Kávové i vinné dýchánky mamin v angličtině Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bobeš18
Nováček 5 příspěvků 21.01.19 17:19
Kávové i vinné dýchánky mamin v angličtině Praha

Ahoj maminy,
chtěla bych začít pořádat takové sešlosti mamin z Prahy, které by probíhaly v angličtině. Nevím jak vy, ale já začínám pociťovat potřebu aspoň trochu víc zapojovat mozek, abych na té mateřské úplně nezblbla :lol: Tak mě napadlo, že bychom mohly popadnout ta naše štěstí (mám na mysli děti :) ) a sejít se někde v kavárně (v létě pak třeba v parku) a prostě neprobrat pár normálních témat v angličtině. Co vy na to? :lol: Procvičíme mozky, naučíme se nová slovíčka a děti si zatím pohrajou (snad..) :roll: Budu ráda za zpětnou vazbu, díky moc.

Reakce:
Russet
Extra třída :D 13938 příspěvků 21.01.19 17:24
@Bobeš18 píše:
Ahoj maminy,
chtěla bych začít pořádat takové sešlosti mamin z Prahy, které by probíhaly v angličtině. Nevím jak vy, ale já začínám pociťovat potřebu aspoň trochu víc zapojovat mozek, abych na té mateřské úplně nezblbla :lol: Tak mě napadlo, že bychom mohly popadnout ta naše štěstí (mám na mysli děti :) ) a sejít se někde v kavárně (v létě pak třeba v parku) a prostě neprobrat pár normálních témat v angličtině. Co vy na to? :lol: Procvičíme mozky, naučíme se nová slovíčka a děti si zatím pohrajou (snad..) :roll: Budu ráda za zpětnou vazbu, díky moc.

Nejsem z Prahy, takže to nehrozí. Ale takovou konverzaci bych brala jen s rodilou mluvčí. Protože poslouchat, než se každá vyžvejkne, to by mě asi nebavilo.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12083 příspěvků 21.01.19 17:31

@Russet taky je to ideální způsob jak pochytit cizí gramatické chyby

@Bobeš18 co spíše zkusit sehnat anglickou maminku a chodit s ní? Určitě budou nějaké skupiny na fb

Russet
Extra třída :D 13938 příspěvků 21.01.19 17:35
@Tichošlápek píše:
@Russet taky je to ideální způsob jak pochytit cizí gramatické chyby@Bobeš18 co spíše zkusit sehnat anglickou maminku a chodit s ní? Určitě budou nějaké skupiny na fb

Právě. Bojím se, že bych si osvojila různé nešvary.

Bobeš18
Nováček 5 příspěvků 21.01.19 17:47

@Tichošlápek díky za nápad. Pokud to pomůže, můj manžel je Angličan a doma mluvíme jen anglicky, na úroveň rodilé mluvčí bych si sice netroufla, ale minimálně můžu přes manžela zjišťovat proč je tomu tak a něčemu onak.

Bobeš18
Nováček 5 příspěvků 21.01.19 17:51

@Russet to je sice možné, ale moje zkušenost v cizině, v práci, tak i s manželem je, že důležitější je mluvit radši jednoduše a třeba i s chybami, než nemluvit vůbec.

happy day
Kecalka 141 příspěvků 21.01.19 17:52

Me se ten napad velice zamlouva. Rodila mluvci by nebyla od veci, ale na procviceni mozku a rozmluveni se dobry. Jeste lepsi by bylo najit cizojazycne maminy, kde by pravdu dorozumivacim jazykem byla jen anglictina - aby komunikace nebyla stylem par slovicek v aj a zbytek cestina :smile:

Ale se mnou to neklapne - neziju v CR :think: :)

Rachelkaaa
Stálice 58 příspěvků 21.01.19 18:16

Mi se tvůj nápad líbí moc ale bohužel, opačný konec ČR :( Kdyby měl zájem někdo z Ostravy a okolí, hlásím se :mavam:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 21.01.19 18:23

Tak aby to pořád nebylo jen odjinud, já z Prahy jsem a ráda se přidám ;)

Russet
Extra třída :D 13938 příspěvků 21.01.19 18:27
@Bobeš18 píše:
@Russet to je sice možné, ale moje zkušenost v cizině, v práci, tak i s manželem je, že důležitější je mluvit radši jednoduše a třeba i s chybami, než nemluvit vůbec.

Jenomže když už do toho investuju čas, fakt nechci slyšet různé patvary, špatnou výslovnost a hrubé chyby. To můžu konverzovat se svou sestrou a vyjde to nastejno

Russet
Extra třída :D 13938 příspěvků 21.01.19 18:29
@Bobeš18 píše:
@Bobeš18 píše:
@Tichošlápek díky za nápad. Pokud to pomůže, můj manžel je Angličan a doma mluvíme jen anglicky, na úroveň rodilé mluvčí bych si sice netroufla, ale minimálně můžu přes manžela zjišťovat proč je tomu tak a něčemu onak.

A s rodilým mluvčím manželem ten mozek nezapojíš?

Mollify83
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 21.01.19 18:29

Ale no tak, diskuze není na téma proč nechcete chodit, ale kdo by chtěl :D

Bobeš18
Nováček 5 příspěvků 21.01.19 18:58

@Russet s manželem jsem tak nějak zacyklená a používám pořád ta samá slovíčka a fráze. Tím, že by se sešlo ideálně několik mamin s různou úrovní by třeba pro mě znamenalo si s novýma tématama osvěžit slova, která aktivně nepoužívám buď tím, že si je vyposlechnu od někoho jiného a nebo tím že se budu muset „víc zamyslet“ a vydolovat je v paměti, když bych někomu v aj vystvětlovala o co jde.
Pokud chce někdo zdokonalit svoji angličtinu, tak si za to ve většině případů musí zaplatit. Tady jde o to využít našeho volného času na mateřské, s někým se potkat (já jsem třeba většinu dne s dítětem sama), ideálně získat nějakou sociální vazbu a jako bonus se třeba něco naučit, toť vše. :)

@Mollify83 super, díky, mám radost :lol:

twinkletwinkle
Kecalka 133 příspěvků 21.01.19 19:51

Mne se to zda jako fajn napad:) Rada se pridam, z Prahy jsem.
Toho pochytavani chyb bych se nebala, vim sama od sebe, ze co uz mam nauceny, nezmenim a ani neodposloucham. Pripadne se muzem vzajemne opravit:)

Bobeš18
Nováček 5 příspěvků 21.01.19 20:00

@twinkletwinkle super! :) tak snad se najde jetě pár dalších mamin a můžeme začít. Budu dávat vědět :dance:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >