Kazivost zubů v 7 letech

187
3.5.13 20:43

Kazivost zubů v 7 letech

Ahojky. Potřebovala bych poradit. Má dcera má už od 1,5 roku zvýšenou kazivost zubů. Měla přední stoličky úplně černé a ostatní zoubky také se jí hodně kazili. Doktor jen plomboval ty co boleli a ty přední nechal tak, že samy vypadnou. Vypadli. Začali růst stálé zuby. Už od pěti let. Černé zuby vypadli, ale na dalších stálých zubech má už dva kazy. Nevím si s tím rady. Zuby si čistí dvakrát denně. Já jí je dočištuji. Používáme kvalitní zubní pastu a i přesto se tohle stalo. Její otec ve třiceti už nemá skoro žádné své zuby. Myslíte, že v tom může být genetika? Ptala jsem se u dětské doktorky na fluoridové pasty, ale ty mi může předepsat jen zubař. K němu jdem za dva týdny.
Prosím o rady maminek, které měli podobný problém u svého dítěte. Stalo se Vám taky, že dítě mělo tak zvýšenou kazivost zubů? Jsem z toho hodně zničená. Znám děti, které na hygienu až takhle nemyslí a takové zuby jaké má moje dcera nemají. Hodně mě to trapí. Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7480
3.5.13 20:48

Myslím, že kazivost je daná i geneticky, ovšem i v nedostatku nějakých látek v organismu. Já naopak žasnu nad svou dcerou, která měla 1 kaz na mléčných zubech a nyní ve 14letech nemá ani jeden, a to na ústní hygienu moc nedbá, čistí si zuby jen večer. Díky bohu!!!Spoustu věcí podědila po svém otci, veškeré neduhy ale tuto kladnou věc taky…i jemu se zuby nekazí

Naopak, co já bych za to dala, že 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20682
3.5.13 20:53

Bohužel je to daný.. Já mám zuby taky totálně zkažený. Malý je rok a půl a už teď se děsím! Moje máma má od 40. celkovou zubní náhradu. A to je můj táta zubní technik, takže jsme péči měly vždy skvělou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21418
3.5.13 20:54

Ahoj mamko, s kazivostí zubů si s našimi dětmi(rozštěpové děti) užijeme hodně. Doporučila bych zakoupit v lékárně Elmex Gellee(volně prodejný gel, který se aplikuje jednou týdně dle návodu) a ten by měl zamezit tvorbě dalších kazů a léčí i kazy primární. Také bych doporučila kontaktovat dentální hygienistku, která vám hned po první návštěvě ukáže techniku čištění zubů, aby byla skutečně efektivní. Existují i postupy, kdy se zoubky pokryjí speciálním ochranným filtrem, který zoubky zakonzervuje - ta se provádí na speciálních pracovištích, o kterých vám řekne váš zubní lékař. V každém případě úplně vyřaďte veškeré sladké nápoje a zoubky čistěte po každém jídle. Zdraví Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
3.5.13 21:07

Zubni kaz je infekce. Takze se „dedi“ zkratka tak, ze se dite nakazi. Oliznuta lzicka, dudlik, kousnuti do stejneho jidla a sup, uz je to v puse - diteti se teprve vyviji imunita, takze se organismus jeste neumi ucinne branit.
Posilovala bych sklovinu, davala pozor na sladke, aby po kazdem sladkem byla pusa vyplachnuta alespon napitim se vody, posilovala bych celkove imunitu, kdysi mi zubni hygienistka doporucila brat i q10, nevim, jak moc to muzou deti. Jeste bych doporucila koupit indikacni tablety na zubni plak a zjistit, zda cistite opravdu spravne, ja jsem u sebe zjistila, ze bohuzel necistim zuby spravne a vycistim si je jedine jednosvzkovym kartackem, po beznem kartacku mi zustava plak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
4.5.13 09:11

Nejstaršímu synovi taky černaly přední zoubky. Nechali jsme mu je vytrhat, protože podle našeho zubaře se ten kaz může přenést na stálé zuby. Už má dole dva nové zuby, nahoře mu rostou stálé jedničky a všechny jsou krásné.
Znám podobný případ, jako máte vy - zoubky se nevytrhly, v pusince se potkaly jak stálé, tak i ty zbytky začernalých zoubků a nové se začaly i přes dobrou péči kazit.
Pomůže asi jen hodně čistit, omezit maximálně sladké lepivé dobroty.
Hodně bohužel dělá i genetika :?.

@Gladys píše:
Jeste bych doporucila koupit indikacni tablety na zubni plak a zjistit, zda cistite opravdu spravne,

Pro menší děti se prodává i tekutina na vypláchnutí - http://obchod.dentamed.cz/?… , ale na můj vkus dost drahé :roll:. My tím nechali vypláchnout pusu dětem jen u hygienistky, domů jsme to nekupovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
4.5.13 09:13

Holky děkuji moc za rady. Hodně jste mi pomohli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
4.5.13 09:16

Taky dík za radu. Hned se na tu adresu podívám. Právě zvažuji, že se zajdu poradit s dcerou k jinému zubaři. Má totiž i ještě pár černých zoubků a zubař nám je nikdy netrhal. Musím se poradit.
Jinak syn má pět let a má zuby úplně v pohodě a to ho musím do čištění nutit. Vůbec na to nepamatuju a s dcerou už od mala máme takový problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
4.5.13 09:35

@Lolika - ono se to dřív netrhalo a těm starším zubařům se do toho nechce. My jsme to trhání u syna absolvovali ve 2,5 letech, brali mu horní čtyři řezáky a dvě stoličky. Na mluvení to vliv nemělo, naučil se vše krásně, jídlo mu taky nedělalo problém. Měla bych asi strach, aby se ten kaz nedostal až do kosti - u známých to skončilo operací holčičky - měla počínající gangrénu v kosti od úplně zčernalého zoubku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
21.5.13 20:59

Maminky máte některá zkušenost s trháním mléčných zubů kvůli tomu, aby se narovnali stálé zuby a nemuseli se dávat rovnátka?
Byla jsem totiž s dcerou na vyšetření u zubaře a ten jí chtěl vyrvat mléčné zuby, které už jsou bohužel nakažené kazem(úplně černé) kvůli tomu, aby se narovnali ty stálé, aby měli místo. My jsme to nedovolili. Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
22.5.13 22:26

A můžu se zeptat, proč jste to nedovolili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
23.5.13 06:05

@Lolika - mě by spíš než křivost zubů, která se dá případně řešit rovnátky, děsily ty kazy - aby se to nešířilo do kosti. A co až vyroste první nový zub - bude vedle několika zkažených zoubků - jak je to pak se šířením kazu? Nebyl by víc ohrožený?
Nám tvrdili, že je třeba kazivost léčit, pokud to ještě jde, aby se zachovalo co nejvíc mléčných zubů. Když rostou druhé zuby, tak mléčné vypadávají postupně a zachovávají správné místo a mezírky pro nové zuby.
Tak nějak moc nerozumím, jak to ten váš zubař myslel :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
23.5.13 07:01

Nedovolili jsem to kvůli tomu, aby jsme jí nezpůsobili bolest. Od mala totiž nemá strach ze zubaře, ale bojím se, že by tohle mohla být příčina. Nemá to zbíž už ani zoubky. Jsou to už jen zbytka zubů, ale i přesto. Bojíme se jí způsobovat nějakou bolest, když to přece časem vypadne…
Taky moc nejsme spokojeni se zubařem. Tak se chceme jít poradit i jinde. Jestli opravdu je to nutné. Proto jsem se ptala jestli má někdo nějaké zkušenosti s tím, že by se ty zoubky opravdu narovnaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
23.5.13 07:03

Jinak má ještě na jiném mléčném zoubku kazy a ty si doktor ani nevšiml. Musela jsem ho na to upozornit, takže mě to opravdu zaskočilo. Nic s tím ani nedělal. Prostě to nechal tak, že je to mléčný zub a když nebolí, tak to není duvod opravovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
23.5.13 09:00
@Lolika píše:
Jsou to už jen zbytka zubů, ale i přesto. Bojíme se jí způsobovat nějakou bolest, když to přece časem vypadne…

Právě proto, že už jsou to jen zbytky zubů - není možný, aby je jí dostaly ty kazy přes zkažené kořeny až k těm schovaným stálým zubům a ty vyrostly už s kazem? Nevím, jestli je to možné :nevim:. Ale u nás to byl hlavní důvod, proč jsme zoubky nechali vytrhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama