Kašlající a smrkající děti ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rerere
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 27.10.18 20:43
Kašlající a smrkající děti ve školce

Zajímá mě, jestli u vás ve školkách tolerují děti, které evidentně a očividně kašlou a teče jim z nosu. U nás se cca před 4 lety psala petice, aby si učitelky kontrolovaly, zda přebírají zdravé dítě, ale moc se to nezměnilo, pořád je tady ve státní školce polovina děí ve třídě co kašle, další smrkají, další oboje dohromady. Bonus, naši 2 pediatři co tu máme je tam s tím dokonce posílají a říkají, že kašel není nemoc. Např. můj syn kašle, smrká zelené nudle a dle pediatra je zdravý a mohu ho dávat do školky. Ve výtěru z nosu, který jsem si vydupala vyšel pneumokok. Prý nevadí 8o jakože cože? Lékař posílá dítě se zelenýma soplama, kašlem a potvrzeným pneumokokem do školky, jako zdravé. Jiné by to prý bylo, kdyby měl horečku. Takhle je prý naprosto v pořádku. Pediatr už je bývalý, dojíždíme 30 km a syn už bere cílené abt na pneumkokoka, ten,,náš" ho v tom nechal měsíc a klidně by ho nechal dál :cert: Takže jak u vás, taky kašel není nemoc a nemocné dítě je jen, pokud má horečku? Nebo u vás mají lékaři i učetelky v MŠ rozum, a pošlou kašlající dítě domů?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:
e008
Závislačka 3301 příspěvků 27 inzerátů 27.10.18 20:52

Me teda vic trapi zvraceni a prujem, jak ryma. A nejsem lekar, abych zpochybnovala leceni, ale slysela jsem, ze clovek ma v krku ledajake koky, aniz by bylo nutne je lecit. A apelovala bych spis na rodice nez ucitelky.

vjerunqa
Závislačka 3171 příspěvků 27.10.18 20:54

Já musím říct, že netuším. Dcery jsou zdravé, takže neřeším. Když mají výjimečně rýmu, nechávám doma.

vejilka
Závislačka 4721 příspěvků 27.10.18 20:58

U nás vadí jakákoli rýma, na kašel koukají taky blbě a už několikrát i dítě posílaly s rýmou domů. Jim vadí i ta tekutá. Jelikož většina dětí neumí smrkat, tak to otírají o sebe, hračky, do rukávu, o kamarády… Těžko říct, jestli je tam menší nemocnost. Je ve třídě sotva polovina dětí a malej je stejně ob týden doma :cert: Pro pracující mámu to musí být třeba neskutečný stres, mě to čeká také :( Syn chodí do soukromé školky

baracudas
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 27.10.18 21:00

U nás se s rýmou může, s takovou tou čirou (většina dětí ji má půl podzimu a zimy, takže by se do školky jinak skoro nepodívali). Nesmí se se zelenou, žlutou rýmou, kašlem a horečkou už vůbec.

Tamtama
Extra třída :D 11820 příspěvků 27.10.18 21:00

U nás naštěstí nevadí, jinak bych přišla o práci.

Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 27.10.18 21:02
@rerere píše:
Zajímá mě, jestli u vás ve školkách tolerují děti, které evidentně a očividně kašlou a teče jim z nosu. U nás se cca před 4 lety psala petice, aby si učitelky kontrolovaly, zda přebírají zdravé dítě, ale moc se to nezměnilo, pořád je tady ve státní školce polovina děí ve třídě co kašle, další smrkají, další oboje dohromady. Bonus, naši 2 pediatři co tu máme je tam s tím dokonce posílají a říkají, že kašel není nemoc. Např. můj syn kašle, smrká zelené nudle a dle pediatra je zdravý a mohu ho dávat do školky. Ve výtěru z nosu, který jsem si vydupala vyšel pneumokok. Prý nevadí 8o jakože cože? Lékař posílá dítě se zelenýma soplama, kašlem a potvrzeným pneumokokem do školky, jako zdravé. Jiné by to prý bylo, kdyby měl horečku. Takhle je prý naprosto v pořádku. Pediatr už je bývalý, dojíždíme 30 km a syn už bere cílené abt na pneumkokoka, ten,,náš" ho v tom nechal měsíc a klidně by ho nechal dál :cert: Takže jak u vás, taky kašel není nemoc a nemocné dítě je jen, pokud má horečku? Nebo u vás mají lékaři i učetelky v MŠ rozum, a pošlou kašlající dítě domů?

Souhlasím s doktorkou, protože kdybych nesouhlasila, moje pětileta by se na povinnou! skolkovou docházku vůbec nedostala. Má rýmu od září do března, mladší stejně tak. Už jí ani neléčíme, žádné kapky se nemohou dlouhodobě, dáváme jen mořskou vodu a smrkame, mladšího odsáváme. Horečku z toho skoro nikdy, ani nic dalšího. Ale rýma je někdy i trochu žlutá. Různé koky ve vyterech má starší i mladší, neřeším, nic jim z toho není, museli by žrát ATB nonstop.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2282 příspěvků 27.10.18 21:02

Náš nastupuje do jeslí od listopadu a na rovinu nám učitelky řekly, že každý má donést jedno balení kapesníků, protože dětem pořád utírají nudle. Já nevím, bydlím v Německu a každý z rodičů má nárok na 10 dní paragrafu za rok. Tak si nějak neumím představit nechávat dítě doma jen s rýmou. Já mám třeba teď suchý kašel už týden, nic mě nebolí, jen mě to nutí kašlat. A na druhou stranu, jestli tu rýmu děti chytí jedno od druhého, nebo v obchodě ve frontě. Teď je toho všude plno a ten, kdo nemá tak silnou obranyschopnost to chytí tak jako tak.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 27.10.18 21:02

Takový děti mi nevadí,malej to stejně většinou nechytne. Copak, nechtěla ti doktorka prodloužit OCR? Jako bohužel,to je realita, kdyby třeba samozivitelka měla zůstávat s každou rýmou doma, tak by možná neuživila ani dítě natož sebe. Takže se k tomu snažím být tolerantní. V Německu dávají děti do školky i s antibiotiky, jakmile není teplota tak prostě mažou. Snažím se zvyšovat imunitu u svých dětí, ostatní neřeším. Kamarádky syn je astmatik, kašle téměř neustále, jak rozlišis tento kašel od nachlazení když nejsi lékař?

rerere
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 27.10.18 21:03

@e008 ano, koky není nutné léčit, pokud o nich nevíte, tudíž vám nic nedělají. Když dělají zelenou rýmu, asi by to chtělo s nimi něco dělat.

rerere
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 27.10.18 21:05

@Tamtama hm takže je vám jedno, že tam jsou třeba děti se slabší imunitou, kašlající a smrkající dítě tam dáte, vašemu ,,nic" není a že ty jiné pak budou třeba měsíc doma, to je vám jedno…

Kassor
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 27.10.18 21:07

@rerere u nas na rodicaku ucitelky apelovaly na rodice, at neposilaji nemocne deti do skolky. Ve tride maji 12deti. Ale stejne, kdyz tam dceru vodim, tak vidim realitu. Deti je mi lito, ucitelky by i chtely situaci resit, ale neni moznost. Rodice spechaji do prace a tim to konci. Ja sama pracuju, tak vim, co to je za stres, ale mam taky hlidaci babicku, takze dceru poradne dolecim.. Otazka je : na jak dlouho?.. Tak ji dopuju podpurnymi pripravky a doufam, ze ji to max lizne.. Nic jineho mi nezbiva :nevim: kdyby tam nebyla dcera tak rada, tak ji stahnu domu…

e008
Závislačka 3301 příspěvků 27 inzerátů 27.10.18 21:07

@rerere rikam, nejsem doktor. Ale jsem zastance toho, at se s tim dite snazi poprat nez aby dostalo atb, ty fakt jen v nejnutnejsim pripade.

Ornwen
Závislačka 4683 příspěvků 27.10.18 21:07

Třeba loni měl jeden z kluků rýmu asi tři měsíce. To bych jako měla sedět doma? Normálně průhlednou.
Druhej letos kašel asi měsíc. Chvíli odkašlal jen ráno, třeba týden. Pak týden kašlal i v noci, pak zas lepší. Jo, na začátku jsem ho měla něco přes týden doma. Mudr pak řekla, že dokašlávat to může až měsíc, školka ok.
To by měl bejt doma? A kdo by tam s nim byl?

Navštěvujeme dvě různé školky. Berou to rozumě. Malá rýma a kašel nevadí, pokud kašle hodně/soplí hodně, tak dítě reklamují a chtějí, aby zůstal doma.

rerere
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 27.10.18 21:08

@Netopýr1 nejde o OCR ale o to, že fakt není normální posílat dítě se zelenou hnisavou rýmou mezi ostatní. a ještě říct, že je zdravé.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >