Kašel furt dokola

11452
10.4.17 21:23

Kašel furt dokola

Ahoj holky, celou zimu jsme různě promarodili. Mladší dcerku drží kašel. Měla tak před měsícem rýmu. Kašel, dostala 4 dny ACC. Vypadalo to, že bude ok, za tři dny začla suše pokašlávat. Pak to přešlo ve vlhký, po ACC to zas skoro přešlo. Začala zas pokašlávat, už jsem nevydržela s bylinkama a dala stoptussin. Do týdne ji to přešlo. A po týdnu zas dnes párkrát zakašlala. Kašel není nijak častý, v noci nekašle. Dávala jsem sinupret, lichořeřišnici. Jitrocelový sirup. Stodal. Ještě do školky nechodí. Dr. na ní nic nevidí. Ještě mě napadla kaloba… Jinak už fakt nevím, už mě to nebaví. Nějaká rada? Zkušenost? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.4.17 21:29

Nejsilnější je levopront, když ten nezastaví kašel, tak už nic. Je to peklo ty kašle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
10.4.17 21:32

Mame to same.Od podzimu do jara. Chvili zlepseni a zas dokola. Kaloba pomahala, ted uz moc ne. Jeste davam Bronchipret. Obavam se, ze je to alergie a bojim se astmatu. Doktorka take nic neshleda. Pritom kasle, ze mam strach, ze se ji to otoci naruby.Zkus davat fenistil kapky, jestli se zlepsi. A prohlednout byt, jestli nekde nejsou treba plisne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19380
10.4.17 21:34

Mám dobrou zkušenost se sirupem Stopkašel, nezabíral jí sinupret, bronchipret, stoptusin, acc, ani štáva z cibule :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 21:35

Ještě můžeš zkusit bronchipret. Já teda když vidim počínající kašel tak se to snažím hned podchytit Stodalem a oscillem. Někdy se podaří a někdy ne. Pak klasika acc nebo mucosolvan. Když už odkašlávají tak dolecim bronchipretem. Někdy to trvá dýl než kašel přejde úplně a taky záleží co kašel způsobilo. Jestli bacil nebo třeba jen suchý vzduch doma. Už začíná jaro tak se těch kašlíku snad všichni zbavíme, držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
afghani
10.4.17 21:42

Nakup špek, nakrájej na velké plátky, zabal igelitem a ručníkem a přikládej na nocnebo i ve dne na hrudník!!!Můžeš použít i olej, stolní, na horký ručník, ale špek je lepší. Hodně česneku v jídle, nevím, kolik je dětem?, sirup echinacea, a v DM drogerii klasický léty osvědčený sirup jitrocelový s krtkem, mají i jitrocelové pastilky. Jíst syté jídlo, mastné, bramboráky, chlebíčky s hodně vajíčkem a majonézou, klobásy atd. Léty vyzkoušeno :-).Zkusila jsem takové ty moderní sirupy a prášky a pastilky a naopak to zhoršilo, tak už užívám jen tuto klasiku. Vitamín C značky Celaskon, do nosu kapky Sanorin, aby se to uvolnilo.

• Citovat
  • Upravit
afghani
10.4.17 21:46

P. S.Stodaly, mucosolvany, stoptusiny, acc tohle všechno letělo do koše :-).Bereme už jen to, co píši výše, osvědčeno ještě od naší babičky, a jsme spokojeni.Jo,a nech ji dýchat pod ručníkem, povař heřmánek a mátu v hrnci, opatrně, aby se neopařila, naklonit nad hrnec, aby dýchala výpary, přikrýt hlavu ručníkem a inhalovat. A opakovat každý den.Brzy budete jako rybičky :-).Až bude líp, tak vycházky do zeleně, zatím ne, teď se ještě šetřit. Pa

• Citovat
  • Upravit
3056
10.4.17 21:51

@Genovesa ..hlásím se do klubu…muj syn za poslední 2 mesice má 3. antibiotika (2× zanet středního ucha, ted zánět dutin) mezitim stihnul 14ti denní virozu kterou jsem lecila neolika sirupama, bylinkama atd--- jsem 2 mesice skoro pořád doma, malej nechodí do školky a mě už hrabe a je mi ho líto… do 2 let nepoznal co je rýma a co je kašel… a ted tohle :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
10.4.17 21:53

@Genovesa
A do kolektivu jinak chodí? někdo další doma nemocný? Nějaká predispozice - alergie, ekzem, astma v rodině/ u dítěte? Vliv antihistaminika delší dobu jste už zkoušeli? Nosní mandle je na tom jak?… a tak dále

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
10.4.17 21:57

@axelina Doporučuji taky jako je tu uvedené babské rady, syn inhaluje heřmánek a děláme obklady ze sádla. Teď jsou tak agresivní viry, že na to běžné léky nefungují. Sama teď mám 3.týden a jedu taky na babských radách, nic z lékárny a od Dr.mi nepomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11452
10.4.17 22:10

@tini plisně doma si myslin nemame, je to novostavba. Moji malou to zas většinou nedusi, proste jen sem tam zakašle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11452
10.4.17 22:15

@BellinkaX Do kolektivu sem tam do herny. Alergie v moji rodině, já nemám. Astma nemá nikdo. Antihistaminika jsem zatím dlouhodobě nedávala, jsou jí skoro tři a do konce ledna v postatě nemarodila. Nosní mandli kontrolují na ORL?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11452
10.4.17 22:16

@ančapepča Jo, jaro. Díky. I ten suchý vzduch by to mohl být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 06:40

@Genovesa Jo jo, klidně…sliznice se vysuší tak se pak musí zvlhčit. Náš kluk 4 roky, když líta jak poděs a zvíří prach tak večer taky kašle, že si myslím, že ho to přetrhne a vyspí se a dobrý. ale on má teda alergii na roztoče, i když to s tím třeba ani nesouvisí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3056
11.4.17 11:35

@maskovak Ahoj…no ale já právě babskýma radama lečila tu virozu u syna 14 dní…od rána do večera furt nějaký procedury inhalace, tymianové obklady a jine…bylo to vyčerpávající pro nas oba protože on samozřejmě na všechno že to nechce že neee… 14 dni trpěl horečkama až jsem nakonec tedy po těch ATB včera sahla.. dnes je poprve bez teplot - zabraly okamžitě…čili asi fakt byly na místě…chjo ale mrzi mě že potřetí v tak krátke době :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama