Každý lékař říká něco jiného...

325
9.8.10 09:39

KAŽDÝ ŘÍKÁ NĚCO JINÉHO :o(

Ahoj,

minulý týden jsem byla přeřazena do rizikové poradny mým doktorem, protože mi přibyli komplikace a tak říkal, že to bude jistější. Jde mi o to, že naprosto něco jiného říká můj doktor a něco jiného ve fakultce na rizikovém. Nevím, čemu věřit a jak to všechno dopadne. :nevim:

Můj doktor mi dělal krevní testy a zjistil vysokou hodnotu kyseliny močové, která se pořád zvyšuje. Taky mám vysoký tlak, který mi drží díky dopegytu 3× denně na cca 140/85. Jak kdy. Někdy o deset míň, někdy o deset víc. Za další mi řekl, že díky tomu, že je plod hodně vysoko a už teď to není žádný prcek a navíc, mám bolesti v jizvě, tak to u mě pravděpodobně skončí opět císařem.

(tím císařem jsem byla docela ráda, protože už vím, do čeho jdu a další císař mi nevadí)

A teď v rizikovce mi řekli, že tlak prý mám v pořádku normální. (Můj normální tlak je 120/65). S tou kyselinou souhlasili, že je to nebezpečné a uvidí se podle dalších testů. Miminko prý vůbec není velké, ale normální a to že je vysoko prý nebude paní doktorka řešit v 36tt. A jizva není nijak ztenčená, má prý 5cm.

Tak komu pak věřit. Dvě místa a od každého pomalu jiná diagnoza. Co si o tom myslíte?

Jinak měřím 163cm, takže nejsem žádný obr a už při prvním těhotenství mi říkali, že se bojí přirozeného porodu, protože prý je na mě mimi moc velké. Nakonec to zkusili a byl z toho stejně císař, protože malý měl špatný monitor a nějak se mu tam nelíbilo.

Myslela jsem, že můj doktor má pravdu. Nikdy mě s ničím nezklamal a chodím k němu už 6 let. Ale zase si říkám, rizikovka, tam by měli vědět, o čem mluví. No zítra jdu na další kontrolu a tak uvidím, co mi tam zase řeknou zajímavého. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

68387
9.8.10 09:59

Těžko říct, ale já bych to viděla tak, že v té rizikovce se setkávají jen s těmi případy s komplikacemi a tudíž mají malinko jiná měřítka, než doktor, který má většinu těhulek „normálních“ a je tedy opatrnější.
A tlak mi přijde celkem v pohodě, ne tedy úplně normální, ale v mezích normy ještě celkem jo. Uvidíš, jak to bude pokračovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
9.8.10 10:05

Také mi to připadá, že doktor ti věnuje větší pozornost a sleduje pečlivěji, kdežto v nemocnici jsi jen jedna další z tisíce,se stejnými obtížemi, takže to berou jako housku na krámě..
Tedy v 36 tt bych také neřešila zda je mimi vysoko, ale tlak určitě ano i to ostatní na co doktor upozornoval.
Vlastně dle selského rozumu si od každého můžeš vzít kousek.
Nenech se vystresovat a promluv si to tom se svým doktorem. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
9.8.10 10:36

Ahoj, tak sama jsem se setkala s tím, že doktoři mluví jinak. Osobně jsem zažila uplně přesně co ty, a za mně říkám, že při druhé těhu na rizikové nejdu- jenom opravdu kdyby tam byly špatné ozvy a opravdu prokazatelné nebezpečí, ale kvůli tlaku, velikosti malého, bolestem nikdy. Vím co čekat o mojého lékaře, on sám mi doporučil císaře, v nemocnici na rizikovém normálně, přirozeně, nakonec jsem stejně šla na císař po dvou dnech skoro v bolestech - měřím pouze 156 cm a dítě mělo 3,8 kg, a ještě jsem měla zakloněnou dělohu, tak se tlačil trochu jinak.
Stejně se malý narodil a měl problémy, jezdili jsme po nemocnicích, tak já si říkám, že v dnešní době ani nějaké rizikové ti nic nezaručí, že bude vše ok.
Můj lékař je od mého trvalého bydlistě 5 min chůze, rizikové je 45 min jízdy autem :nevim: takže uvažuju, že při druhém, prostě budu u něj.
Ale člvoěk nesmí myslet negativně, a věřit, že mimčo bude zdravé a všechno v pohodě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
9.8.10 10:47

me dokonce svezli rychlou ze mala kazdym okamzikem muze umrit…a na rizikovce v brne kam me privezli mi rekli ze je to v pohode…ze by me nejradej pustili dom ale ze kdyz me privezla rychla tak nemuzou a pustili me az za tyden. takze asi je to vcelku bezny ze co doktor to nazor…me teda vydesili k smrti…ale fakt to bylo ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
9.8.10 11:11

Asi je to tím, že to berou tak, že jsem jedna z mnoha. Kdežto můj doktor má ke mě lepší přístup. Přeci jen tady u nás, když tu ještě byla porodnice, tak tu byl primářem a předtím porodníkem. Dnes má soukromou praxi. A od nikoho jsem na něj neslyšela nic špatného. A ptala jsem se, zda můžu chodit i dál ke svému doktorovi a k nim jen na kontroly a prý ne. Oni mě přebírají do péče a když se to bude zdát všechno v pořádku, tak mě k mému doktorovi vrátí.

Tak to jsem taky nepochopila. Když se jim tam nic zvláštního nezdálo, tak proč dojíždět 30 minut autem do rizikovky, když mám svého doktora 10 minut od baráku? Na jednu stranu jsem ráda, že to hlídají, ale na druhou jsem o to víc na nervy. První těhu probíhalo jako po másle a teď jsem u doktorů víc než doma.

A už jen kvůli tomu, co ten můj doktor říkal, tak bych chtěla císaře. A hlavně když to řekl on, který vím, že nemá rád, když si u něj někdo stěžuje jen proto, že chce na císaře. Já měla po císaři zanícenou jizvu a chodila po šestinedělí asi 14 dní na čištění a proplachování jizvy, protože jsem tam měla hodně velký zánět. A to všechno ví můj doktor, v rizikovce o tom nemají ani páru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rozmary
9.8.10 17:47

To ti neporadím,ale chápu že s toho máš v hlavě guláš.Já chodím na gyndu k jednomu doktorovi do poradny,ten je tam jen odpoledne a ke druhému na ultrazvuky do té samé místnosti,ten je tam zase jen dopoledne.Jeden na druhého taknějak hází špínu,mají úplně opačné názory na určité věci a pak aby se v tom chudák těhule vyznala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
aajaa
9.8.10 18:39

jizva

myslim, ze spis tvuj doktor plasi. 36 tt a vysoko dite je naprosto normalni. jizva 5 cm, uzasny. pokud je jizva vetsi jak 3,5mm, panev prostorna, coz nema co delat s tim, jak je clovek vysoky, tak se nechava rodit prirozene - pokud nejsou dalsi problemy, automaticky cisar, pouze pokud je jizva pod 3,5 mm. tolik moje lekarka i lekar v porodnici

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama