Kastrace, bez zašití psa

Anonymní
8.3.21 14:39

Kastrace,bez zašití psa

Ahoj
Chci se zeptat minulý týden jsem si všimla, ze si pes olizuje varlata. Měl je zvětšené oteklé a mokvalo to, takže jsem letěla k dr
Dostál antibiotika atd… Takže zánět, trošku se otevřela rana a stale vytékal hnis hned druhy den mu otok padal. kazdy den byl lepší a lepsi, otírání jodovou Vodou a antibiotika.
No říkal že musí na kastrací atd… Takze dnes proběhla kastrace, ze ještě někde kolem varlata ma tvrdší místa, ze zánět někde.
Tak katsrace proběhla cca 30 min a brala jsem domu. Ale ranu nesesil nechal otevřené, ze mam hlídat otírat a dávat léky..tak se chci zeptat rana se otevřená nechává?
Pokud vím minulý tyden říkal, ze může umřít ze kůže mokvala a otevrela a infekce atd…a dnes po operacu otevřené
Ani neříkal, jak dlouho má mít límec.
Nic :nevim:
Pes bude mít 8

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2415
8.3.21 15:01

No tak to neni doktor ale peknej magor :pocitac: jako ihned po zakroku ti vydal psa? Pes ma zustat do probuzeni na pozorovani u doktora. Toto fakt normalni neni. Ihned bych startovala nekam na vet kliniku a predem se dohodla na prednost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 15:13

Nebyla jste u toho šarlatána Novotného v Canisvet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 15:22

Nenepp zákrok asi 15 min dal psa
Vzala jsem do deky a auta a jela domů.
Doma se trošku probral napil a lehl je na pelíšku, dostal nějaké antibiotika.
Ted jsem.mu volala ještě, jak dlouhou límec, tak dokud se nezahojí rána
A že mel infekcí proto otevřené

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 15:22
@MáškaMarie33 píše:
Nebyla jste u toho šarlatána Novotného v Canisvet?

Karviná

• Citovat
  • Nahlásit
2415
8.3.21 15:27
@Anonymní píše:
Nenepp zákrok asi 15 min dal psa
Vzala jsem do deky a auta a jela domů.
Doma se trošku probral napil a lehl je na pelíšku, dostal nějaké antibiotika.
Ted jsem.mu volala ještě, jak dlouhou límec, tak dokud se nezahojí rána
A že mel infekcí proto otevřené

Tak limec ma mit pes jen po dobu co ho nemuze nekdo hlidat aby si nevykusoval stehy a nelizal ranu. Pro zvire to je hrozne stresujici a neprirozene. Takze sundat a hlidat. Jinak takova rana bez stehu muze srustat i ctvrt roku, zalezi na vaze a velikosti psa. Fakt se mi to nezda a vzala bych psa pro klid jinam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
8.3.21 15:32

Uz jsem slyšela o kastracich samců, kdy se nic nesije… Asi záleží. Taky bych ho radši mela zasiteho :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
8.3.21 16:10

U domácích prasat se rána taky nešije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36649
8.3.21 16:48

Take se nesiji hnisajici rany, to by se tam skorat zavrelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4669
8.3.21 21:32

Když zašijete hnisající ránu, dojde k tomu, že se tam začnou množit hlavně anaerobní bakterie a dojde k masivní infekci, začne to hnisat ještě víc, může dojít i k sepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
8.3.21 22:05

To je správně, ze to neni zasité konkrétně v tyhle situaci. V opačném případě by z toho mohla být az otrava krve. A malým psům se to nezasiva zcela běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat