Kasein ? V kterých mléčných potravinách ho najdeme ?

41
3.12.19 19:36

Kasein ? V kterých mléčných potravinách ho najdeme ?

Chtěla jsem se zeptat ve kterých potravinách je kasein? Konkrétně mne zajímá eidam.

Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3288
3.12.19 19:55

Řekla bych, že je skoro ve všech, je to mléčná bílkovina. Vím, že není třeba v přepuštěném másle, kde po přepuštění zbyde už jen mléčný tuk. V eidamu je určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
655
3.12.19 20:23

Ano kasein je ve všem, kde je mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16922
3.12.19 21:09

Ve všech, ve kterých je mléko. Tedy i v eidamu a libovolném jiném sýru z mléka. Jakéhokoliv živočišného mléka (kozí a ovčí dokonce ještě víc, než kravské).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2679
3.12.19 21:11

Jedina mléčná věc, ve které kasein není, je ghí a údajně parmazán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3288
3.12.19 21:13

@modravlocka parmazan jo :think: a jakým procesem se z něj ten kasein dostane?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2679
3.12.19 21:20

@Jitul.kaaa9 Prý jsou v něm enzymy, které ho za ty 2 roky (nebo jak dlouho dobu zraje) rozloží. Prvně jsem se s tím setkala na amerických stránkách s recepty pro alergiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
3.12.19 21:21

@modravlocka Kasein v něm je. Není v něm laktoza, protože se rozloží působením bakterií. Ale obsahuje enzymy, které pomáhají kasein rozložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2679
3.12.19 21:30
@Hlaholice píše:
@modravlocka Kasein v něm je. Není v něm laktoza, protože se rozloží působením bakterií. Ale obsahuje enzymy, které pomáhají kasein rozložit.

Takže je možné, že alergikum nevadí, protože v žaludku díky těm enzymům kasein zvládnou strávit? Osobně jsem neměla odvahu to vyzkoušet (a hlavně parmazán opravdu běžně nekupujeme), ale překvapilo mě, že ho tam cpali snad uplne do všeho. Na těch stránkách byl snad v 90%receptů a skutečně se jednalo o dietu s vyloučením kaseinu, ne laktózy. Na obdobných stránkách to samé v bledě modrém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
4.12.19 00:00

@modravlocka Řekla bych, že je to možné, enzymy umí dost pomoci při trávení. Ale nejsem odborník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat