Kašel po pití UM

651
14.3.17 12:54

Kašel po pití UM

Dobrý den všem, prosím o vase zkušenosti a případné rady. Mám 15-ti měsíčního syna a v noci pije UM, cca 1×2, drive Hipp Bio Combiotic, nyní Babylove. Aktuálně má ale problem, že po vypití mléka v noci, dostane kašel a cca do 15min.to přejde. Zní to, jako kdyby si potřeboval odkašlat. S pediatrem jsem to řešila, ale k ničemu kloudnému jsme nedošli, jelikož syn jinak prospívá dobře, je zdravý, přes den a během spánku nekašle, bez rýmy. Přes den jí již běžnou stravu přiměřenou věku, dost pije, mléčné výrobky má, ale bez potíží. Celé to trvá již cca 1,5 měsíce. Budu moc ráda za případné zkušenosti a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

552
14.3.17 13:27

Mléko zahleňuje, je klidně možné, že ho to pak dráždí a ty hleny potřebuje vykašlat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
14.3.17 13:32

@mapu máme totéž, u pár měsíčního. od narození. myslím si, že má reflux. pediatričce jsem to říkala, jen ho prohlížela, poslouchala atd… zda není nemocný a co plíce a je pravda, že se to pak zlepšilo s antirefluxním mlíkem a postupně časem. ted to tedy taky dělá, ale ne tak moc. my jsem tedy zatím jen na mlíku, ale řpes tden to nedělá, ale taky je pravda, že nevypije zdaleka takové množství, jak v noci (a dávám ho odříhout v noci, přes den naopak mnohdy ne a přes den taky kolikrát hned ho položím na rovnou zem a v noci má postýlku podloženou).

edit: prostě bud reflux, nebo jak pije, tak mu trošku zůstane tam a tam a to ho drždí a jakoby vlhce odkašle to, co má nad hlasivkami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
14.3.17 13:47

A já myslela, že jsme jediní. Nám to tak dělal odpoledne. Napil se a dalinjsme ho spát.. No ale on kaslal kaslal až se poblil… A pak byl totálně zahleneny… Ale jen v tu dobu a po mléku.. Dr taky nic na plicích nenašla… Tak jsme si řekli jestli se mu to nevrací když má plné břicho a jde si lehnout… Teď dáváme mléko až po vyspani a už to nedělá… Tak nevím jestli reflux nebo co

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
14.3.17 13:54

@janina022 nad tím přemýšlím, dle zvuku to tak I vypadá, ale je mi divné, že by to přišlo jen tak, na UM je od 4.měsíců a tento problem neměl..tak nevím..rostlinné mléko mi nevypije.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
14.3.17 13:56

@catchthem já taky nejříve myslela, že je přepitý, ale nesedí mi tam to chrchlání, po zvuku to opravdu vypadá, že si potřebuje odkašlat a nejde mu to..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
14.3.17 13:58

@PavlaHr mně právě přijde divné, že se mu to objevilo po roce pití UM, do té doby bylo vše ok..v noci neodkrkává, ale to od narození, nikdy to nedělal, ani kdybych z něj duši chtěla vytřepat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
14.3.17 13:59
@mapu píše:
@catchthem já taky nejříve myslela, že je přepitý, ale nesedí mi tam to chrchlání, po zvuku to opravdu vypadá, že si potřebuje odkašlat a nejde mu to..

No jako on nám po tom chrchla jak tuberak a těžce dýchá… Ja z toho ve vredu, po chvíli přešlo a zase klid.. U dr samozřejmě naprosto v pořádku, nic nešlo slyšet… Doma po mléku znova… Taky bych ráda věděla co to je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
14.3.17 16:33

@mapu jo tak. já myslela, že jste třeba kojili doted a až ted s UM. no ale neřekal bych, že to je tím, že mléko zahleňuje. jakože někdo řekne, že jo, někdo ne, ale určitě ne do pár vlastně vteřin po dopití, a aby to do pár minut odeznělo. to spíš právě tipuji ten reflux, ale pátrat, proč začal až ted.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.18 06:42

Dobrý den,
narazila jsem na Vaše příspěvky, protože právě řešíme to samé. Syn bývá najednou zahleněný (je bez rýmy), hodně kašle a ještě dlouho po kašli to v něm vrže. Většinou to bývá ihned po jídle/pití, ale stalo se to i s cca 30minutovým odstupem od jídla, tak nevím, jestli tam ta návaznost je. Přišlo se u Vás na to, čím je to způsobeno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
13.12.18 11:06

Ahoj, neprisli jsme na to, přestalo to az když přestal pit UM v noci, takže to mělo spojitost asi s tim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama