Každé dítě může dobře spát - začali jste od půl roku?

15.8.15 19:07

Kazde dite muze dobre spat- zacali jste od pul roku ?

Ahoj holky. Vy co mate s timto zpusobem uspavani uz zkusenosti, nebo se na to chystate jako ja.. Zacali jste od toho pul roku? Male bude za mesic, tak by me zajimali vase postrehy a nazory.. Maminky co toto odsuzuji nepiste.. Taky bych kdyby to slo radeji nedelala.. ale uspavam kazdy vecer hodinu a pul a uz fakt nemam na to silu.. :? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8451
15.8.15 19:18

Začala, ale v půl roce se to u nás ještě nedalo. Pak jsem to znovu zkusila asi v 7 měsících a bylo to podtstaně lepší. A teď v roce musím najet znovu, protože cesty a horko ji rozhodily a zase vstáváme v noci á hodinu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.8.15 19:26

@cell jakto, ze se to u vas v pul roce jeste nedalo? A delala si to i v noci, ze si ji nedala a jen k ni chodila ji utesovat teda jo? Jak to celkove probihalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
15.8.15 19:27

@chrastitko11 já jsem jela estevilla někdy kolem 7-8 měsíců teď přesně nevím..úspěchy si vychutnávám už 10 měsíců kdy malá usíná spokojeně bez přoblémů už skoro rok, ve dne v noci..občas si jen brouká nebo něco povídá, ale úplná lahoda. Hodně mi to pomůže při druhém dítěti (jsem těhotná a uspávat pak hodinu jedno dítě a pak co to druhé atd. jsem ráda, že to u nás bylo takhle v klidu. za sebe to můžu doporučit. Dokonce i když se probudí v noci kvůli něčemu, slyším, že je vzhůru, někdy zakníká, ale nevyžaduje mou asistenci aby zase usnula. ;) držím palce, (ps: maminy odsuzovatelky tu budou brzy, je jich celá smečka :-D)

• Nahlásit
  • Citovat
verulicek
15.8.15 19:28

@cell dcera měla taky období, kdy vstávala co hodiny (hlady to nebylo a zuby ještě neměla..) zjistila jsem, že se tak děje jakmile přijdeme do ložnice spát. Jednou jsme zůstali spát v obýváku a měli ji na chůvě a světe div se, spala až do rána. Rušili jsme ji. Bylo to zhruba v tom vašem věku.

• Nahlásit
  • Citovat
1816
15.8.15 19:30

Já jsem začala asi v 6,5 měsících, protože po půl roce se že snesitelného dvacetiminutového uspávání a jednoho nočního kojení stalo hodinové a vstávala jsem třikrát. První asi dva večery byly náročné, třetí už lepší a pak už opravdu položím, pusa, dobrou noc a odcházím a dobré. Denní usínání pochopil hned. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8451
15.8.15 19:31

@verulicek : naše malá spí sama v pokojíčku, takže rušením to nebude. Co chce, doteď nevím. Máme před sebou ještě dovolenou, ale pak musím sebrat odvahu a vydržet, vím, že se to vyplatí

@chrastitko11: v tom půl roce ještě nebyla připravená, plakala hodně, dlouho, nedalo se to vydržet. Za čas to pak bylo lepší, ale spí stejně špatně pořád, bohužel :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9736
15.8.15 19:36

Ja rovnou reknu, ze s tim zkusenost nemam a nikdy bych to neudelala, ale problem jsem mela jako ty. I jsem tu zalozila par diskusy na podobne tema jako jak naucit dite samo usinat a spat atd. Rovnou ti reknu, ze jsem krome vyrvani zkusila snad vsechno.
Nic nezabralo.
Muzu te jen trochu uklidni. Neco po roce se to hodne zlepsilo. Jak se syn budival i kazdou pul hodinu, tak ted se vzbudi jen na dudlik. Nekdy 1× jindy 3×. Ale porad je to luxus. Nasadim dudel a spi se dal. A dokonce i pribiva noci, kdy spi celou noc bez probuzeni. Myslim, ze az odbourame dudel, tak se to zlepsi jeste vic.
Ted, kdyz je unaveny, tak usne i sam na pohovce, koberci uplne sam bez uspavani. Coz jsem ho drive musela houpat, zpivat nebo usinal u prsa.
Taky se to hodne zlepsilo kdyz sem prestala kojit. Coz bylo po tom roce.
Myslim, ze je potreba aby dozrala nervova soustava. Ale kazde dite je jine…
Vim, ze je to naroce. Ja si taky myslela, ze si to snad pujdu hodit. A proznam se, ze jsrm nad touto metodou taky premyslela, ale nikdy jsem nq to nemela srdce.
Taky jsem si rikala, ze do puberty ho uspavat nebudu ;0)
Mudim rict, ze jsem rada, ze mam toto tezke obdobi za sebou a jsem na sebe pysna, ze jsem to zvladla i bez vyrvani. Muj syn je spokojene dite a nemusel zazit zadne tskove trauma.
Preju ti hodne sily. Vydrz. Bude to lepsi. I bez toho trapeni ditete. Ver.
Vim je to tezke ;0)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8036
15.8.15 19:45

Já jsem asi do 9 měsíců spala s malým v pokoji, když jsem se přestěhovala, spaní se zlepšilo, ale pořád se v noci budil. Kolem 10m jsem zkusila Estvilla, ale bohužel jsem ten křik nevydržela. Myslela jsem, že se spaní zlepší po roce, ale byli jsme 14 u rodičů a pak se začal budit místo 1× za noc až 4×, takže jsem to už nevydržela a přečetla si knížku „Každé dítě může dobře spát.“ Po 2 dnech začal usínat sám, takže pohoda a skutečně to nebylo o vyřvání. Malému je 13m, usíná sám, v noci nejí, nepřebaluji ho. Nespí tedy pokaždé celou noc, ale když se vzbudí a volá mě, přijdu, položím ho, dám napít, dudlík a spíme dál :) Škoda, že jsem k tomuto kroku nedospěla dříve a trápili jsme se oba. Přeju hodně štěstí, ať se zadaří co nejdříve. Chce to jen odhodlání a pevné nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
15.8.15 19:59

Taky jsme kolem půl roku najeli na položit a odejít. Nebyl extra prolém, dcerka si povídala, broukala, k tomu měla puštěné ukolébavky, takže usínala hezky sama. Občas trochu poplakala, tak jsem třeba jen zašla dát napít, nebo dudlík a zase šla. Pak začala lozit z postýlky a museli jsme na uspávání s knížkou. S manželem (když neměl noční) jsme se obden střídali, přečetlo se, zazpívalo se a jak usnula, šli jsme - měli jsme byt 2+1, tak jsme se přesunuli do obyváku a ona měla ložnici. Čekali jsme, až usne, jinak bylo zle - brečela, volala, běhala za náma.

Čteme i teď ve 4 letech a nevadí nám to, případně si vezme knížku a „čte“ ona nám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
15.8.15 19:59

Začalůa jsem u poslední ve 4ech měsících. Poté, co jsem naznala, že je schopna po přípravě usnout sama v postýlce. Podle mne máš problém a to v tom, že uspáváš. Nauč malou na režim, to je základ, pak ti bude usínat sama kdekoli.

Příspěvek upraven 15.08.15 v 20:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
15.8.15 20:00

Zacali jsme od narozeni :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
15.8.15 20:04

@kar-maa když s tím nemáš zkušenosti, je zbytečné sem psát takové ansábly o ničem.
Není to o dozrnání nervové soustavy, ale o přístupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13503
15.8.15 20:08

Ja zacala ve 4 mesicich protoze uz me nebavilo mit malyho v tech vedrech porad nalepenyho na sobe :-D proste se naucil ze se vykoupe, da se kasicka na dobrou noc, pochova a presune do postylky kde po chvilce usne a spis prakticky do rana :-) predtim sem ho mela u sebe v posteli a to se porad budil a vsichni sme na sobe byli nalepeny v tech vedrech uplne nesnesitelny :-D takle se malej vzbudi treba v 6 rano tak, si ho na hodku az dve vezmu este k sobe jinak je klid :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
15.8.15 20:10
@cell píše:
@verulicek : naše malá spí sama v pokojíčku, takže rušením to nebude. Co chce, doteď nevím. Máme před sebou ještě dovolenou, ale pak musím sebrat odvahu a vydržet, vím, že se to vyplatí@chrastitko11: v tom půl roce ještě nebyla připravená, plakala hodně, dlouho, nedalo se to vydržet. Za čas to pak bylo lepší, ale spí stejně špatně pořád, bohužel :,(

tak to zkus obráceně..zkus tam spát s ní (nemyslím v posteli ale v pokoji) za zkoušku nic nedáš. My bychom tam s ní spali kdyby jí to nevadilo..máme 2+1 a jsme v tom tak nějak nedobrovolně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama