Kastrace kočky - otázky

835
17.6.13 17:32

kastrace kočky - otázky

Zdravím všechny, zítra jdeme naší kočku kastrovat a chtěla bych se zeptat na pár otázek. Mám veliký strach, že si to kočka začne tu ránu kousat nebo to začne hnisat. Jak jí to ochránit? Náš vet neprodává žádné košilky či límce nebo co to všechno ještě existuje :) Tak nevím. Druhá věc, náš vet nám říkal, že naší kočce máme dát hladovku na 12 hodin. Jak to Vaše kočky přežili? Je mi kočky líto :oops:, třetí věc, naše kočka značkovala. Čůrá stále ke květináči. Květináč jsme přesunuli na jiné místo, ale ona tam stále chodí :oops: včera ještě chodila na wc normálně a dnes opět čůrá mimo :roll: Dělaly to i Vaše kočky? Nebude to už dělat po kastraci? Mám trochu strach :roll:
Děkuji za odpovědi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14020
17.6.13 17:37

Kočku musíš vychovat, to čůrání…je prostě prase

Lízat si bude stehy, což nevadí
Hladovku vydrží
Proč by si ránu kousala, když to bude bolet?

Neboj koček mám hromadu a vždy jsou druhý den už ok a třetí jak kdyby operace nebyla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
17.6.13 17:44

@jizvíková Ne, ona je vychovaná a čůrala úplně normálně vždycky, ale tento týden to tak přeskakuje. Jednou jde na záchod a pak zase čůrá jinde (většinou k tomu květináči) a pak zase jde na svůj a potom zase jinde :roll: Četla jsem, že i kočičky můžou značkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
17.6.13 17:47

@Ani123 Hladovku zvládne, i když bude hledat asi… Ale určitě to vydrž a nic jí nedávej. My nechávaly kastrovat dvě kočičky najednou, ani jedna neměla košilku/límec a zvládlo se to :) Hlídej, aby si to nelízala, mohla by si vykousat/zpřetrhat stehy. Dostane ATB, takže hnisání bych se nebála. Hlídej, ať aspoň první den nikam neleze, neskáče, krom té rány bude taky po narkóze - bude se motat apod., tak ať odněkud nespadne ;-) My jsme tehdy s mužem hlídali každý jednu kočku nonstop, spali v prázdném pokoji (dnes dětský pokojíček) s nima na zemi, abychom měli jistotu, že nikam nelezou, nezvrací atd. Ale my jsme možná až moc opatrní :) Každopádně mi jich bylo fakt líto, není to hezký pohled na kočku po kastraci, ale během pá dní bude OK a pak doživotní klid :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25863
17.6.13 17:48

Mně kočky čůraly mimo záchod jen při mrouskání, manželova kočka teda snad pořád, bylo to hrozný prase :zed: Hladovku vydržely v pohodě, ránu si jen lízaly, manželova kočka měla samovstřebávací stehy a na tom takový stříbrný, takže to slízala a pak mi to vyblila na koberec :mrgreen: :cert: Ten den po probuzení bude taková praštěná, ale jizvu jsme nikdy nijak nechránili :nevim: s čůraním nevím, protože po kastraci letělo to kočičí čuně ven, moje kočka se tu občas ještě zjeví a chodí na záchod a nikam jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
17.6.13 17:49

@Ani123 Ad značkování - nemůže být z něčeho ve stresu? Nezměnilo se u vás doma něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6546
17.6.13 17:49

Dávala jsem kastrovat tři kočky a zvládly to úplně v pohodě. Hladovku přežily, stehy si nekousaly, jedna se probrala a běžela ven. Druhá zalezla pod postel a tam dva dny trucovala. Třetí měla tendence skákat na nábytek (což jí samozřejmě nešlo), ale ani tak se ani jí ani stehům nic nestalo. S čůráním jsem jednou problém měla… furt chodila na jedno místo a nebylo možné ji to odnaučit… tak jsem to vyřešila tím, že jsem jí tam dala záchod. Jsme spokojené obě :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
17.6.13 17:59

A co jsi kočce provedla? ;) vypadá to, že je naštvaná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
17.6.13 17:59

@Hřiběnka Ne, nic se nezměnilo :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7869
17.6.13 18:00

My jsme kastrovali tu naší před půl rokem, taky jsem se toho bála, ale v pohodě. Naše vetka taky nedává ty pooperační gázový košilky nebo jak to nazvat, že to je na nic, doporučila něco ušít, tak jsme ze starý ponožky udělali takový „tunel“ s prostřihama na nohy a na zavazování na hřbetu, nechala jsem jí ho pár dvů a pak jsem jí to sundala, zase je lepší aby to dýchalo, pak si to lízala, ale stehy vydržely.

A to čůrání, bud je to kočičí puberta :-D a nebo to může dělat naschvál že se jí prostě něco nelíbí a je to forma vzdoru. U nás to kočičák dělá, když má buď podle něj znečištěný záchod-je to estét, nebo na „dýl“ odejdeme a nebo když ho malej škádlí… tak mu pak jde za trest načůrat do postele :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.13 18:00

Hladovka je dobrá, protože pak tak kočka líp snáší narkózu. Je lepší kočku ten den vůbec nepouštět ven, protože mají čuch na to, že se na ně něco chystá a často vezmou roha :lol: Límce se dávají jen psům, kočka by se z něho zbláznila. Pokud to není super éro, tak si ránu bude pouze lízat a nic víc. Ranka by měla být prťavá - vaječníky jsou maličké. Existuje injekce proti bolesti, která kočce pomůže prospat nějaký čas a nemá potřebu se starat, co se jí událo na břiše. Uvidíš, že druhý den bude kočka fit (některé jsou už pár hodin po zákroku). Kočka se kastrací zklidní a taky pozor na krmení - chce to potom až se otřepe z operace - trochu ubrat krmení nebo koupit speciální pro kastrované, abyste doma neměli kuličku. To bude ok, hlavně nepřenášej svoji nervozitu na kočku.

• Citovat
  • Nahlásit
2642
17.6.13 18:13

@Ani123
Ahoj, jak tu píšou ostatní, určitě potom nepouštět den ven a ideálně být s ní. Hladovku dodržet jinak by jí bylo zle, a kdyby potom nechtěla hned baštit nebo byla prostě divná, tak u nás to zachránila kočičí mlíčka nebo párečky nebo schnurr z DMka, než se dostala zase do formy a normálně baštila.

Pokud se stěhuje s učuráváním za přesunutým květináčem, tak z něj cítí pachovou stopu moči a chápe to jako místo k čurání tj. sama nepřestane. Květináč asi dát pryč a na počuraná místa např. linoleum nepoužívej Savo (nezničí pachové stopy a kočky to i přes něj cítí), ale nějaký jiný čistič (u nás zabral Larin a W5 ale zkus co půjde u vás).

A hodně štěstí s mickou zítra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
17.6.13 18:18

@kjhui Děkujeme!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3168
17.6.13 18:39

Hladovka jí neuškodí, naopak prospěje, kočka je lovec (i když si dovedu ty významný pohledy a nářky od mističky představit živě :-D )
Naše dostala po kastraci takovou tu gázu natahovací - jako tunýlek s prostřiženýma nohama. Bylo to super, i když se pod to snažila dostat, nešlo jí to. První den byla zpitomnělá, to mi jí bylo líto hrozně moc (padala na stranu a přitom pořád zkoušela vstát), druhej den už pohoda jako by se nic nestalo (akorát vypadala jako jitrnice v tom oblečku ;-) Tak si ho za pár korun v lékárně kup, podle mě je to dobrý :palec:
Držím palce, ať je všechno ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4528
17.6.13 20:17

@Ani123 Pokud kočka čůrá kam jindy ne, tak to často značí nemoc (třeba ledviny) nebo nějaké změny, ze kterých je nervózní. Hladovku kočka určitě zvládne. Obě kočky měly po kastraci takovou tu gázovou košilku, ale obě si to pravidelně stahovaly dolů. I tak se jim to dobře zahojilo a jsou v pořádku. Já měla jen obavy z uspání, aby to v pohodě zvládly. Jedné z nich trvalo probírání z narkózy, prostě si jen tak chrupala na veterině a já se zatím doma nervovala. Tak držímn palce. :kytka: První den na ni určitě víc dohlížet, bude připitomělá, ale stejně možná bude mít tendenci vyskočit nahoru nebo tak něco. Naše usínala i nad miskou s vodou a byla víc mazlivá, asi jak byla nejistá, co to s ní je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat