Káva z french pressu

Anonymní
15.4.20 15:36

Káva z french pressu

Ahoj holky, je tu někdo, kdo dělá kávu z french pressu? Asi něco dělám špatně, už několikrát se mi stalo, že po stlačení kávy a nalití do šálku, zůstávají v šálku kousky kávy, někdy je jich tam docela dost. Co dělám špatně? Chtěla bych mít jen čistou kávu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14544
15.4.20 15:39

Ahoj, já si dělám kávu z french pressu a kousky tam teda nemívám. Párkrát se mi stalo, že jeden kousíček, max. dva proklouzli přes filtr. Ale fakt minimálně.
Napadá mě, že to ten filtr je nekvalitní :think: zkusila bych jiný french press.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9753
15.4.20 15:39

Dejte si mlynek vic nahrubo popripade stlacujte pomaleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 15:44

@kaja00 French press jsem právě kupovala kvalitní…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 15:47

@Cenarius Víc nahrubo? Právě že čím hrubší, tím víc kousků uniká… A nebo koupit kvalitní mlýnek? Mám bohužel takový, u kterého nelze nastavit hrubost, melu od oka.

• Citovat
  • Nahlásit
14544
15.4.20 16:00
@Anonymní píše:
@kaja00 French press jsem právě kupovala kvalitní…

tak nevím v čem může být problém. Zkus se podívat na ten filtr jestli je ok :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8481
15.4.20 16:28

Mi se to stává, když naliju moc vody, a přes nálevku to zůstane nad filtrem
snad je to srozumitelné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13301
15.4.20 16:29

Vytlačovat hodně pomalu! Jinak se mi to teda nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16113
15.4.20 16:32

Kava by mela být poměrně hodně hrubá, asi jako pisek, zkus na netu najít foto. Mlýnek máš asi tříštivý (s noži jako mixér)? To neni nic moc, kromě nestejnoměrné hrubosti taky přepaluje. Ale jestli máš pocit, že čím hrubší, tim víc to uniká, tak to vypadá spíš na blbej frenchpress. I když to teda nechapu. Co máš za znacku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 16:50

@Ba-stet Mám Simax a opravdu se mi zdá ok. Do mlýnku investuji, už dávno to mám v plánu :-D. Nějaký ruční? A není moc složité s tím točit a nastavit hrubost?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 16:52

A co třeba od Tescomy mlýnek Grandchef?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17956
15.4.20 17:29

Buď máš špatnej frenchpress a nebo to máš špatně namleté. Potřebuješ vcelku hrubé mletí.

Mrkni třeba sem

https://www.piccoloneexistuje.cz/french-press

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4328
15.4.20 17:34

A připravuješ tu kávu tak, že ji tam nasypeš, zaliješ, chvíli počkáš, pak zamícháš a chvíli počkáš, až část lógru klesne ke dnu? A pak to stlačuješ plynule a tak, aby celé to sítko celou dobu zakrývalo celou plochu? Protože pak prostě není způsob, jak by ti tam ty kousky prolezly, pokud jsou hrubší, než díry v sítku. :nevim:

Mně tam občas nějaké prolezou, akorát pokud mám kafe namleté hodně najemno, popřípadě pokud se mi podaří tam to stlačovátko dát šejdrem a tak část lógru projde kolem. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 17:43

@klamonožka Ano, přesně tak to dělám :-D.

• Citovat
  • Nahlásit
4328
15.4.20 17:48
@Anonymní píše:
@klamonožka Ano, přesně tak to dělám :-D.

V tom případě je to kouzelné kafe značky Copperfield, které proleze nepozorováno i jemným sítkem. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat