Každý své dítě a téma společného dítěte

579
6.6.20 09:55

Každý své dítě a téma společného dítěte

Přeji všem krásnou sobotu:) potřebovala bych skutečné zkušenosti, články a teorie na webu mi nepomůžou. Partner má svoje děti, k tomu ideálně kluka i holku a já své dítě. Pakliže jsme všichni pohromadě, je náš dost:) vzhledem k nepravidelné péči jsme i často sami. Dvacet už nám sice není, oba pracujeme, ale já bych časem rada ještě společne dítě. Asi vás nepřekvapí, že partner o to úplně nestojí, necháváme to volnému průběhu časem. Samozřejmě si říkám, že s každým věkem je člověk pohodlnější a představa péče o mimčo těžší. No, otázka na vás, zda jste nakonec další dítě měly nebo ne, zda to provázelo neshody nebo jste si nakonec řekly, že vám to takto vyhovuje. Potřebuji se vlastně jen zklidnit ve smyslu, že třeba není o co stát nebo že se to časem vyřeší pozitivně. Děkuji za každý nazor :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1540
6.6.20 10:16

@Minniee já děti 2, partner 1. Dohromady po dohodě žádné. Je nás dost i tak, ale hlavní roli hraje věk, oba 40+.
Nerozlišujeme tvoje, moje, ale všechny děti jsou naše. Jsem spokojená, jak to je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
6.6.20 10:52

Ja vidam kolem sebe pary, kde kazdy ma nejake dite z predchoziho vztahu a spolecne uz nechteji, chteji si uzivat…precejen prave deti, resp. narocna pece o ne, byvaji casto zdrojem neshod a nepochopeni vedoucich k rozvodu…vidivam i schema, kdy chlao na deti z predchoziho vztahu a s novou pritelkyni uz deti z zvedenych duvodu nechce, prestoze ona deti jeste nema. To uz je dost nefer nabidka a brala bych toho chlapa jako peknyho sobce, ale v situaci, kdy uz oba deti maji, si osobne myslim, ze je praktictejsi si dalsi uz nedelat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 11:10

Každý jsme měli jedno dítě, když jsme se poznali, já měla 30, on 33, po 3 letech se nám narodilo společné, ale musela jsem dost tlačit. Nikdy jsme nelitovali. Ale kdyby měl z 1. manželství 2 děti, tak by se na společné určitě přemluvit nenechal.

• Nahlásit
  • Citovat
227
6.6.20 12:34

No asi takto…u sestry ve firmě dělají 3 ženy, které vždy s novým partnerem chtěly společné dítě ač už měly dítě z předchozího vztahu a jejich aktuální partner také…dnes jdou samy…dvě mají tři děti..jedna z toho 3 tatínky a druhá dva tatínky a ta co má dvě děti s dvěma tatínky by se prý nebránila dalšímu dítěti s novým partnerem…no nevím, už jen ta logistika dětí, kde každé odchází jindy k danému tátovi…jako ve školce..žádná pospolitá rodina..prostě divné…a jinak si nemyslím, že každý nový vztah se musí potvrdit společným dítětem…to jako proč? Jako nějaká pojistka pro ženu, aby ji chlap neopustil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5071
6.6.20 12:45

Nemám osobní zkušenost, ale něco podobného udělal můj tchán. Z prvního manželství má dvě děti, jeho tehdejší přítelkyně má z předchozích 2 manželství dvě děti (různí otcové) a spolu si po 40 pořídili společně další dítě. Největší nesmysl, co mohli udělat, neměli moc peněz, neměli ideální vztah a v 6 letech dítěte se stejně rozešli. Byl z toho celkem boj po celé rodině. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
6.6.20 12:52

Super, moc děkuji za názory. Je fakt, že společný potomek může i nemusí to, co teď funguje narušit. Je fakt, že máme teď nezávislý život a děti už jsou ve věku, kdy jsou samostatné. Nejspíš si to moc idealizuji. Skutečnost péče o mimčo se může diametrálně lišit. Asi jsem si říkala, že by bylo fajn být u jednoho společným rodičem. Proto mě zajímají vážně reálné zkušenosti. Moc děkuji, pomáhá to :kytka: ja bych totiž nerada odehnala skvělého muze jen proto, že ho tlačím do dítěte a přitom jsme stastni a nic nám nechybí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
7.6.20 09:08

My jsme se s manželem potkali v 35, každý máme jedno dítě z předchozího vztahu. O společném jsme hodně diskutovali a nakonec to odpiskali - máme už děti 10+ a máme prostor si užívat. Děti spolu dobře vychází, díky jejich druhým rodičům mají i další sourozence, takže nás absolutně nic netlačí k tomu, pořídit si jeste mimino. Ostatně ne každý vztah musí být speceten dítětem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7397
7.6.20 10:52
@anna.s píše:
My jsme se s manželem potkali v 35, každý máme jedno dítě z předchozího vztahu. O společném jsme hodně diskutovali a nakonec to odpiskali - máme už děti 10+ a máme prostor si užívat. Děti spolu dobře vychází, díky jejich druhým rodičům mají i další sourozence, takže nás absolutně nic netlačí k tomu, pořídit si jeste mimino. Ostatně ne každý vztah musí být speceten dítětem..
:palec: souhlasím, nechápu tuhle módu si s každým dalším partnerem pořizovat další děti.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3139
7.6.20 11:48

Záleží na tom, jestli dítě ještě chceš. Pokud ano, řešte to s partnerem.
Hodně lidem 35+ vyhovuje to, že mají jednou za 14 dní volný víkend jen pro sebe a vztah může fungovat super, i bez společného dítěte…
Ale pokud ještě bys miminko chtěla a partner by se dal přesvědčit, tak proč ne. Společné dítě zase vztah posune jinam, není to žádná záruka, že vyjde, ale může vás to i víc sblížit.

Já bych do toho klidně šla, ale nejvíc bych řešila, jestli chci ještě miminko, kolik mi je atd. Jen kvůli novému chlapovi ne, ale prostě kvůli sobě.

Jinak myslím, že většina mužů se nechá přesvědčit, že spíš mají strach kvůli špatné zkušenosti s ex, rozvod, alimenty, soudy, vydíráním přes děti atd., tak se bojí…Ale pak sami zjistí kolikrát, že ženu milují a začínají od začátku, to k životu patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27464
7.6.20 13:26

@Minniee

Nešla bych do toho, protože mít víc dětí s různými tatínky mě děsí, jak se tu psalo, ta logistika je náročná, děti z toho pak taky nejsou odvázané, bohužel není jistota, že Ti tenhle vztah vydrží, tak proč to komplikovat…

Od známé syn, když se pak rozešla i s dalším „strýčkem“ a přibylo malé dítě, si dokonce prosadil trvalou péči u svého tatínka, byl už starší, ty děti na ty různé šarády nejsou zvědavé…

Nechala bych to takhle… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 13:39

Partnerka mého ex má 2 děti s 2 různými otci. A teď po dvou letech vztahu 3 dítě s ním. Každé dítě má jiné příjmení. No je to prča, jak některé ženy uvažují. A na autě má nápis: Velká šťastná rodina :D. Nicméně nejdůležitější je, jestli ty to dítě chceš dlouhodobě a partner jestli je svolnej.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.6.20 15:21

Já jsem z druhého manželství, sestra má jiného tatínka. Teď je to moderní, za mého dětství to moc nebývalo zvykem, pouze sem tam někdo. No, po vlastních zkušenostech můžu říct, že dětství úplně na houby, s mým tatínkem to mámě taky nevyšlo, vypadal o 90 % lepší, než ten sestřin, ale nakonec se ukázal o to horší. Každých 14 dní u nás byly hysteráky - sestřin tatínek si pro svoji dceru jezdil, já tvrdla doma. Taky měla víc dárečků, dvoje Vánoce, narozeniny, sestřenici, bratrance, babičku s dědou, já nic. Tatínci jsou v přístupech k ženským stejní, sestra má sestru z druhého manželství, pak sestru z mimomanželského vztahu, já mám sestru z tátova prvního manželství - neviděli jsme se, pak bráchy z dalšího manželství - ty jsem viděla ve svých 39 minulý týden poprvý. Bordel hroznej, ale začalo to slibně, podobně, jako u zakladatelky. Ale dobrý záměr se nepovedl, protože si každej hledáme k sobě protěšek tak nějak podobných povahových vlastností, i když ze začátku vypadá jako opak toho prvního.

• Nahlásit
  • Citovat
10132
7.6.20 15:39

Moje dítě a tvoje dítě bije naše dítě, to byl kdysi nějaký vtip. Jinak se omlouvám za odklonění od tématu, ale hned jsem si na to vzpomněla. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 15:43
@boball píše:
Moje dítě a tvoje dítě bije naše dítě, to byl kdysi nějaký vtip. Jinak se omlouvám za odklonění od tématu, ale hned jsem si na to vzpomněla. :D

Jo to u nás bylo často, ale spíše naopak, společné dítě uzurpovalo moje a jeho dítě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama