Každý večer mám strach z vykradení

Anonymní
22.12.18 14:39

Každý večer mám strach z vykraden

Ahoj,

Máme rozestavěný nový domek v zastavěné oblasti. Už delší dobu se bojím, když jdeme večer do ložnice. Mam strach, ze se k nám někdo vloupá a něco nám udělá. Máme dvě malé děti a mam z toho hrozny strach. Někdy si dokonce představuji, co by se mohlo všechno stát s oni budou zavření ve svých postylkach :( je mi z toho divne, nejsem blázen. Jde také o to, ze si žijeme velmi dobre, někdy máme doma i dost firemních peněz, než se dostaneme do banky. Chováme se velmi slušně, žádné nepřátele nemáme.

Napadá mě to v souvislostech, kdy se tady v okolí staly dvě vraždy. Nebo třeba představa, ze ti lupiči, co zabili obsluhu čerpací stanice jsou na útěku, je mi z toho zle :(

Nemáte někdo prosím radu, jak se toho aspoň trosku zbavit? Docela mi to ničí zivot. Jakmile venku uslysim nějaký zvuk, už silim, co to asi bude…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4025
22.12.18 14:42

Na okna prodaji alarm i na dveře… Když bys měla zaply alarm (třeba v noci) a otevřela ventilacku tak to bude řvát jak blázen. Je to otázka pár stovek korun. Budeš mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
22.12.18 14:44

Mate dost penez, tim padem dost moznosti, jak dum zabezpecit. Uz proto, ze to, ze mate doma firemni penize, asi nebude tajemstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5645
22.12.18 14:50

Tak domovní alarm je v dnešní době, zvlášť u novostaveb, standart ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6244
22.12.18 14:51

Bezpečnostní dveře máte? Do oken jsou nějaké bezpečnostní fólie. Na prachy trezor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1027
22.12.18 15:02

Mam to taky, ale u me jsou za tim spatne zkusenosti z minulosti. Vzdycky kdyz jsem treba rano sla k auto tak uz jsem pocitala, ze tam nebude. Musime mit po setmeni zatazene vsechny zavesy aby nebylo videt dovnitr. Sama do lesa na prochazku nejdu ani nahodou a po baraku mame vsude nocni svetylka. Jinak predtim v byte s predzahradkou jsem mela ty stahovaci venkovni zaluzie az na zem ovladaci zevnitr a to bylo fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.18 15:21

ve vašem okolí se staly dvě vraždy?? A kde bydlíte, proboha? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7000
22.12.18 15:27

V první řadě, pokud doma máte velkou hotovost, pořidtě si sejf. Není to drahé a vejde se do každé skříně. A pokud jste na tom finančně dobře, nechci si kompletně zavést alarm na každé okno a dveře. Pak vás běžný zloděj nepřekvapí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.12.18 15:28

Zajimave tema.Zajimaly by me zkusenosti ostatnich,bydlici v domcich.Zda-li maji v noci nebo i za nepritomnosti strach z prepadeni nebo vykradeni.Mam byt v centru Prahy,chceme jit na vesnici do domku,abych noci tam neproklepala strachy. :)

• Nahlásit
  • Citovat
22.12.18 15:31
@Anonymní píše:
Zajimave tema.Zajimaly by me zkusenosti ostatnich,bydlici v domcich.Zda-li maji v noci nebo i za nepritomnosti strach z prepadeni nebo vykradeni.Mam byt v centru Prahy,chceme jit na vesnici do domku,abych noci tam neproklepala strachy. :)

hm, ne. My třeba máme sousedy, přes které neprojde ani myš :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
22.12.18 15:32

Trezor, alarm, mříže, bezpečnostní dveře a zámky? Samozřejmě, že je potřeba být obezřetný a chránit sebe i své obydlí, ale umírat strachy z představ, že se něco může stát, v pořádku není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7121
22.12.18 16:08
@Anonymní píše:
Zajimave tema.Zajimaly by me zkusenosti ostatnich,bydlici v domcich.Zda-li maji v noci nebo i za nepritomnosti strach z prepadeni nebo vykradeni.Mam byt v centru Prahy,chceme jit na vesnici do domku,abych noci tam neproklepala strachy. :)

Bydlela jsem v baráku na vesnici a nebála jsem se a to jsem bývala často v noci sama doma. Barák starej, zabezpečení žádný. Akorát byl teda nezvyk, že ve 23 hodin zhasly lampy a rozsvítily se až ráno. Na to jsem nebyla z města zvyklá, tam nebyla tma nikdy. :lol:

Vlastně jednou jsem se bála, když mi soused říkal, že po vesnici obcházej nějaký lidi a asi si tipujou baráky. Tehdejší manžel byl zrovna přes týden pryč. Tak já večer, když jsem šla spát, nechala svítit lampičku v obýváku a nechala jsem puštěnýho psa na zahradě, kterej byl jinak na noc zavřenej v kotci. Jenže pes, jak asi nebyl zvyklej bejt v noci puštěnej, tak furt štěkal a vyl, takže jsem v půl jedný v noci musela z baráku vylézt a jít ho zavřít. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
22.12.18 16:24
@Anonymní píše:

da se zvyknout, ze zacatku porad zapnuty alarm, ale okolo nikdo cizi neprojde, aniz by rozstekal vsechny psy v okoli, takze se tu nekrade a tim padem uz jsem vic v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
22.12.18 16:27
@Anonymní píše:
Ahoj,

Máme rozestavěný nový domek v zastavěné oblasti. Už delší dobu se bojím, když jdeme večer do ložnice. Mam strach, ze se k nám někdo vloupá a něco nám udělá. Máme dvě malé děti a mam z toho hrozny strach. Někdy si dokonce představuji, co by se mohlo všechno stát s oni budou zavření ve svých postylkach :( je mi z toho divne, nejsem blázen. Jde také o to, ze si žijeme velmi dobre, někdy máme doma i dost firemních peněz, než se dostaneme do banky. Chováme se velmi slušně, žádné nepřátele nemáme.

Napadá mě to v souvislostech, kdy se tady v okolí staly dvě vraždy. Nebo třeba představa, ze ti lupiči, co zabili obsluhu čerpací stanice jsou na útěku, je mi z toho zle :(

Nemáte někdo prosím radu, jak se toho aspoň trosku zbavit? Docela mi to ničí zivot. Jakmile venku uslysim nějaký zvuk, už silim, co to asi bude…

ja bych nepodcenovala instinkt, clovek muze vycitit, ze neco hrozi - takze bych asi investovala do venkovnich zaluzii, mrizi, poradneho alarmu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11797
22.12.18 17:08
@Anonymní píše:

ne nemam, a to mame vstupni dvere sice klasicke, bezpecnostni, pak mame klasicke platove balkonove - oboje dvere stare cca 5 let, no ale pak mame klasicke 150 let stare dvere drevene ze zahrady do dilny a z dilny do baraku. na tech prvnich mame takovou tu petlici a na obodu je klasicky zamek na klic na jednu otocku. rekla bych, ze sikovny zlodej by to polozil behem 5ti minut. nebo sekere a jedes :lol:

p.s. alarm nemame

Příspěvek upraven 22.12.18 v 17:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama