Každou noc po kojení neklidné spaní - až do rána sebou šije

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dandillita
Povídálka 46 příspěvků 05.07.19 07:56
Každou noc po kojení neklidné spaní až do rána sebou šije.

Moje 6ti týdenní holčička večer usne a klidně spí cca 4 hodiny, pak ji v polospánku nakojím a dřív jsme spaly klidně dál, jenže poslední týden se od toho kojení už jen mele a šije sebou až do rána. Já samozřejmě už nespím. Zkoušela jsem všechno, nechat ji pořádně odkrkat, vyprdět, přebalit (ale v noci ona skoro nic nevylučuje), zavinout, utišovat všemi způsoby.. A nic nezabere. Pak se ráno pořádně vzbudí, znovu nakojíme a uděláme další ranní rituály, pak znovu uspím a to už spí zase klidně.. Opravdu nevím, čím to může být a co s tím, nic mě nenapadá :nevim: Budu ráda za každý tip či radu.

Reakce:
Demi
Závislačka 4056 příspěvků 05.07.19 08:04

Pláče při tom, když je neklidná?

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1765 příspěvků 1 inzerát 05.07.19 08:06

@dandillita můžeš nějak přiblížit, jak sebou mele? To jako pláče? Nebo se jen chruje a je problém v tom, že tě to nenechá spát?

dandillita
Povídálka 46 příspěvků 05.07.19 08:10

Nepláče a přijde mi, že při tom spí. Jen prostě velmi neklidně a já jen čekám, kdy to v pláč propukne, protože se to stává.

Mele sebou tak, že propíná zádíčka, špulí zadek, mele hlavou ze strany na stranu i nahoru, kope nožkama.. Prostě jakoby s ní šili všichni čerti :mrgreen:

Příspěvek upraven 05.07.19 v 09:08

Demi
Závislačka 4056 příspěvků 05.07.19 08:13

Ale to děti dělávají :hug:. Zkus jí položit dlaň na bříško, promlouvat k ní, hladit, nebo si ji vezmi k sobě do postele.

warita
Extra třída :D 11365 příspěvků 05.07.19 08:18

Moje dcera mela taky hodne neklidne spani, pul roku jsem to vydrzela a pak jsem uz nemohla, byla jsem uplne vyrizena a manzel rozhodl, ze se dcerka stehuje do sveho.

Proc ji krmis v polospanku? Moje zkusenost je, ze v takto utlem veku miminko otevre tlamicku kdykoliv uciti neco pred rty. Proste instinktivne. Ja bych byt tebou pockala, az se probudi a vyslovene si o to mleko rekne. Jinak to propinani do luku a spuleni prdelky by mohlo znamenat, ze ma prdiky a to by teoreticky mohlo znamenat, ze byla nakrmena prilis brzo a nedela ji to dobre?

Dale, zavinujes ji? Podle toho, jak rikas, ze mava kolem sebe rukama nohama to tak nezni. 6 tydenni miminko potrebuje na dobre spani omezit pohyb.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1765 příspěvků 1 inzerát 05.07.19 08:45
@dandillita píše:
Nepláče a přijde mi, že při tom spí. Jen prostě velmi neklidně a já jen čekám, kdy to v pláč propukne, protože se to stává.Mele sebou tak, že propíná zádíčka, špulí zadek, mele hlavou ze strany na stranu i nahoru, kope nožkama, mele rukama.. Prostě jakoby s ní šili všichni čerti :mrgreen:

Jestli zvládne tohle všechno, tak ji nemáš pevně zavinutou a jak sebou mele, tak se leká a budí. Chce to zavinout fakt pevně, ručičky podél těla, jestli je zvládne vytáhnout, není to dost pevné. Miminko to tak má rádo z dělohy a uklidňuje ho to :palec: hodně mi na to pomohla péřová peřinka Evy Kiedronove - udělala jsem vždy z malého takovou mekouckou kremroli :lol: jinak pokud ti dobře přibývá na váze, zkusila bych, co říká @warita - krmit na požádání, třeba je to na ní opravdu brzy. Pokud přibývá málo, tak holt budit :nevim:

dandillita
Povídálka 46 příspěvků 05.07.19 09:30

Mela bych jeste uvest par veci na pravou miru.
Spi se mnou v posteli, vedle me v hnizdu.
Na noc ji zavinuji - spatne jsem uvedla, ze mele rukama, nevim proc :roll: Zavinuji ji podle Karpa a opravdu pevne. Ruce ma podel tela a nemuze je vyvlect. Perinku na zavinovani podle Kiedronove bohuzel nemam. Presto zavinuti sebou ale cela mele a to ze nemuze hybat rukama ji nebrani se protacet jako zizala.
Dale, ze ji kojim az kdyz se z toho klidneho spanku vzbudi a vyzada si to. Ja jsem u toho v polospanku, ona u toho usne a pak to prichazi.. Prdiky jsem si taky myslela, ale ty to podle me nejsou :nevim:
Pribira dobre, ale nocni kojeni po tech cca 4 hodinach si myslim, ze je v poradku, kdyz se na to vzbudi :)
Zatim moc dekuji za vase prispevky, treba na to nejak prijdem, piste dal :andel:

dandillita
Povídálka 46 příspěvků 05.07.19 09:34

I kdyz ted zacinam znovu zvazovat ty prdiky.. Vzhledem k tomu, ze to zacne vzdy po kojeni a pak kdyz se rano vzbudime, znovu nakojime, ona se poradne po… A pak je vysmata.. Ale co pak teda s tim, ze po kazdym nocnin kojeni by mela prdy? Ja vecer vetsinou jim kminovou polevku nebo piju kminovy caj…

Demi
Závislačka 4056 příspěvků 05.07.19 09:44

Jestliže dobře přibírá, nechala bych to na těch větrech, je možné, že během noci se trávení zpomaluje. A na kmín bych se vykašlala.

PETRAKIM
Kecalka 167 příspěvků 05.07.19 09:57

U mě kojení v polospánku spělo k tomu, že pak dítě chtělo v noci kojit pomalu co hodinu a s přibývajícím věkem to bylo horší a horší (kolem roku jsem byla úplně vyřízená a noční kojení utnula). Být vámi, tak kojím jen tehdy, když se vzbudí, není-li problém s přibíráním na váze.

Jinak děti spí špatně i starší, i dospělí mají noční spánek na etapy, budí se, převalují se (někteří). Mě se malá převalovala jako kojenec taky a nyní, co by 15ti měsíční batole, to dělá pořád a s ještě větší grácií (uděla 3 sudy na místě). Prostě 1-2 noční epizody cestuje a mlátí sebou, zdají se jí sny, do toho i pláče či vykřikne (to vás možná čeká taky). A nepomáhá to, že spí se mnou. Mohou to být taky zmíněné prdy, ale nemusí.

la_amanita
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 05.07.19 21:18

Mně se malý takhle mele po prvním ranním kojení, což bývá mezi pátou a půl sedmou, většinou kolem šesté. Má prostě prdiky takhle poránu. Vezmu si ho pak k sobě do postele a kojím vleže (on na boku), přitisknu mu bříško k sobě, aby se líp vyprděl, a pak spíme klidně až do půl desáté, když nikam nemusíme.

Katus44
Závislačka 2896 příspěvků 2 inzeráty 05.07.19 21:51

V 6-ti týdnech by to mohl být i růstový spurt, to je právě nejhorší v noci, prý může miminko za noc vyrůst i o cm ;)

Lucie_Sx
Závislačka 3889 příspěvků 05.07.19 21:58

Mně to naopak přijde málo, když usne, nakojí se jednou za 4 hodiny a pak až ráno. A nic nevylučuje do plenky, to je divné. Možná, že má ještě hlad, ale je unavená, zavinutá a nezvládne se na to další kojení vzbudit. Zkusila bych kojit ještě v průběhu noci, i když se sama nebudí. Je maličká.

Váš příspěvek
Reklama