Každý týden tchyně stále dokola

Anonymní
28.7.20 21:02

Každý týden tchyně stále dokola

Ahoj, potřebovala bych radu. Je mi 25 manžel má 30. Jeho maminka žije sama ve velkém rodinném domě (8+1) dům má i velkou zahradu a hospodářskou budovu k tomu. Manžel má i bratra ale bratr bydlí v Anglii a domů jezdí jen na vánoce (ma tam manželku a 3 děti). My s manželem máme 2 letou dcerku a nové postavený domeček. Asi rok zpět se maminka manžela ale rozvedla se svým manželem tudíž dneska už žije sama. Chápu, že celý dům a zahradu nemůže zvládat sama. Ale můj manžel taky pracuje v cizině (Německo) a doma je každý týden od pátku večer do neděle večer. Vzhledem k tomu že máme 2 letou dcerku tak bych aspoň jednou za měsíc chtěla jet někam na výlet, nebo podniknout něco všichni 3 společně. Bohužel to se opravdu nedá. Kazdou sobotu tchyně volá manželovi, že je třeba pokosit. Už asi 3/4 roku v kuse je i třeba něco stále natírat. Jet do lesa na dřevo, přijít pokacet stromy. Pak zas se dělá nová kuchyň, takže manžel musel jet skládat celou kuchyňskou linku. Přijde mi, že to dělá i schválně. Každý týden je práce na celý víkend. Ať už dřevo, uhlí, košení, poražení stromů, skládání kuchyně, opravování zničených věci, malování, natírání. V praxi to vypadá tak, že za 3/4 Roku jsme snad nebyli spolu ani jeden den za víkend v kuse. Každou sobotu ráno manžel musí odjet, vrátí se večer než jde malá spát, v neděli zas odjede a vrátí se večer a to už odjíždí zas do Německa. Za 3/4roku jsme spolu nebyli ani jedno odpoledne. Vidím na něm, že ho to štve, že to tak nechce. Ale maminky mu je líto. Mě ji je líto taky, ale přece nemůže stále zaměstnávat mého manžela. Manžel ji i navrhoval dům prodat, ale to ona nechce. Má k němu citovou vazbu, jenže dům je přes 60 let starý a stále se tam něco rozpadá. Ona se ani neptá, jestli máme něco v plánu. Prostě v pátek zavolá a zaveli, že v sobotu má dojet protože je třeba to a to. A kdyby zas manžel řekl že nepřijede tak to stejně nic nevyřeší, protože ta práce se neudělá sama.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4859
28.7.20 21:09

Tak proč najedete s ním? Babička může hlídat, ty mu pomůžes s nějakými pracemi, večer si treba uděláte taborak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
28.7.20 21:10

Tak ji zavolejte hodinového manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.20 21:12

@JancaS84
Kazdy víkend oba dva dny? Sem tam tam samozřejmě jedu. Ale pracuju, do toho ještě pracuju i z domu jako účetní celkem pro hodně firem. Tudíž se chci aspoň přes víkend plně věnovat dceři. A ne ji hodit na krk babičce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.20 21:13

@Liguére už jsme i s tímto návrhem přišli. nechce v domě ani na zahradě nikoho cizího.

• Citovat
  • Nahlásit
1729
28.7.20 21:19

No manžel by měl bouchnout do stolu :nevim: to by mi taky vadilo. A hodně :nevim: ať dům prodá, když na něj nestačí :zed: resit by to měl ale především tvůj muž :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
28.7.20 21:19

Hranice. Její dům není vaše starost ani zodpovědnost. Výpomoc v rodině je bonus, ne nárok.

Čili „ne, maminko, příští tři víkendy nejsem k mání, až ten čtvrtý“. Pokud touží udržovat starý a velký dům sama, tak asi takhle, plus jí můžete dohodit řemeslníky a hodinového manžela. Pokud to není v jejích možnostech, tak je mi líto, pronajmout či prodat.

Btw vybudovat tam bytovou jednotku k pronájmu by také mohlo být jedno z řešení.

Je snadno pochopitelné, že tvůj muž potřebuje i čas na rodinu, odpočinek a váš dům. Nicméně osobně si myslím, že matčin dům toho tolik zase nepotřebuje, že je spíš hlavně od rozvodu osamělá… A řeší to takhle blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
28.7.20 21:20

Tak ji řeknete, že ho vám někdo doporučil a když přijde několikrát, stará paní si na něj zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
28.7.20 21:23

Tak to prostě musíte říct na plnou pusu, že chcete být aspoň jeden víkend v měsíci sami jako rodina. Ten jeden víkend ta práce počká a s tchyni vůbec nediskutujte už v týdnu ať ji manžel oznámí, že přes víkend nemá čas a hotovo 20 ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.20 21:23

@Liguére
Zase tak stará paní to není. Je jí 48 :lol: vlastně ani nechápu, proč si nedokáže aspoň pokosit sama. Nikdy to nedělala a prý to neumí. Moje mamka je ještě o 5 let starší a sama si opravdu zvládne pokosit. Tchyně hold ne.

• Citovat
  • Nahlásit
1361
28.7.20 21:24

A až se Vám kvůli tomu všemu rozpadne manželství, tak půjdete poděkovat tchýni? ;)
Měli byste to řešit trochu radikálněji, tohle přece nemá konce 8o
Prodat nebo svolit k tomu, že pomohou i cizí ruce a ne jen pořád manžel, vždyť je to na palici :zed: Taková tchýně je fakt výhra, myslí jen na sebe, začněte jednat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
28.7.20 21:26
@Anonymní píše:
@Liguére
Zase tak stará paní to není. Je jí 48 :lol: vlastně ani nechápu, proč si nedokáže aspoň pokosit sama. Nikdy to nedělala a prý to neumí. Moje mamka je ještě o 5 let starší a sama si opravdu zvládne pokosit. Tchyně hold ne.

tak to je teda ještě hodně mladá, s tou bych se tak ne. srala, jsem myslela, že je to nějaká důchodkyně 8o
Ta Vám teda hezky diktuje, jen co je pravda :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.20 21:29

@Zwetta
Nejhorsi právě je, že tchyně je opravdu jinak hodná. Naši dceru zbožňuje ke mě je vždycky milá a hodná. Ale je i hrozně nesamostna. I do obchodu ji musí přes víkend manžel vozit, protože autobusem se ji nechce. A když náhodou ji něco pochybi přes týden vyvolává mi ale zaobalí to tak, že chce vidět malou a mě. Ať se stavím na kávu. A až když chci odjíždět me poprosi, že by potřebovala do obchodu. Trávu pokosit taky nezvládne. Protože to prý nikdy nedělala. A to to není žádná stařenka. Je jí 48

• Citovat
  • Nahlásit
31035
28.7.20 21:30
@Anonymní píše:
@Liguére
Zase tak stará paní to není. Je jí 48 :lol: vlastně ani nechápu, proč si nedokáže aspoň pokosit sama. Nikdy to nedělala a prý to neumí. Moje mamka je ještě o 5 let starší a sama si opravdu zvládne pokosit. Tchyně hold ne.

V tomto věku některé ženy dokonce plánují rodinu, takže máš mladou tchýni. Muž ať ji na rovinu řekne, že k ní bude jezdit třeba každý druhý víkend ale že má svoji rodinu a prostě u maminky nemůže trávit všechen volný čas tečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51634
28.7.20 21:30
@Anonymní píše:
@Liguére

to s ní musí vyřešit manžel. Jezdí domů jen na víkendy a doma stejně není. takhle to bude pořád, to může dopadnout že se jako rodina rozpadnete. manžel se musí vymezit, pomoc ano ale ne tohle. vždyt ani vlastní dítě ho skoro nezná :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama