Reklama

Každý den ve školce bonbony?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 15:25
Každý den ve školce bonbony?

Ahoj maminky, neřeším nic závažného, ale zajímal by mě názor.
Ve školce syna máme chlapečka, jehož tatínek má obchod - potraviny. Je také hlavní sponzor, co se darů pro školku týká, na Vánoce i běžně. Paní učitelky mu dost nadbíhají a tak. Chlapeček je dost rozmazlený, věčně se s tatínkem dohaduje, že domů nejde jen když půjdou do obchodu na kokinko, zmrzlinku a tak. Může všechno. To bych ale neřešila. Jejich věc.
Z mého dítěte ale každý den vyleze, co zase měli ve školce za kokinka, které donesl tento chlapeček. Nosí denně. Pendreky, kokinka, oplatky…Už mi to začíná vadit.
Já děti denně kokinkama nekrmím ani nehodlám. Když se k tomu přidá to, že každou chvilku někdo slaví narozeniny, svátek a donese do školky mlsky, je toho fakt hodně co v té školce spořádají. Paní učitelky mají sice s chlapečkem i jiné problémy, ale zavírají oči, protože tatínek platí…
Anonymně, kdyby mě poznali, ať ráno nedostanu jednu mezi oči, díky ;)
zakladatelka - matka

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 23.02.17 15:26

Co to jsou kokinka? :lol:

acimedaca
Nadpozemská drbna 25684 příspěvků 23.02.17 15:29

U nás ve školce takového tatínka nemáme, ale dítě stejně nosí i domů bonbony a mluví o tom, že dostávají bonbony za úklid, po spaní, po obědě…Je to jen o učitelkách.

Russet
Extra třída :D 10314 příspěvků 23.02.17 15:29

Nechápu, jak dospělá žena může používat tak otřesné slovo jako kokino.
Asi bych se zeptala učitelky, jestli je pravda, že děti denně jedí ve školce sladké. Že se to to nelíbí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 15:29

Bonbony :P

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 23.02.17 15:31

Mně by to teda vadilo, své dítě chci mít co se týče spřádají sladkostí pod kontrolou. Neřeším bonbon nebo lízátko když má někdo narozeniny nebo svátek, ale aby denně něco tláskala, to by se mi nelíbilo :nevim:

Levandulina
Kelišová 5198 příspěvků 7 inzerátů 23.02.17 15:31

@malinika @Russet :palec:

vejilka
Závislačka 4359 příspěvků 23.02.17 15:32

Zeptala bych se učitelky kolik jim toho dává. Chápu to mě by se taky nelíbilo kdyby syn dostával denně plno sladkosti. Třeba tolik toho každý den nesni a dostávají jen sladkost za odměnu a synkovi se toho zdá dost :think:

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 23.02.17 15:39
@Russet píše:
Nechápu, jak dospělá žena může používat tak otřesné slovo jako kokino.
Asi bych se zeptala učitelky, jestli je pravda, že děti denně jedí ve školce sladké. Že se to to nelíbí.

já nevím jestli, třeba nejste z Moravy a stejně Vám to vadí, ale pokud jste z Čech jako já před 20ti lety a teď jsem z Moravy, tak třeba jen nevíte, že kokina je úplně normální výraz pro bonbony a používá se to stejně často jako třeba šalina a používají ho lidí bez rozdílu věku, pohlaví či vzdělání :lol: :lol: :lol:

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 23.02.17 15:40

Taky jsem na ten výraz kdysi valila oči, myslela jsem, že jsou to psí hovínka, tak asi tak :lol: :lol:

Russet
Extra třída :D 10314 příspěvků 23.02.17 15:42
@Conulka píše:
já nevím jestli, třeba nejste z Moravy a stejně Vám to vadí, ale pokud jste z Čech jako já před 20ti lety a teď jsem z Moravy, tak třeba jen nevíte, že kokina je úplně normální výraz pro bonbony a používá se to stejně často jako třeba šalina a používají ho lidí bez rozdílu věku, pohlaví či vzdělání :lol: :lol: :lol:

Samozřejmě to slovo znám, ale přesto bych to nevypustila z pusy.

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 23.02.17 15:45

@Russet tak se omlouvám za poučování :lol: já taky některý slova nesnáším :mavam: :mavam: třeba bakaný a činaný

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 15:45

Příspěvek upraven 23.02.17 v 15:57

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 15:47

@Conulka Děkuji za zastání, jsem z kraje, kde je tento výraz opravdu běžný. Absolutně mě nenapadlo, že by mohl být nevhodný. Používají slovo i v obchodě…
 Zakl.

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 23.02.17 15:50

@Any11 kokina jsou moravský výraz, teda možná jen brněnský, v Čechách jsem ho taky nikdy neslyšela, moje tchyně brňanda tak na malou mluví furt, ale už jsem si zvykla :) :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama