Kašel - jít k doktoru nebo léčit doma?

Anonymní
4.11.19 08:36

Kašel - jít k doktoru nebo léčit doma?

Zdravím zkušenější maminky, muj malý (7m) od včerejška kašel - přes den minimálně, ale večer začal hrozně kaslat, vypadal, ze se pozvraci. V noci dobrý, ani nezakaslal, ráno jen když plakal, chrcelo to v něm dokud neodkašlal. Jako prvorodicka jsem dost vydesena, ale nevím, jestli mazat k doktoru, protože mám strach, aby tam nechytl něco horšího. Teplotu nemá, průjem taky ne. Zzačala jsem léčit na noc zvlhcovacem s kapkou 31 bylin od Justu, hrudnicek mazu tymianovou masti, strikam eucasol, spi s nadzvedlou hlavou v lékárně jsem dostala Hedelix. Máte popřípadě nějaké další tipy? :) Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6155
4.11.19 08:48

Mám doma za ta leta celou lékárnu různých sirupu na kašel, jediný který kdy pomohl tak byl ventolin a to žádná hitparáda není, navíc je na předpis. Jinak podle mých zkušeností nefunguje téměř nic a když tak je to pro starší deti ne pro miminka, myslím že nic víc udělat nemůžeš, možná zkusit cibuli s cukrem/medem pokud by mu to nedělalo problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26921
4.11.19 09:12

Přesně, všechny sirupy na nic, dítě si to musí odkaslat. Ale k dr bych šla na poslech jestli to nemá na pruduskach. Ale zřejmě v něm jen chrci hleny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
4.11.19 09:14

Se sedmiměsíčním bych šla na poslech k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.11.19 09:30

Ještě dodám, že už si asi týden tahá ouška, ale na dotek ho nebolí. Tak nevím jestli to muže souviset.

Právě, mám strach, aby to nebylo na pruduskach. Zavolám tam a poradím se.

• Nahlásit
  • Citovat
22312
4.11.19 10:49

Myslím, že tvoje domácí léčba je dobrá. Jen kdyby se to pár dní nelepšilo, radši bych šla k doktorovi.
Já léčím kašel zásadně doma, mám vyzkoušené doma vařené sirupy. Ale mám větší děti. U těch ležících miminek je to složitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.19 22:43

Ráda bych obnovila diskuzi, syn od té doby co chodí do školky, tak se mu často opakuje kašel, trvá to už druhým rokem, je to takový ten kašel o ničem, ani dávivý, ani vlhký a jak příjde tak vždy i odejde.Jsem samozřejmě ráda, že nemá nic horšího, ale i tohle je únavné, jak je to pořád dokola. Chvíli klid je v tom období jaro, léto ale jak nastoupí do kolektivu, je to tu zas. Nemá teplotu, ani rýmu k tomu, jen ten kašel. Dříve jsem chodila na poslechy, ale nic se nenašlo, stěry také nic neukázaly, ORL máme v pohodě. Léčím to přírodně, protože kapky na kašel nám nezabírají, když kašle opravdu hodně přidám i inhalaci Vincentky. Má někdo podobnou zkušenost? Může za to školka a ty pořád se točící nemoci nebo může být zakopaný pes jinde. Nemám si požádat o alergologii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
6.11.19 22:59

@Teruška85 Máme úplně to samé.. Dítě druhým rokem ve školce a před třemi dny to začalo. Dnes jsem šla s ním k doktorce, jelikož ho z kašlání bolelo bříško. Na alergo chodíme, dělala mu testy, alergický na nic není, tak po Novém roce možná půjdeme na krev..Jemu teče ta čirá rýma do krku. Upřímně, pokud prostě pokašle jednou za hodinu, do školky normálně půjde. Minulý rok jsem to hrotila a pořád stahovala. Od října až do konce května to bylo furt s přestávkami. Tak jsem zvědavá letos

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama