Kašel v noci, šimrání v krku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 139 příspěvků 22.03.18 21:14
Kašel v noci, šimrání v krku.

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na můj problém s kašlem, jestli neměl někdo něco podobného. Vím, že můžu jít za doktorkou, ale mám takový pocit, že bych byla za simulanta. A teď k věci. Je to již tak 2 měsíce co se mi stává, že na večer nebo v noci mi ještě před spaním nebo i během spánku jakoby začne škrábat, šimrat za pravou mandlí a začne mě to nutit ke kašli. Někdy postačí se jít napít, ale často ani to nepomůže a kašel se zhoršuje, až mě to nutí na zvracení. Někdy pomůže žvýkačka, jindy třeba vycucám tantum verde nebo orofar. V pokoji topíme na 18,5 stupně a není tam sucho podle vlhkoměru, tak 60 procent. Vím, že to zní banálně, ale mě to štve. Protože tím budím syna a manžela a ve finále i sebe. Napadlo mě užívat třeba kapky na kašel, ale nemívám to každý den a ty se nemůžou brát dlouhodobě. Nebo Vám to nezní jako blbost a mám se poradit s praktikem nebo na ORL? Nemám ráda doktory, tak se tam nesnažím zbytečně chodit :?

Reklama

Reakce:

Helileli
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 22.03.18 21:18

Nemůže to být spíš reflux než kašel? Nebo teda když kašel, tak černý… Šla bych k lékaři, není to nic, ale něco, co ti otravuje život.

elot
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 22.03.18 21:25

@M-i-ch-e-l-l-e rozumím ti, už se s tím potýkám tři týdny, do toho ještě ucpaný nos. U dr.jsem byla, crp v pořádku. Mám si vzít fenistil.

Ornwen
Závislačka 3576 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 21:29

@M-i-ch-e-l-l-e normálně to v krku je. Teď jsem to měla často. Pradva, poprvé s hnusnou rýmu a fakt bolení v krku. Ale nešlo s tím nic dělat. Spát co nejvíc vyvýšeně, to pití nebo cucání. Zvlhčovač mi to třeba ještě zhoršoval. Tehdy to doktor ohodnotil, že na atb to nebylo. Krk měl ale škrábal. Tehdy mě na to dal hedelix, ale to nic nedělalo. Nic moc jiného mi dát nemohl, byla jsem v 8m.

A ještě se mi to párkrát vrátilo. Většinou k tomu mám aspoň trochu rýmu. Vim, že to je blbý, tak se prolívám čajem, nějaký ty cucátka a tak. Po pár dnech to většinou zaženu.

Zkoušela jsem i ten fenistil… no, nepřišlo mi, že by pomohlo. Nejvíc asi sníst trochu medu.

Příspěvek upraven 22.03.18 v 21:29

Janli
Závislačka 3823 příspěvků 7 inzerátů 22.03.18 21:29

Mívám to taky. Pomáhá mi čaj, podběl a slez. Vyšetření mám za sebou spoustu, nenašli nic.

vokishka
Extra třída :D 11051 příspěvků 22.03.18 21:56

Mam to uz roky. Je to alergie, kolikrat si v noci musim vzit leky. Ale vetsinou za chvilku zaberou.

Reflex
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 22.03.18 22:41

První pomoc - něco hodně mentolového.

Tunrida
Hvězda diskuse 45219 příspěvků 22.03.18 22:47

Nevím, co to je ale děje se mu to už tak 8 let. Tipují, alespoň u sebe, že černý kašel to nebude :lol: Když mi nepomáhá pití, tak něco malého sním, prostě třeba jenom sousto něčeho, to mi pomůže.

drsňačka
Kecalka 156 příspěvků 22.03.18 23:01

Mamka to měla taky. Každou noc jsem jí podávala čaj, a to kašlání fakt hrozné! Nemohla jsem spát jinde, a tak jsem si to pravidelně vyžírala. Bylo to alergického původu. nyní bere Zodac a je po kašli. Žádné škrábání nebo kašlání. Škrabání v krku je pryč. E.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1198 příspěvků 22.03.18 23:27

Mam to taky, vyplachuji pusu vlaznou vodou s trochou francovky, do krku obcas stopangin a je to ok pa

maskovak
Ukecaná baba ;) 1198 příspěvků 22.03.18 23:28

Piji matovy caj a vyplachuji jim pusu

vokishka
Extra třída :D 11051 příspěvků 23.03.18 06:39
@Tunrida píše:
Nevím, co to je ale děje se mu to už tak 8 let. Tipují, alespoň u sebe, že černý kašel to nebude :lol: Když mi nepomáhá pití, tak něco malého sním, prostě třeba jenom sousto něčeho, to mi pomůže.

Mne piti ani jedlo nepomaha. Vezmu Xyzal a kdyz to nezabere, cumlam Tantum. Coz je super treba ve dve rano.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 139 příspěvků 23.03.18 11:40

Děkuji moc za všechny příspěvky. Včera jsem opět ještě před spaním začala spát. Černý kašel to nebude. Bratr ho měl a vypadá to jinak. Když jsem četla ještě v noci Vaše příspěvky, tak jsem si šla zkusit vzít fenistilové kapky a zabralo to. Vážně to tedy vypadá na nějakou alergii, ale nevím na co. V ložnici nemáme nic nového co by to mohlo způsobovat. Tak zkusím brát zyrtec třeba měsíc a odezní to. Děkuji za rady. Je to vážně otravné a večer když jdu spát, tak už mi ani nejde usnout, protože vyloženě čekám, kdy to zase začne.

Tunrida
Hvězda diskuse 45219 příspěvků 23.03.18 11:43
@M-i-ch-e-l-l-e píše:
Děkuji moc za všechny příspěvky. Včera jsem opět ještě před spaním začala spát. Černý kašel to nebude. Bratr ho měl a vypadá to jinak. Když jsem četla ještě v noci Vaše příspěvky, tak jsem si šla zkusit vzít fenistilové kapky a zabralo to. Vážně to tedy vypadá na nějakou alergii, ale nevím na co. V ložnici nemáme nic nového co by to mohlo způsobovat. Tak zkusím brát zyrtec třeba měsíc a odezní to. Děkuji za rady. Je to vážně otravné a večer když jdu spát, tak už mi ani nejde usnout, protože vyloženě čekám, kdy to zase začne.

Hele, než začneš pravidelně brát ten Zyrtec, nechtěla by sis zajít na alergologii? :nevim:

Verča9
Nováček 3 příspěvky 23.03.18 14:21

@M-i-ch-e-l-l-e Dobrý den vym o něčem.. můžete my napsat na email

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama