Kastrace psa a následná agrese

146
3.2.21 16:10

Kastrace a následná agrese .

Chtěla bych poprosit jestli má někdo zažil podobnou zkušenost.
26.1 jsem byla s psíkem na kastraci jedno varle bylo v tříslech. Od té doby je podrážděný což je asi proto, že má límec. K podráždění přibylo agrese dnes po mě i vyjel. Šíleně štěká na všechny. Má dva roky čivava. V pátek jdeme na stehy určitě se zeptám, ale máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17403
3.2.21 16:26

No je nervní od bolesti a límce.

má nějaká analgetika? mohlo by mu to usnadnit srůstání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
3.2.21 16:35

No a to ma limec nonstop? My kdyz byli s kocourem, tak nam rekli ze kdyz bude pod dozorem tak limec sundavat a hlidat. 8 dnu s limcem mi prijde uz vazne extrem. Agresivni byl hned nebo az posledni dny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
3.2.21 16:37
@katern píše:
Chtěla bych poprosit jestli má někdo zažil podobnou zkušenost.
26.1 jsem byla s psíkem na kastraci jedno varle bylo v tříslech. Od té doby je podrážděný což je asi proto, že má límec. K podráždění přibylo agrese dnes po mě i vyjel. Šíleně štěká na všechny. Má dva roky čivava. V pátek jdeme na stehy určitě se zeptám, ale máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji

Pokud je pes kryptorchid, často bývá narušená i povaha směrem k agresi, nejistotě.

Pes je nemocný, není to běžný stav a právě v takových chvílích často vyleze na povrch, jaký je váš vztah ve skutečnosti. Pokud na tebe vyjíždí, tak nic moc.
Až bude pes poléčený, měla bys pořádně zapracovat na tom, aby se pejsek s tebou cítil v pohodě. Být jasně čitelná, předvídatelná, jasná pravidla, jasné povely, prostě aby se necítil ve stresu.

Jinak límec je určen hlavně na to, aby si nelízal stehy, když je sám. Pokud je s tebou a můžeš ho hlídat, límec mu můžeš sundat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
3.2.21 16:56

Může to být i tou narkózou. Můj pes měl taky jednu kulku ztracenou a sel na kastraci, ale nechala jsem vzít i kulku, co byla venku. A po kastraci byl trošku zmatený, jednou zavrčel, ale pak už ne. Na každého narkóza působí jinak. S oběma kulkami se narodil, ale pak mu za jedna zpátky zajela… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
3.2.21 16:58

@Ou Nemá jen Antibiotika právě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
3.2.21 17:00

@Peggy54 Řekli nám, že ho musí mít non stop aby si ne vykousal stehy právě. Také se mi to zdá dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
3.2.21 17:02

@Lucie_Sx Děkuji byl vždy klidný a mazlivý občas divočák, ale je mazel snad to bude zase dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
3.2.21 17:13
@katern píše:
@Peggy54 Řekli nám, že ho musí mít non stop aby si ne vykousal stehy právě. Také se mi to zdá dlouho.

Tak to je chudák. To bych vrčela taky. Okamžitě sundat (místo límce tam jsi ty, abys ho sledovala a nenechala stehy lízat). I na venčení ho sundavej.

Edit: kdy jdete na kontrolu?? Po týdnu už to musí být srostlé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3143
3.2.21 17:24

Určitě límec sundávat, když ho máte pod dozorem. To bych asi taky vrčela. Ven může taky bez límce. Pak samotný zákrok. Představ si, že tě svědí ucho a ty si ho nesmíš podrbat :pankac: V tom límci, pokud má klasický kornout, se pro něj mění zvuky, pachy, rozhled. Proto je nervózní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
3.2.21 17:30

@Lucie_Sx Na kontrolu na jdeme v pátek budou sundávat stehy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
3.2.21 17:31

@Murka Děkuji už je dole :)