Každodenní buzení miminka kvůli prdíkům

2
6.9.20 10:48

Každodenní buzení miminka kvůli prdíkům

Ahoj maminky, naše skoro osmitydenni miminko se každý den pravidelně budi nad ránem kolem čtvrté ráno - hází sebou, tlaci, trápí ho prdiky. Přes den taky hodne prdi, hlavně když ho nosím v šátku, tak mam vzdycky pocit, ze bude na noc v pohodě, ale přichází to se železnou pravidelností, ať už je to přes den jakékoli. Už nevíme, jak mu pomoct (a potažmo sobě, protože to vstavani ve 4 ráno je vysilujici). Predtim trpěl na koliky a zacpu, ale přešli jsme z Novalac UM na Nutrilon Comfort a zda se, ze se zácpou mu to pomohlo - netřeba už používat rourku, jednou denne kaka sám a hodne. Večerní koliky už taky ustoupily. Používáme Infacol před každým krmenim. Mate někdo radu, jak mu pomoct, aby ho to v noci netrapilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12673
6.9.20 11:03

To nejspis bude tim, ze se v noci nehybe, pohyb pomaha strevum…chapu, ze je to neprijemne, ale nejspis z toho brzy vyroste. Pak uz neusne? Odpocivej s nim pres den, pokud muzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
6.9.20 11:12

Ahoj, malý má cca 2,5 měsíce a je to stejný, také pravidelně okolo této doby :think: Doma přes den pohoda, spánek taky pěkný ( budí se jen na prso, plně kojen ) Prostě pak už mi neusne, pouze na rukách, nebo chvilku ještě vedle mně. Dcera nastoupila do školy, takže rovnou jak jdu s ní, beru prcka na procházku a než vyjdeme z baráku je tuhej :lol: Nejdřív sem myslela, že to je mojí stravou, ale aj po změnách u mně je to s prckem stejný. Co sem se tak bavila v lékárně se známou, tak prý to bříško zlobí, jak miminka dlouho leží. Přes den přeci jen kočárek nebo chování. Vyzkoušeny kapky Baby Calm a Espumisan, ale bez výsledku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
6.9.20 11:52

Malá se taky budila okolo 4. ráno. Vyrostla z toho asi za měsíc, dva? Pomohlo, když se přes den začala více hýbat, a tím pádem i v noci se trochu otáčet, převalovat… na rychlé zklidnění pomohl nahřívací polštářek do mikrovlnky a manželova velká ruka poskytující masáž bříška :lol: mě to nikdy nešlo… pak mi usla zase u kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
6.9.20 13:15
@Jennybee píše:
Ahoj maminky, naše skoro osmitydenni miminko se každý den pravidelně budi nad ránem kolem čtvrté ráno - hází sebou, tlaci, trápí ho prdiky. Přes den taky hodne prdi, hlavně když ho nosím v šátku, tak mam vzdycky pocit, ze bude na noc v pohodě, ale přichází to se železnou pravidelností, ať už je to přes den jakékoli. Už nevíme, jak mu pomoct (a potažmo sobě, protože to vstavani ve 4 ráno je vysilujici). Predtim trpěl na koliky a zacpu, ale přešli jsme z Novalac UM na Nutrilon Comfort a zda se, ze se zácpou mu to pomohlo - netřeba už používat rourku, jednou denne kaka sám a hodne. Večerní koliky už taky ustoupily. Používáme Infacol před každým krmenim. Mate někdo radu, jak mu pomoct, aby ho to v noci netrapilo?

Je jen jedna rada a to vydržet. Opravdu to kolem toho 3m přejde. Měli jsme to samé. Nepomohlo nic. Musela vyrůst, střeva dozrát a více se hýbat i přes den. Chce to čas. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
6.9.20 14:29

Souhlasím s příspěvkem výše. Má 8 týdnu, většinou prdiky konci kolem 3 měsíců, takze máš max měsíc před sebou. A vstavat ve 4h je vysilujici? No jo, je to miminko, které se prostě v noci budi a bude hůř :D Ja mam dvojcata a to byl teprve zahul. Nám pomohly probiotika Maxik z Dr. Max, Espumisan a třeba i teplejší zavinovacka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama