Kaz na předním zubu

27.5.20 06:51

Kaz na předním zubu

Ahoj, za pár dní jdu k zubaři a bude mi opravovat dvojku, mám tam kaz. Ošetření by mělo trvat asi hodinu, ale zapomněla jsem se zubaře zeptat jakou cenu mám tak zhruba čekat a teď už je trapné tam volat a ptát se. Chodím na soukromou kliniku, takže platím opravdu za všechno. Mám kaz jak vepředu na zubu tak i trochu zboku, když se podívám zblizka. Já už se i bojím že když mi to bude vrtat jestli se třeba ten zub nemůže nějak ulomit a podobně :( dost často mi právě tenhle zub pri čištění krvácí.
Nebyl jste teď někdo v poslední době na podobném zákroku? Půl roku zpátky jsem byla na opravě sedmičky a nechala jsem tak 9000,–, ale zase ten zub byl celý rozpadly, takže tam dával ještě cep a cistil kanalky a povedlo se ho dát dohromady, tak si říkám, že za tu dvojku bych snad tolik platit neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1787
27.5.20 06:55

Bude třeba minimálně bílá plomba. Záleží jak drahého zubaře máš. U nás bílá plomba 1500…pokud bude třeba čistit kanálky tak záleží jak kde… Cca 2tis až 10tis…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1787
27.5.20 06:56

Měla ses zeptat… Ale pokud bude ošetření trvat hodinu viděla bych to na kanálky… Vyvrtat kaz a dát bílou plombu opravdu hodinu netrvá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1787
27.5.20 07:00

Také může dělat korunku.. Jelikož je ten kaz tak velky aby se předešlo právě ulomeni zubu… A korunka také kolem 5 tis… Měla jste se zeptat co bude dělat a ta jakou cenu. Já bych nesetrila.. Přeci je to přední zub.. Mě teď zubarka tahala nervy že zadní sedmičky. Chodím tam už několik měsíců. Za ošetření kanalku jsem dala 1500 a do příští navstevy se mám rozhodnout jestli chci bílou plombu za 1500kc nebo amalgan zdarma. Vzhledem že to je zadní zub dám amalgan…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.20 07:00
@Ufinka87 píše:
Bude třeba minimálně bílá plomba. Záleží jak drahého zubaře máš. U nás bílá plomba 1500…pokud bude třeba čistit kanálky tak záleží jak kde… Cca 2tis až 10tis…

Ty jo přece to nemůže stát víc než ta stolicka ne? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1787
27.5.20 07:05

@Terezka.nova25 může… Je to přední zub. Záleží jak dělá ošetření kanalku jestli pod utz a mikroskopem nebo jen jak se říká ba pojišťovnu. Jen ošetření kanalku pod utz a mikroskopem stojí 4-10tis záleží jak kde. U soukromého zubaře bych počítala vyšší cenu… A pak je třeba dát plombu bílou a ta taky něco stojí.. A v případě že je zub hodně poškozen kazem.. Ta vrchní část… A nedá se opravit plombou… Jelikož po odvrtani kazu by chyběla značná část viditelné části zubu tak se musí dát korunka a vlastně ten zub domodelovat… A to stojí taky balík. Cca 4 tis…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2592
27.5.20 07:08

Proč si nenajdeš zubaře přes pojišťovnu? 10 000 dáš pomalu za nový zub. Já i s plombou za kanálky platím 1200kc. Ale není to soukroma klinika. To by mě zruinovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.20 07:12
@mackA159 píše:
Proč si nenajdeš zubaře přes pojišťovnu? 10 000 dáš pomalu za nový zub. Já i s plombou za kanálky platím 1200kc. Ale není to soukroma klinika. To by mě zruinovalo.

Protože takovou zubarku jsem měla a to co za bolest jsem u ní zažila bych nepřála nikomu. Pri trhání zubu mě u ní sestra držela násilím za hlavu a zubarka trhala a bolelo to neskutecne. Pak jsem přešla právě na tu soukromou kliniku a on te doby nevím co to je bolest u zubare, tak proto. Akorát ty ceny no :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.20 07:14
@Ufinka87 píše:
@Terezka.nova25 může… Je to přední zub. Záleží jak dělá ošetření kanalku jestli pod utz a mikroskopem nebo jen jak se říká ba pojišťovnu. Jen ošetření kanalku pod utz a mikroskopem stojí 4-10tis záleží jak kde. U soukromého zubaře bych počítala vyšší cenu… A pak je třeba dát plombu bílou a ta taky něco stojí.. A v případě že je zub hodně poškozen kazem.. Ta vrchní část… A nedá se opravit plombou… Jelikož po odvrtani kazu by chyběla značná část viditelné části zubu tak se musí dát korunka a vlastně ten zub domodelovat… A to stojí taky balík. Cca 4 tis…

Kaz mám nahoře na zubu no :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1429
27.5.20 07:32

Normalne bych tam zavolala a zeptala se. S tou sedmickou to bylo jak? Rikal ti neco predem, nebo az ti to udelal, tak ti proste oznamil, ze vyplaznes tolik a tolik?

Jinak bych to tak dramaticky nevidela. Osetreni kanalku jsem zazila a rozhodne to nebyla otazka jedne navstevy. Navic se se mnou zubarka predem domlouvala na cene, protoze jeden kanalek stal 1 500 a u me byly potreba osetrit rovnou tri. Ano, existuje i levnejsi varianta na pojistovnu, kde se tolik neplati, ale rovnou mi rekli, ze to neni idealni a existuje lepsi, modernejsi varianta, jak pise uzivatelka vyse. A ze mi zubarka vrta zub hodinu, to je uplne normalni, kdyz je kaz vetsi. To ted aktualne vim natuty, protoze stara zubarka mi zanedbala zuby pod prehistorickymi plombami a kazdy zub mam na hodinu a pul, a to je jenom vrtani a plombovani - zase na druhou stranu muzu rict, ze tahle zubarka je uplne mega pecliva a v zivote jsem nevidela tolik specialnich postupu jako u ni. Je to mimochodem taky soukroma a draha klinika, i kdyz nerozporuju, ze existuji i drazsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.20 07:44
@Afrikana píše:
Normalne bych tam zavolala a zeptala se. S tou sedmickou to bylo jak? Rikal ti neco predem, nebo az ti to udelal, tak ti proste oznamil, ze vyplaznes tolik a tolik?Jinak bych to tak dramaticky nevidela. Osetreni kanalku jsem zazila a rozhodne to nebyla otazka jedne navstevy. Navic se se mnou zubarka predem domlouvala na cene, protoze jeden kanalek stal 1 500 a u me byly potreba osetrit rovnou tri. Ano, existuje i levnejsi varianta na pojistovnu, kde se tolik neplati, ale rovnou mi rekli, ze to neni idealni a existuje lepsi, modernejsi varianta, jak pise uzivatelka vyse. A ze mi zubarka vrta zub hodinu, to je uplne normalni, kdyz je kaz vetsi. To ted aktualne vim natuty, protoze stara zubarka mi zanedbala zuby pod prehistorickymi plombami a kazdy zub mam na hodinu a pul, a to je jenom vrtani a plombovani - zase na druhou stranu muzu rict, ze tahle zubarka je uplne mega pecliva a v zivote jsem nevidela tolik specialnich postupu jako u ni. Je to mimochodem taky soukroma a draha klinika, i kdyz nerozporuju, ze existuji i drazsi.

Neříkal předem nic, mám od nich i udělaný plán ošetření, teď na to koukam, moc se v tom nevyznam, ale čištění kanalku je tam psano jen u 2 sedmicek, tak snad se toho budou držet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17089
27.5.20 07:46
@Terezka.nova25 píše:
Protože takovou zubarku jsem měla a to co za bolest jsem u ní zažila bych nepřála nikomu. Pri trhání zubu mě u ní sestra držela násilím za hlavu a zubarka trhala a bolelo to neskutecne. Pak jsem přešla právě na tu soukromou kliniku a on te doby nevím co to je bolest u zubare, tak proto. Akorát ty ceny no :?

To je ale běžné, že ti sestra přidrží hlavu, ono to taky není nic snadného vytrhnout správě zub. A přece to není jediná zubařka v ČR na pojišťovnu. Takový prachy za běžné ošetření bych tedy nedala, je to úplně zbytečné. Obzvlášť, pokud je evidentně musíš počítat a není ti jedno, kolik za to dáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9810
27.5.20 08:25
@mackA159 píše:

Taky jsem měla levnou zubařku na pojišťovnu a naštěstí jsem utekla včas. Ony třeba zrovna ty kanálky na pojišťovnu opravdu dobře udělat snad ani nejdou. Protože pojištovna na to neproplácí odpovídající moderní nástroje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16885
27.5.20 08:27

Me loni dr vrtala obe jednicky, na jedne kaz z boku na druhe zezadu. Zničily se mi v těhotenství :roll: zub neprasknul, toho bych se nebala. Ale cenove neporadim, ja dostala na kazdou bilou plombu a za kazdy zub sem platila 700kc, mam pomerne levnou zubarku, ktera si bere penize jen za material.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2592
27.5.20 09:32
@ivašot. píše:
Taky jsem měla levnou zubařku na pojišťovnu a naštěstí jsem utekla včas. Ony třeba zrovna ty kanálky na pojišťovnu opravdu dobře udělat snad ani nejdou. Protože pojištovna na to neproplácí odpovídající moderní nástroje.

Za kanálky jsem platila 800, je to 5 let a zatím v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama