Kašel občas v noci ale ráno je to děs

4.10.10 08:32

Kašel občas v noci ale ráno je to děs

Mám :kluk: 5 let. Kašleme prakticky už od 4 měsíců. Někdy víc, někdy míň. Vždy stoptusin, stodal, Lontermín, Ventolín atd. Před rokem mu to vždy spadlo na průdušky. Nyní je to už lepší ale co mě trápí a nechápu. Ráno když ho vedu do školky. Tak přímo ve školce ho chytí záchvat kašle-až dávivý, na zvracení. Učitelky na mě koukají ale doma toto nedělá. Už mi i příjde že to dělá schválně. Potom už je v pohodě.
Alerigii mu žádnou nenašli. Mudr. už nevěděla rady a tak nám napsala Flexotide-stříkání na astma.
To moc tedy taky nepomáhá. Co s ním mám dělat? Jsem už nešťastná. Dávám vitamíny, léky na imunitu ale vše k ničemu.
Nyní byl od pátku doma, celý den dobrý maximálně 3 krát zakašlal a vše o.k.
Dnes ráno opět záchvat kašle. Pořád nad tím přemýšlím. Napadá mě jen, že mu třeba nedělá dobře ten studený vzduch, protože jedeme autem a pak zaparkuji a cca 50 m jdeme pěšky a on pak chrchlá a chrchlá. Nemáte někdo zkušenost nebo radu. Jsem už opravdu vyřízená. Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2301
4.10.10 09:37

ahojki, holka mi to dělá taky, jsou to prostě ty přechody ze zimy do tepla, v autě třeba suchej vzduch apod., možná na tohle bude choulostivější. Holka mi to dělá, když jí končí rýma s kašlem, jdeme ven, vleze do obchodu nebo pak zas domů a taky má takovej záchvatek. Učitelky neřeš, ony jistě vidí, že je pak celej den OK, nebo s nima takhle klidně promluv, že jde jenom o ty návraty zvenku, ale pokud doktorka o tomto ví, tak bych byla v klidu, chápu, že to otravuje, ale jsou věci, se kterýma se prostě nedá nic dělat.

Jinak od kamarádky kluk měl něco podobného jako psychickej problém ze školky,,, pořád popotahoval, jakoby si pořád odkašlával, jako když máš třeba chrapot a potřebuješ si uvolnit hlasivky,,,,, no měl to po nástupu do školky, nějak z ní byl vystreslej, byli párkrát u psychologa, ale pak to nějak samo odeznělo, až si zvykl. Toto prosímtě neber nijak zle, nechci Vás nikam posílat :), já to píšu spíš jen jako zajímavost… ale fakt to nijak zle nemyslím,,,,,, opravdu sázím na ty přechody, páč to znám od holky taky, v menší asi míře, ale znám. A k psycholožce s ní nechodím :))
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.10 09:50

Ahojky,
já to znám z vlastní zkušenosti. Když mám jen trochu rýmu, tak mívám záchvaty kašle když jdu s tepla do zimy a ze zimy do tepla. Je to hodně nepříjemné, taky je mi na zvracení a tečou mi slzy. Je to takový suchý kašel a nepomůže na to nic. Jen počkat až se kašel zvlhči. Potom je klid. Hlavně mu nedávej nic sladkého ani na pití, myslím jen při tom kašli, je to potom ještě horší.
A s učitelkama bych o tom promluvila.

• Nahlásit
  • Citovat
55199
4.10.10 10:01

Po ránu jsou hleny steklé dolů, takže pak ty záchvaty bývají. Ale napadlo mne, jestli když to máš spojené s odchodem do školky, jestli to není trošku tím. Jde o psychiku. Holka když nastoupila do školy, tak vyfasovala dost drsnou učitelku (občas najednou bouchla do tabule, dost často křičela- prostě trošku učitelka co se minula povolání, spíš měla jít dělat bachařku) :think:, ale to abych jen tak osvětlila, prostě postupem času holka přesně takhle kašlala, najednou jí stále bolelo bříško, hlava. Prolezla jsem s ní všechna možná i nemožná vyšetření, až nakonec doktorka řekla, že když všechna vyšetření jsou negativní, bude problém v psychice. A ejhle, musím říct, že jak nastala změna učitelky, tak holka je zdravá jak řípa :palec: Ale to jen tak pro inspiraci, jak psaly holky, je teď přechod z tepla do zimy. Záleží, jestli je to u vás celoročně. Držím pěsti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.10.10 10:30

Mám podobný názor jako ** vrobca**.
Pokud to dělá pokaždé když jdete do školky, zkusila bych udělat test. Některý den, udělat stejný postup, ale nejít do školky, ale někam jinam, na návštěvu nebo tak, a pokud by to bylo v pohodě, tak jestli fakt nemá problém se školkou.
Naše malá si tak jednu dobu vymáhala pozornost, protože zjistila, že když začne kašlat tak maminka hned přiběhne. Děti jsou chytřejší než si myslíme. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
4.10.10 10:51

Děkuji za odpovědi,
do školky chodí rád, letošní rok má i hodné paní učitelky, takže si myslím, že v tomto to asi nebude. Fakt nevím, na kašle trpí tedy hodně to je pravda, byli jsme kvůli tomu i v ozdravovně. Ale spíše nechápu, že jsme 3 dny zavřený doma, vše o.k. jestli zakašle 3 krát za den tak je to hodně. A ráno opravdu záchvaty hrozného až dávivého kašle.Protože kdyby byl takový i přes víkend, jdu s ním samozřejmě k mudr. ale takto jsem viděla že je v pohodě. Teď jsem se ptala učitelky, která tam byla ráno a prý kašle dost. Jsem už z toho vyčerpaná. Protože jsme stále zavřený doma, cpu do něj léky na astma, které ani nemá prokázané a vše k ničemu. Už nevím co mám dělat. Je mi ho líto, a zároveň nechápu z čeho to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55199
4.10.10 10:55

No já jsem nemyslela přímo problém s učitelkou, ale sama píšeš, že když jste doma, tak je vše o.k. Možná jen prostě chce být s maminkou, tak jsem to myslela. Prostě, že možná nepůjde tak o zdravotní problém, jako o to, na něco tě upozornit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mareš
27.10.10 16:05

kašel

zdravím všechny,já bohužel mám s tím kašlem stené zkušenosti,kromě prázdnin kdy jsm s 5letým ynem byla doma děcko mi kašle od nastupu do školky celoročně,vyzkoušela jsem snad všecko co jen šlo,ten kašel mě šíleně vyčerpává a já jsem už na něj šíleně alergická nemluvě jak to musí trápit to děcko.U doktorů vypadám jak nějaká hysterka,všechny testy a vysledky v nejlepším pořádku a to jsem dokonce ten jeho kašel nahrála a doktorům přehrála.Prostě jsem blázen.Jen jsem dostala radu že to nemám řešit dokud se mi děcko neudusí.Taková rada do života se hodí,je opravdu k nezaplacení,a velice vám psychicky dá.Nevím na co teda ti doktoři jsou?Při pohledu na doktora se mi dělá špatně!!!!!!!!!! :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama