Kazy na zubech - cena, oprava?

28.12.15 14:57

Kazy na zubech - cena, oprava?

Zdravím Vás všechny.
Trápí mě každý na zubech, sklovina zubu leze dolů a mě to vadí. Můj zubař to nějak neřeší, vždy mě objednává za dlouhou dobu. Tak se chci zeptat, zda nemáte někdo zkušenost, kdo si tím prošel. Nevím, kolik stojí oprava. Vím jen, že se to vyplňuje kompozitní výplní. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13382
28.12.15 15:07
@Samantha25 píše:
Zdravím Vás všechny.
Trápí mě každý na zubech, sklovina zubu leze dolů a mě to vadí. Můj zubař to nějak neřeší, vždy mě objednává za dlouhou dobu. Tak se chci zeptat, zda nemáte někdo zkušenost, kdo si tím prošel. Nevím, kolik stojí oprava. Vím jen, že se to vyplňuje kompozitní výplní. :think:

Ono jde o to rovněž zda máte vůbec možnost zubního lékaře sehnat.. 8),v dnešní době. Je jich málo, pak snad jen ti soukromí „co jedou na vlastní pěst“,tedy co nemají smlouvy s pojišťovnami, ale tam se připravte na cenovou zátěž a někde ne zrovna malou.. :roll: 8),ale může se natrefit i na dobrého zubaře co má smlouvu se ZP.Je to holt také o hledání..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.15 15:10

Za 1. Změň zubaře. 2. Kazdy solidni zubar ti udela financni plan, kolik jaka oprava bude stat a dela se to postupne dle tvych moznosti a taky podle zavaznosti. Me treba oprava zubu stoji 1500-12000 dle rozsahu a zakroku, ale vim ze chodim k profesionalum. ;) p. s.-kompozitni jen znamena, ze je to bila plomba a vypada jako pravy zub, slozeni se ale muze lisit, ne kazdy material je kvalitni a hodi se na hlubší vypln.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57020
28.12.15 15:15
@Samantha25 píše:
Zdravím Vás všechny.
Trápí mě každý na zubech, sklovina zubu leze dolů a mě to vadí. Můj zubař to nějak neřeší, vždy mě objednává za dlouhou dobu. Tak se chci zeptat, zda nemáte někdo zkušenost, kdo si tím prošel. Nevím, kolik stojí oprava. Vím jen, že se to vyplňuje kompozitní výplní. :think:

změň zubaře.. moje zubařka řeší vše hned - zatím většinou bílou plombou - trpím na přední zuby..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
28.12.15 15:19
@Samantha25 píše:
Vím jen, že se to vyplňuje kompozitní výplní. :think:

Počítej ale s tím, že výplň dlouho nevydrží..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.15 15:22

Tady je problém přejít k jinému lékaři, nikdo mě nevezme, mají plno. :roll:
Noooo to se mám na co těšit :lol:
Co mi zbývá. Dekujuuuu. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
28.12.15 15:25

@Samantha25

Jestli mají plno tak se zkus zeptat na pojišťovně na jaké zubaře se máš obrátit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
28.12.15 15:30
@minoe píše:
Počítej ale s tím, že výplň dlouho nevydrží..

Mám bílou výplň 15let a stále drží, na předních zubech. Ona žádná plomba nevydrží věčnost. A na přední zuby jedině bílou, nebo Ty by sis tam radši dala amalgán, nebo nechala tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
28.12.15 15:35
@joli31 píše:
Mám bílou výplň 15let a stále drží, na předních zubech. Ona žádná plomba nevydrží věčnost. A na přední zuby jedině bílou, nebo Ty by sis tam radši dala amalgán, nebo nechala tak?

Záleží na velikosti té výplně - někteří zubaři doporučují zvolit v některých případech celý keramický zub..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
28.12.15 15:38
@minoe píše:
Záleží na velikosti té výplně - někteří zubaři doporučují zvolit v některých případech celý keramický zub..

Jasně, malou. Pokud by měla být hoodně velká plomba, předpokládám, že by mi doktorka navrhla jiné řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
28.12.15 15:42

@joli31

Hlavně když vypadne výplň tak by bylo fajn, kdyby to zubař dal do pořádku grátis, což se bohužel často neděje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
28.12.15 15:47
@minoe píše:
@joli31Hlavně když vypadne výplň tak by bylo fajn, kdyby to zubař dal do pořádku grátis, což se bohužel často neděje..

Myslíš v záruční době? mě teď vypadla plomba po 3letech, což už nemám na reklamaci nárok a nevím, zda bych se s paní zubařkou nehádala (navíc co se týče provedení práce, žádná sláva, když ji viděla dentální hygienistka, docela se zhrozila). Teď chodím k jiné a sestřička mi rovnou řekla, že poskytují dvouletou záruku. Přiznám se, ano, na těch předních zubech mívám strach, že vypadne, konkrétně ta jedna, protože je na blbém místě, ale ty další dvě drží už 15let. Z toho mi vypadla obyčejná amalgánová plomba ze sedmičky po taky asi dvou letech. Takže si nevybereš :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
28.12.15 15:53
@joli31 píše:
Z toho mi vypadla obyčejná amalgánová plomba ze sedmičky po taky asi dvou letech. Takže si nevybereš :D.

Stoličky jsou nejvíce namáhané - slouží k drcení potravy… tam vypadávají plomby nejčastěji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
28.12.15 15:56
@minoe píše:
Stoličky jsou nejvíce namáhané - slouží k drcení potravy… tam vypadávají plomby nejčastěji…

Když to tak vezmu, mě sama vypadla plomba na stoličkách asi 2×, a jednou praskla, ale za to mohla osmička která na zub tlačila. Na předních zubech to bylo vícekrát, ale jen na tom jednom blbém místě. Ale stále nějak nechápu, co tu řešíme:D. Určitě si kvůli malému kazu nebudu dávat porcelán. Ono vždycky záleží hodně na doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
28.12.15 16:00
@Samantha25 píše:
Zdravím Vás všechny.

nadstandard 500-2500 za zub, dle pracoviště a stavu zubu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama