Kazivost zubů u manžela - káva?

1109
10.3.16 15:19

Kazivost zubů u manžela - káva?

Manžel měl vždy krásné, zdravé zuby, nikdy nevrtané. Ale posledních půl roku najednou 3 plomby-poslední 2 v rozmezí 1 měsíce.
Pije HODNĚ kafe poslední rok, 5 hrnků, slazené se šlehačkou. Zuby čistí večer i ráno, používá ústní vodu. Zubař mu řekl, ať koupí waterpick, ale to stojí hodně peněz… zkazily se někomu zuby po kafi? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3277
10.3.16 15:22

@lear To spíš po tom cukru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
10.3.16 15:24

No, tak spis nez kafe to bude ten cukr :nevim: ale taky to muze byt neco uplne jineho nebo jen shoda nahod.

to driv nepil kavu vubec a ted pije najednou 5 za den? stres?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
10.3.16 15:24

Taky bych podezírala spíš ten cukr. A když ne waterpick, tak ať manžel aspoň pravidelně používá mezizubní kartáčky a zubní nit.

• Citovat
  • Upravit
1143
10.3.16 15:33

Moc cukru a malo pece o zuby, po kave zuby zazloutnou, ale nezkazi se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3900
10.3.16 15:34

A co třeba věk? Věkem chrup prostě chátrá… :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
10.3.16 15:48

Jojo, driv moc nepil kafe @Ali-Ali ted ma stres v rachote a pije kafe jak zjednany… fakt litr denne. :( mozna ten cukr, ale napadlo me, jestli kafe neni kysele, nevim to (pH)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
10.3.16 15:50

Ve 31…? @evill no nevim, mozna mas pravdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23381
10.3.16 15:58

Viděla bych ta na ten cukr, jestli to kafe upiji prubezne pres den, tak to zuby nezvladaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11922
10.3.16 16:07

@lear : spis ten cukr…i kdyz kafe tusim ubira telu vapnik, to by mohlo skodit taky mozna :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
10.3.16 16:12
@lear píše:
Jojo, driv moc nepil kafe @Ali-Ali ted ma stres v rachote a pije kafe jak zjednany… fakt litr denne. :( mozna ten cukr, ale napadlo me, jestli kafe neni kysele, nevim to (pH)

Tak pokud pije klasickou zrnkovou kávu, tak to asi vliv mít může. A nebolí ho třeba i žaludek, nepálí žáha? Ono by na tohle mohly mít vliv i žaludeční šťávy, ty jsou extrémně agresivní. Litrem kafe si může fakt slušně odrovnat žaludek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
10.3.16 17:10

Pokud pravidelně používá ústní vodu, tak ta oslabuje zubní sklovinu, pak je zub samozřejmě náchylnější. Ústní voda se má použít jen v případě, že je nějaký problém s dásněmi, např. k desinfekci. Určitě ne každodenně. Ať si koupí fialový Elmex, a k tomu Elmex gelé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
10.3.16 17:50

Po kafi se mu zuby kazit nebudou, ale po tom cukru jo - potrava pro bakterieKkyseliny leptají sklovinu. A jaké to byly kazy? Mezizubní (ty bych si tipla) nebo na kousacích ploškách?
Waterpick mi zase tak drahý nepřijde - může si koupit i ten cestovní…a jako investice mi to přijde v pořádku, když se koukneš, jaké jsou ceny za bílé výplně…

@Tsambika můžu se zeptat na čem je založené oslabení skloviny ústní vodou?
Vím, že se nedoporučují ústní vody s alkoholem, protože vysušují sliznici a ta je pak náchylná k erozím, ale zajímal by mě ten mechanismus účinku na oslabení skloviny. Děkuji. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
11.3.16 13:10
@Malaga píše:
Po kafi se mu zuby kazit nebudou, ale po tom cukru jo - potrava pro bakterieKkyseliny leptají sklovinu. A jaké to byly kazy? Mezizubní (ty bych si tipla) nebo na kousacích ploškách?
Waterpick mi zase tak drahý nepřijde - může si koupit i ten cestovní…a jako investice mi to přijde v pořádku, když se koukneš, jaké jsou ceny za bílé výplně…@Tsambika můžu se zeptat na čem je založené oslabení skloviny ústní vodou?
Vím, že se nedoporučují ústní vody s alkoholem, protože vysušují sliznici a ta je pak náchylná k erozím, ale zajímal by mě ten mechanismus účinku na oslabení skloviny. Děkuji. M.

jo, holka, tak mechanismus neznám, takto mně to řekla má dentální hygienistka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
11.3.16 15:21

@Tsambika a mohla by ses jí prosím, příště na to zeptat, fakt by mě to moc zajímalo ;)…děkuju moc předem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama