Kavernosní hemangiom na nosánku u kojence

1281
8.4.16 11:28

Kavernosní hemangiom na nosánku u kojence

AHOJKY VŠICHNI MAMINKY,
zakládám nové téma, abych se dozvěděla více o tomto konkrétním problému a jak u toho postupovat.
Našemu synovi se asi v 7 týdnu objevil na nose nafialovělý flíček a v něm pár prasklých červených žilek. Pediatr mě řekl, že to nezmizí a že to je mateřské znaménko a jediné co pomůže je laser.
Nedalo mi to a taky na popud lidí, který si všímají, jsem zajela na kožní a tam mi bylo řečeno, že to je hemangiom. Který už neporoste a nemam se ničeho bát. Pan doktor nás raději poslal na ultrazvuk. Tak jedeme za týden na ultrazvuk.
Prosím poraďte, uklidněte mě, že to může i samo zesvětlat. Zatím to je stále stejné, ale malému je devět týdnů. Dočetla jsem se, že to do roka roste a pak to začíná zesvětlovat, u 90% děti to „prý“do 6 let zmizí.
Je tu někdo kdo má u svého miminko stejný nález na NOSÁNKU? Jak se to vyvíjí? Roste? Mizí? Používáte kortikoidní mastě? Laser?
Děkuji za každé info a radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

201
8.4.16 11:42

Můj první syn tohle má na bradičce. Doktorka taky říkala, že pokud to nezmizí samo dá se to lehce odstranit. Teď má rok a půl, znamínko stále má, ale řekla bych že světlejší. Už jsme si tak nějak zvykli, že se někdy lidí ptají kde spadl, že má stroupek na bradě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9055
8.4.16 12:00

Moje dcera ma hlubokej hemangiom na tvari, zacalo to tak ze se ji objevila na tvari zilka, zilka se rozsirovala, okolo se objevily dalsi zilky, to bylo jeste ok, pak se ji zacala ale zvetsovat tvar, takze asymetrie obliceje, nejvetsi narust byl mezi 3m a 5m, dostali jsme se az na specializovane pracoviste v Brne a za hospitalizace ji nasadili betablokatory. Lecbu snasela v pohode, hemangiom se evidentne zmensil uz po trech dnech, lecba trvala 9 mesicu, pak ji leky vysadili a ted cekame jestli nezacne opet rust, zatim tukam… ale ted v dubnu jdeme na utz, pouhym okem uz neni videt nic, obe tvaricky stejne, zustala jen malinka zilka. Na vasem miste asi neni potreba plasit, pokud neroste… ale z ruznych diskuzi vim, ze v Motole je dr. Malis, vybornej odbornik, navic milej, kterej vam poradi i po mejlu. Staci poprosit, poslat podrobnej popis a kvalitni foto a prej poradi jak by postupoval on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
8.4.16 12:02

@terka.h Dočetla jsem se, že na obličeji to může mít vlit na vývoj oka, růstu lícní kosti. Naš malej ma jednu nosní dírečku o trochu větší. Na internetu jsem viděla i fotky dítěte, který měl tohle na nosánku a vypadalo to jako velká boule nalitá tekutinou. Strašné :-(
Holky doporučují : Motol Praha Mudr. Mališe. Tak se zeptam nakožním.
Nejradši bych mu to každý den maskovala makeupem, jen aby se lidi neptali, je to citlivé a mě to dělá velkou starost :zed: :roll: :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
8.4.16 12:04

@Tarinka Děkuji moc. Mam hrozný strach. Jedna nosní dírečka je větší než ta druhá. Mapka je totiž víc k jedné straně. Nevíš prosím mejl na Mudr. Mališe? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
8.4.16 12:13

Dcera ma velky hemangiom na krku, je ji 5,5 a nezmensil se. Ja s ni tedy chodim na kontroly na utz, nastesti ona to ma povrchove, nikam hluboko to nezasahuje.

Kozni to chce resit laserem, ale to my teda odmitame, i po konzultaci s jinym doktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
201
8.4.16 12:20

Tak záleží jak velké to má. Syn má na bradicce jen tečku. Tak 5 mm. Navíc je atopik, takže když mi doktorka řekla, že ho to nebolí, nesvědí nebo tak nechávám to zatím být a řešila jsem ten ekzém. Nejdřív mě to taky mrzelo, ale určitě bych mu to nezatirala makeupem. Světlá mu to, tak to budu řešit kdyžtak než by šel do školky. Z lidí si nic nedělejte. Já řeknu že to má znamínko a hotovo. A ti co chtějí pomlouvat, nebo rýpat za každou cenu si najdou něco vždycky. Ne jen znaminka. Navic děti to vyptávání nevnímají. Vždycky když se mě vyptává nějaká důchodkyně v mhd syn se na ni v klidu směje, nebo si normálně hraje. Pokud máte kontakt na nějakého odborníka určitě tím můžete jen získat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9055
8.4.16 12:41

http://www.fnmotol.cz/…-tym/lekari/

tak já bych to teda na normáních kožařích nenechala, zkuste to s tím Mališem po mejlu, nebo nechat si vypsat žádanku od kožní a jít na nějaké pracoviště, kde se s tím zabývají podrobně, nejlíp ten Motol nebo Brněnská dětská nemocnice dr. Fáberová, tam chodíme my. U nás kožní byla taky úplně v klidu, prej hemangiom, běžně dětská záležitost, ale to jsou takový všeobecný kecy, každej je trochu jinej a chová se jinak, nakonec nám dala žádanku k do tý dětský nemocnice, tam jsem si termín doslova vyžebrala, protože objednávací lhůta byla asi měsíc a půl, nakonec nám dali 14 dnů, tam už to jelo..na tváři, může demineralizovat kost, špatnej vývoj zubů, utlačování lícního nervu, hrozí ochrnutí a za týden už jsme nasazovali betabloky. Na pokoji s námi byla holčička a ta měla u kořene nosu takovou bublinku červenou, nakonec jí dělali magnetickou rezonanci, zjistili že je to neškodná cysta, a domluvili termín plastický operace, ale vím že oni zase řešili hlavně oční, aby to nemělo vliv na oči, prorůstání, šilhání atd. Jinak hemangiom může prorůst i do dýchacích cest, možná kontrola na ORL by nebyla tak marná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
8.4.16 13:55

@Tarinka Dekuji za Vas prispevek. Ted sem vydesena jeste vic, az me to dohnalo k slzam. Na ORL zavolam, popr. objednam se. Rodina me uklidnuje ze se to ztrati…jen bracha me dohnal na kozni. Mam hrozny strach… dam sem foto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
8.4.16 14:10

Foto. Az se maly vzbudi, zkusim udelat lepsi foto na svetle.
Mudr. Malisovi sem uz napsala.

Příspěvek upraven 08.04.16 v 14:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9055
8.4.16 14:16
@Papaj29 píše:
Foto

nic se mi nezobrazuje :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9055
8.4.16 14:36

Už vidím, je krásnej, není to myslím nic vážnýho, ale určitě to zkonzultujte s tím Mališem + to orl. Pokud by se Mališ nijak nevyjádřil tak bych se nechala od kožní poslat někam na specializovaný pracoviště… odkud jste? Kam chodíme my, tam chodí spoustu dětí, některý jen hlídaji, aby to nerostlo, kontrolujou ultrazvukem rozměry atd… někdo má léčbu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
8.4.16 15:00

@Tarinka My bydlime u Jičina, znate Česky raj? Nejvic to je videt v kocarku, jak lezi, ma to na te spicce. Nekdo mi rekne ze si toho ani nevsiml, ale ja to vidim doma na dennim svetle hodne.
Dekuju za vse. Urcite to budu resit. Nenecham to.
Pry je to geneticka nebo vyvojova vada.
Ja otehotnela diky clostilu, hormon na vyvolani ovulace. Predtim dva potraty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
10.4.16 09:17

@Tarinka Ahojky,tak si představ, že mi pan doktor Mališ hned odepsal a včera mě napsal mejl, abychom ve čtvrtek 14.4dorazili do Motola. A podíval by se na nás. A pak by nás poslal ještě do Hořovic do specializované pracovny, kde by se asi zahájila léčba, pokud by to bylo potřeba. Včera jsem z toho byla vykulená jak puk, ale jsem ráda, že se to začalo hýbat a budeme vědět. Děkuji za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9055
10.4.16 09:32

@Papaj29 super,bud rada, budete pod dohledem nejvetsiho odbornika. Jinak i kdyby vam nasadili betablokatory, tak dodam kdyztak dalsi info, ale bylo to vse v poho!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama