Každé oko jiná barva - zdravotní hledisko

17.11.19 08:49

Každé oko jiná barva - zdravotní hledisko

Ahoj,
mám syna 17M a má každé oko jiné barvy, jedno má hnědé a druhé šedozelené.

Zatím jsem to nijak neřešila, pouze brala jako estetickou výjimečnost. Včera jsem si poprvé četla více informaci a všude je psáno, že je nezbytná návštěva očního lékaře, kvůli kontrole duhovek atd. Trochu jsem se lekla.

Jsou tady nějací dvoubarevně okatí či vaše děti, který mají stejnou anomálií? Byl nějaký zdravotní problém nebo se jedna opravdu o estetickou záležitost?

Děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11915
17.11.19 08:57

Většinou se jedná jen o estetickou záležitost, navíc se může do tří let srovnat. Nicméně návštěvu dětského očního lékaře velmi doporučuji. Řadu očních vad lze v dětském věku úspěšně léčit, ale musí být zachyceny včas. Pokud je navíc v očích rozdíl, není nad čím přemýšlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 09:25

@Janli děkuji. Taky jsem si říkala, že se to může srovnat, jenže čím je starší, tak tím je rozdíl zřetelnější. To je důvod, proč mi to začalo vrtat hlavou. Dřív měl v tmavším oku jen hnědý flek dole a teď už mu zhnědlo prakticky celé a naopak světlejší oko je teď úplně čisté a jasné…

Očního lékaře se trochu děsím, od narození měl hnis v očích, takže prvních 8M jsme běhali po doktorech a nakonec pomohla až sondáž. Od té doby je syn úplně alergický na jakýkoli kontakt v očích :think: to bude ještě něco 8o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
17.11.19 09:55

@Verurizeckova Můj manžel má zřetelně každé oko jiné, ale nikdy s tím žádný problém neměl, nepotřebuje ani brýle, u něho je to čistě estetická záležitost ;) A má to opravdu od útlého dětství a jen se to víc vybarvovalo.

Příspěvek upraven 17.11.19 v 09:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7182
17.11.19 09:56

@Verurizeckova mam jednu dobrou kamaradku a jednoho spoluzaka ze stredni, co mam rozdilnou barvu oci a ocni vadu nema ani jeden. U spoluzaka nevim, ale u kamaradky jsem si jista, ze se nikdy s ocima nelecila, bavily jsme se o tom. Ale lspoluzak mozna taky ne, nenosil ani bryle, ani cocky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama