Reklama

Katastr nemovitostí trvá dlouho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 14:36
Katastr nemovitostí trva dlouho

Ahoj, snad jsem to zadala do spravne kolonky. Mam dotaz ohledně katastru nemovitostí. Prodala jsem byt. Prevod na nového majitele trva uz ale 3 měsíce! Napred dodane dokumenty pani na podatelne zapsala ve sparnem poradi. Na to se přišlo po 10 dnech. Stazeno, podano znovu. Po dalsich 3tydnech kdy dokumenty byli videt i na netu, kdy se nic nedělo. Byl dotaz, zda je vse ok ( byl to čtvrtek). Ano, vse ok. V ut si ale pracovnice vzpomene, že chce znovu overit podpisy ( ac overene byly). Znovu stazeno, ověřeno, podano. Zadne poradne vysvětlení, ani od vedouci odboru. Vymluva, že je leto, dovolene, je jich tam o pul min… dostala to jina pracovnice. Pry to bude za 20dni. uplynulo (13.8.). Napred se objevila plomba od banky. Po uplynutí nova plomba, tentokrát uz převod. Plomba skoncila včera. Porad mi to ukazuje zpracování. Tak kdy uz to krucinal bude hotove? Za jak dlouho to prepisou? :cert:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 14:42

No, možná kdybys měla podklady v pořádku, tak by to bylo rychlejší… A jinak ze zákona se s tím nesmí 20 dní nic dít, takže nenadávaj na pracovnici, že dodržuje zákon, tedy 20 dní na ohrazení se proti zástavě bance, pak to během pár dní zpracují a pak je dalších 20 dní plomba na vlastní převod, kdy s tím zas nesmí nic dělat a po jejím uplynutí mají 10 dní na vlastní zpracování.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 14:45

Ty podklady v pořádku byli, za chybu pracovnice na podatelně fakt nemůžu. A ty podpisy byli overene, i spravne. V podstate se dělal ten sami krok dvakrát. Jako nediv se, že uz mi to vadi… meli jsme kupovat jinou nemovitost a museli odrict

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 29.08.18 14:46
@Anonymní píše:
Ahoj, snad jsem to zadala do spravne kolonky. Mam dotaz ohledně katastru nemovitostí. Prodala jsem byt. Prevod na nového majitele trva uz ale 3 měsíce! Napred dodane dokumenty pani na podatelne zapsala ve sparnem poradi. Na to se přišlo po 10 dnech. Stazeno, podano znovu. Po dalsich 3tydnech kdy dokumenty byli videt i na netu, kdy se nic nedělo. Byl dotaz, zda je vse ok ( byl to čtvrtek). Ano, vse ok. V ut si ale pracovnice vzpomene, že chce znovu overit podpisy ( ac overene byly). Znovu stazeno, ověřeno, podano. Zadne poradne vysvětlení, ani od vedouci odboru. Vymluva, že je leto, dovolene, je jich tam o pul min… dostala to jina pracovnice. Pry to bude za 20dni. uplynulo (13.8.). Napred se objevila plomba od banky. Po uplynutí nova plomba, tentokrát uz převod. Plomba skoncila včera. Porad mi to ukazuje zpracování. Tak kdy uz to krucinal bude hotove? Za jak dlouho to prepisou? :cert:

Klid a nervy na uzdě. Už se to blíží ke konci. Podle popisu na Tebe nechce udělat nikdo podraz - jen to prostě bohužel trvá.

Vím, mají na to 30 dnů (ale to je fikce). Taky jsme si užili své s úředníky. Hlavně přes letní prázdniny a kolem vánočních svátků. Stavíme RD. :)

Momentálně prodáváme plynovou přípojku - asi od února - taky dobrá show. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 14:52

@tininas me ba tom štve, že uz od června tam nikdo není. Mohli tam byt jeste nájemníci. V podstate jsem v bode, že to neni moje a zároveň nemam penize. Penize jsme melo mit na začátku července. Je konec srpna a nic se neděje

Roker
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 29.08.18 14:52
@Anonymní píše:
Ahoj, snad jsem to zadala do spravne kolonky. Mam dotaz ohledně katastru nemovitostí. Prodala jsem byt. Prevod na nového majitele trva uz ale 3 měsíce! Napred dodane dokumenty pani na podatelne zapsala ve sparnem poradi. Na to se přišlo po 10 dnech. Stazeno, podano znovu. Po dalsich 3tydnech kdy dokumenty byli videt i na netu, kdy se nic nedělo. Byl dotaz, zda je vse ok ( byl to čtvrtek). Ano, vse ok. V ut si ale pracovnice vzpomene, že chce znovu overit podpisy ( ac overene byly). Znovu stazeno, ověřeno, podano. Zadne poradne vysvětlení, ani od vedouci odboru. Vymluva, že je leto, dovolene, je jich tam o pul min… dostala to jina pracovnice. Pry to bude za 20dni. uplynulo (13.8.). Napred se objevila plomba od banky. Po uplynutí nova plomba, tentokrát uz převod. Plomba skoncila včera. Porad mi to ukazuje zpracování. Tak kdy uz to krucinal bude hotove? Za jak dlouho to prepisou? :cert:

Nerozumim o jakem “spatnem poradi” mluvis?

Pokud se neco podavalo znova, tak musi byt podpisy stran prodavajici a kupujici na nove kupni smlouve podepsane na katastralnim urade (usetris za overeni podpisu) anebo overene (á30 Kč).

Navrh na vklad nemusi byt uredne overen ale musi na nem byt odkaz na smlouvu (napriklad datumem).

Pokud ti vznikla vinou chybneho uredniho postupu skoda, vycisli skodu a zadej o jeji nahradu a vysoudis ji. Muze jit klidne o miliony nahrady, kdyz prokazes, o co jsi prisla a kdo je vinik.

Mimoto pri prodeji bytu nekonci automaticky najemni smlouva… takze ano, najemnici tam byt klidne mohli. Nicmene od data podani (ne od data, kdy to kazastr zapise) platneho navrhu na vklad nalezi uzitky z najmu nabyvateli.

Příspěvek upraven 29.08.18 v 14:57

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 29.08.18 14:56

Příspěvek upraven 29.08.18 v 15:06

Evelýna 1
Kecalka 333 příspěvků 6 inzerátů 29.08.18 14:57

Tak jestli lhůta 20 dnů uplynula 13.8., tak byt měl být do 24.8. přepsaný, takže to někde vázne.
Nám byt taky nepřepsali v termínu, protože úredník si odjel na dovolenou a nikdo mu nesmí sahat na stůl. Neustále jsme je bombardovali emaily a telefonáty. Zabralo až to, když tam manžel zasel osobně a vedoucí katastru si to vzal na starost, do druhého dne bylo vyřešeno.
Za mě volejte, vypisujte nebo zajděte osobně

Edit: byt je tvůj dokud ho katastr nepřepíše, ale chápu, že už s ním nic dělat nemůžeš. Vse podepsané, podané a prachy nikde

Příspěvek upraven 29.08.18 v 15:00

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 15:00
@Anonymní píše:
Ty podklady v pořádku byli, za chybu pracovnice na podatelně fakt nemůžu. A ty podpisy byli overene, i spravne. V podstate se dělal ten sami krok dvakrát. Jako nediv se, že uz mi to vadi… meli jsme kupovat jinou nemovitost a museli odrict

No, evidentně si ji to dala najednou, takže jak, že za nic nemůžeš, pokud něco potřebuješ v konkrétním pořadí, tak to taky musíš v konkrétním pořadí podat, takže tady je to minimálně půl na půl. A kdyby to bylo správně, tak fakt nestahuješ podání a nepodává se znovu, to mi zase netvrď, oni to ti lidi fakt nechtějí jen tak pro srandu dělat 2×.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 15:01
@Evelýna 1 píše:
Tak jestli lhůta 20 dnů uplynula 13.8., tak byt měl být do 24.8. přepsaný, takže to někde vázne.
Nám byt taky nepřepsali v termínu, protože úredník si odjel na dovolenou a nikdo mu nesmí sahat na stůl. Neustále jsme je bombardovali emaily a telefonáty. Zabralo až to, když tam manžel zasel osobně a vedoucí katastru si to vzal na starost, do druhého dne bylo vyřešeno.
Za mě volejte, vypisujte nebo zajděte osobně

Edit: byt je tvůj dokud ho katastr nepřepíše, ale chápu, že už s ním nic dělat nemůžeš. Vse podepsané, podané a prachy nikde

Příspěvek upraven 29.08.18 v 15:00

Pokud dobře čtu, tak to byla 2 podání za sebou, tedy 2*30 dnů a toho 13.8. uplynula první 20 denní plomba.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 15:03

@Roker davala se tam kupni smlouva a břemeno pro banku ( brali si to na hypo). A to se musi zadat v urcitem poradi. Jinak to proste neudělají. Proc, netuším.

Evelýna 1
Kecalka 333 příspěvků 6 inzerátů 29.08.18 15:05

@j.a.n.i1
Paní píše, že prý to bude za 20 dnů (13.8.), tak jsem to pochopila tak, že lhůta 20 dnů uplynula tento den a dalších 10 mají na přepsání

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 15:05

@j.a.n.i1 ten podpis se dělal stejne jak prve. I na ty same dokumenty. Delalo se to i pod to prvni ověření.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 15:06

@Evelýna 1 prachy nikd a stále se tam plati zálohy. .. kdyby cokoliv, jde to poead za mnou. Ja uz nemam ani klíče

Evelýna 1
Kecalka 333 příspěvků 6 inzerátů 29.08.18 15:09

Vy jste už předala klíče? Proč jste to udělala? Byt jste měla predat až po zapsání nového majitele do katastru. Ono se to nezdá, stačí malá chybička a přepsání se umí pěkně protáhnout

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >