Kaši na snídani, pečivo k večery?

26
8.11.20 07:31

Kasi na snídani, pečivo k veceri?

Zdravím,
Rada bych se zeptala na zkušenosti. Mám chlapečka cca 10,5 měsíce. Je to jedlik. Dávám mu na veceri kasi a na snídani jsme s koncem 10.měsíce začali pečivo (chleba, grahamovy rohlík) s máslem či Lucinou pro děti. Jemu vše chutná. Má otázka zní: mohu mu to zkusit dat opačně? Anebo si myslíte, ze pečivo na veceri je moc těžké na trávení. Jako moc toho pečiva nesni, musel by se pak dopit UM…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1230
8.11.20 07:33

Tak mudavej i na snidani kasi :-) ale jednu z nich treba nemlecnou :-) ale klasicke bile pecivo neni tezke na traveni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51012
8.11.20 07:41

Nejake pecivo bych nechala spis na snidani. Nemusi porad chleba. Kousek a dopit mlekem. Nas maly v tom veku miloval vanocku, maslo a marmeladu nebo kolac na snidani. Zapit mlekem. To mu zustalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9361
8.11.20 07:47

Já dávala kaši k snídani a pecivo k večeři. Ale ne denně, střídala jsem s polévkami. Kaši na noc jsem nedávala kvůli množství sacharidů, ale obě děti mi po ní blbě spaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8028
8.11.20 07:50

@Jezinka89 Ja jsem nedávala k veceri ani kaši, ani pečivo skoro nikdy, jen když jsme se třeba vrátili pozdě domů a já nestihla uvařit. Ale mě samotné to nedělá dobře, preferují teplé večeře. Takže já jsem v tomhle věku a později dělala teplé večeře, podobné obědu, jen třeba s menším množstvím masa nebo úplně bez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
8.11.20 07:51

@Jezinka89 já se to malému snažím střídat někdy má kaší ráno, někdy večer a nikdy si nestěžoval :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4515
8.11.20 08:53

Já dávala kaše na snídaně, za mě je to právě těžké na noc za mě, jsou to sacharidy. A na večeři jsem dávala v tomto věku zeleninové polévky. Husté, jednodruhové, různě míchané. Třeba s červenou čočkou zahuštěné, trošku vloček, pohanky, rýže… ale základ zelenina. Nebo jsem dělávala různé zeleninové placky na večeři. Dělávám to tak i nyní v jejich 4,5letech. Mívá samozřejmě i pečivo, ale často i polévku či ty placky všelijaké. Večeři takovouto měla kolem 18hodiny a pak ještě před spaním UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
8.11.20 09:15

Ja bych mu dala toast s marmeladou a parek s bramborovou kasi. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9828
8.11.20 09:24

Osobně bych ho na večer pečivem necpala. Je to dost těžké, dcera má skoro rok a pečivo celkově moc nebere, ale když už ho sní večer, hodně jí nadjímá a bolí jí bříško…což chápu. Také je mi lépe, když večer nejím lepek :)
Co zkusit na večeři i snídani kaši? :think: A nebo naše malá má k snídani i ráda žloutkovou omaletu a zelninku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8582
8.11.20 09:40

Snazim se pecivo moc nedavat, pokud neni vylozene domaci, jsou to takove prazdne kalorie.
Takze treba polevky - zeleninove, z cervene cocky, poctive vyvary, nebo vajicka, omelety, placky, proste teple jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
8.11.20 10:36

Takhle vypadala naše dnešní snídaně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
8.11.20 10:57

Kaši jsem dávala spíš ráno, ale moc ji nechtěla ani jedna holka, když jsem dala večer, většinou byla těžká noc. Obě milovaly klasický kváskový chleba s čímkoliv (poctivé máslo, pomazánky, med atd.), to byla sázka na jistotu. Ten většinou snídaly. Večer měly buď zbytek od oběda s menším podílem masa a nebo polévky na sto způsobů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
8.11.20 14:04
@Veru1987 píše:
Já dávala kaše na snídaně, za mě je to právě těžké na noc za mě, jsou to sacharidy. A na večeři jsem dávala v tomto věku zeleninové polévky. Husté, jednodruhové, různě míchané. Třeba s červenou čočkou zahuštěné, trošku vloček, pohanky, rýže… ale základ zelenina. Nebo jsem dělávala různé zeleninové placky na večeři. Dělávám to tak i nyní v jejich 4,5letech. Mívá samozřejmě i pečivo, ale často i polévku či ty placky všelijaké. Večeři takovouto měla kolem 18hodiny a pak ještě před spaním UM.

Ano, polévky jsem taky zvažovala třeba s kouskem toho pečiva. A jak jste, prosím, připravovala ty zeleninové placky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4515
8.11.20 15:42
@Jezinka89 píše:
Ano, polévky jsem taky zvažovala třeba s kouskem toho pečiva. A jak jste, prosím, připravovala ty zeleninové placky?

Já nejsem takový zástance pečiva teda, myslím že stačí i ta polévku hutná. Dcera takto namazané pečivo měla někdy v 18m. Myslím že bez pečiva to jde dobře, není to nic výživného. Dcera třeba večeři i jen šunku, sýr, a zeleninu. Nebo ty polévký, placky… Ale třeba 2-3× týdně má i obyč rohlík s máslem, medem. A placky různě nedávno jsme dělali že jsem předvařila brambor, cuketu, mrkev, brokolici. Pak rozmačkala, přidala vajíčko, trošku špaldové mouky a dala na plech. Nebo dělám ze sýrové zeleniny nastrouhané, přidám třeba ovesné vločky trošku. Nebo i se dá přidat červená čočka, nebo sýr nastrouhaný. Vždy dávám jeden brambor často cuketu, a pak různé i hrášek, kukuřici, mrkev, petržel, brokolice, květák… a samozřejmě vajíčko na spojení, mouka někdy ano spíše neee. Stačí i jen to vajíčko a zelenina. A pro desetiměsíční bez soli, max. nějaká bylinka. My si už s dcerou osolíme, i česnek přidávám. Večeřím to s dcerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13603
10.11.20 10:34

@Jezinka89 Já jsem dávala kaši na snídani a k večeři jsem dávala husté zeleninové polévky. Pečiva by se mi holky nenajedly, hlavně ho moc nejedly.
Mrkni se sem na recepty na polévky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat