ja davala kasi od Hippu, ryzovou. Nejake ty nechtene latky asi obsahuje, ale chutove je vytecna, male moc chutnala. Nejoblibenejsi kombinace byla s bananem. Nekdy jsem ji na okrasu strouhla kousicek 70% horke cokolady, chutnalo moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
24.6.18 14:50

u nás vede Hipp, dobře se míchá a rozpouští a nepřijde mi tak sladký jako např. sunar A hlavně, že ji mládě baští :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
24.6.18 15:04

Nejlepsi je neinstantni, kup si krupici-pohankovou ci kukuricnou, zacinat by se melo ryzovou kasi, pak napr. jahly a kukurice. Koupis kvalitni ryzi, povaris, propasirujes, to same s jahlemi, pohankovou kasi uvaris z te krupice-to je nejrychlejsi priprava…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
26.6.18 09:58

Dekuji vsem za tipy! Koupila jsem ryzovou a jahlovou DM Bio a udelala ji s UM a troskou ovocneho prikrmu. Jen malickatou porci. Malemu jsem zkousela davat prikrmy uz od uk. 4. mesice, kdyz je na UM. Jen ochutnal dyni a mrkvicku - videla jsem, ze vubec nechape, co po nem chci a nechutnalo mu, tak jsem to nechala byt. Zkusila jsem zase za mesic - to same. Tak jsem opet odlozila, ze definitivne zacneme od uk. 6m a uz to vypada lip. Po par lzickach uz je teda nerudnej, davam proto jen miniporcicky, malej je zatim na UM vylozene zavislej a krmeni lzickou porad moc nechape. Vim, ze kazdy miminko je jiny, nevim, proc jsem uz v patym mesici cekala, ze se mi po tom vrhne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.18 14:16

@Kocourek333 kupujem organix kaše ty jsou moc dobré, a když dojdou, tak experimentujeme s vlastníma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
15.10.18 07:36

já jsem nakoupila všechny volně dostupné kaše v obchodech a nakonec jsem zakotvila u Kozích kaší.Podpořím český produkt a dcerce chutná.Navíc kozí mléko je pro miminka velmi vhodné, je hodně podobné mléku mateřskému a podporuje trávení :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16383
15.10.18 08:26
@tannul píše:
já jsem nakoupila všechny volně dostupné kaše v obchodech a nakonec jsem zakotvila u Kozích kaší.Podpořím český produkt a dcerce chutná.Navíc kozí mléko je pro miminka velmi vhodné, je hodně podobné mléku mateřskému a podporuje trávení :srdce:

kde to nakupujes? Ja tuhle koupila kozi mleko a je to prekvapive dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.18 08:31

Dostaval od toho 8m na snidai. Priprava kasi doma mi prijde tak snadna, ze kupovanou jsem nemela nikdy :nevim: do toho ovoce, banan to dosladi, jablíčka atd… bez mléka z vody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama