Reklama

KB opoždění se splátkou a zápis spojumajitele do registru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 17:27
KB opoždění se splátkou a zápis spojumajitele do registru?

Ahojky, prosím poraďte mi. Před chvílí mi volal přítel ze mu volali z KB. Přišla jsem o práci a dva měsíce nezaplatila měsíční splátku do banky. Mame spolu hypoteku na dum a dum je psany na nás oba. Můj dotaz zni: je možné aby ho zapsali do registru dlužníků když se jedna o moji půjčku a moje splaceni? Paní mu právě volala ze ho tam zapsali a podle me to nejde kdyz on si své závazky plati a jedna se o moji půjčku. Prosím rozumím tomu tady někdo? Dekuju

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 31.01.17 17:30

Takže moment. Máte SPOLU hypotéku a je to TVOJE půjčka? To asi ne. Takže teoreticky je manžel spoludlužník podepsaný na hypoteční smlouvě. Pokud ano, tak odpověď je ano - mohou ho dát do registru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 17:32

@Iustitia omnibus hypotéku mame spolu ale ta se plati z jeho účtu a vždycky včas. Tady jde o půjčku kterou jsem mela ja na svoje jméno a na svůj ucet. Jde o nějakych 10 000.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 31.01.17 17:38
@Anonymní píše:
@Iustitia omnibus hypotéku mame spolu ale ta se plati z jeho účtu a vždycky včas. Tady jde o půjčku kterou jsem mela ja na svoje jméno a na svůj ucet. Jde o nějakych 10 000.

Něco s tím společného mít musí, když volali jemu a ne Vám.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 31.01.17 17:40

Tak pokud on v tvé smlouvě nefiguruje nebo vznikla před manželstvím, tak do Solusu ho nedají. Ale pokud sis půjčila někde u nebankovky nebo nepříliš dobré banky, tak někdy vymahací oddělení jen takhle planě vyhrožují.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 31.01.17 17:41
@Sojkka píše:
Něco s tím společného mít musí, když volali jemu a ne Vám.

To jsem si ani nevšimla, že volali jemu. Tak to určo s tím něco musí mít, protože finanční instituce nesmí předávat informace fin. charakteru třetím stranám (ani manželům), to by porušili zákon.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 18:01

@Iustitia omnibus jsem podepsána u hypotéky ale ta je včas a pravidelnele placena. Přes Můj účet byla brána ta půjčka na 10 000 a ted jsem koukala na půjčku a je psana pouze na me. Nerozumím tomu :(

cincula
Kecalka 361 příspěvků 31.01.17 18:17

Brala jste si tu pujčku až v průběhu manželství? Není to náhodou tak, že i takováhle půjčka je SJM a podpis druhého z manželů je vyžadován až od sto tisíc (nebo tak nějak)?
Dluhy v manželství

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 18:20

@cincula nejsme manzele…Jen spoluzadatelektřinu o hypotéku kteta je psana na nás oba ale oni ho dali do registru kvůli pujce 10 000 vedené pouze na me jméno a tomu Já nerozumím on v me smlouvě není vůbec uveden…

cincula
Kecalka 361 příspěvků 31.01.17 18:25

Ok, tak to potom neplatí. Tak to nevím. Kazdopadně co je „spoluzadatelet­řinu“?

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 31.01.17 18:34

Pak je tedy otázka, zda se skutečně jedná o vaší půjčku a není nakonec problém u hypotéky.

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 01.02.17 12:36

Spíš bych to tipla, že paní je negramotná po finanční stránce a přítel to ví a někde sám nasekal dluhy a nechce jí přiznat, že to po něm vymáhají tak jí řekl, že bude exekuce kvuli té pujčce…

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28547 příspěvků 01.02.17 17:36
@Zahradnice Roku píše:
Spíš bych to tipla, že paní je negramotná po finanční stránce a přítel to ví a někde sám nasekal dluhy a nechce jí přiznat, že to po něm vymáhají tak jí řekl, že bude exekuce kvuli té pujčce…

jo, lakuje to tady.

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 01.02.17 17:45
@Burj Chalifa píše:
jo, lakuje to tady.

myslela jsem, že její přítel někde nasekal dluhy - jinde mimo KB a tedka ví, že slečna na to nepřijde a ví, že třeba je budou urgovat a zvonit atd a hází to na tu nezaplacenou pujčkou kdyby náhodou…

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 01.02.17 18:28
@Zahradnice Roku píše:
myslela jsem, že její přítel někde nasekal dluhy - jinde mimo KB a tedka ví, že slečna na to nepřijde a ví, že třeba je budou urgovat a zvonit atd a hází to na tu nezaplacenou pujčkou kdyby náhodou…

Souhlas holky. Protože žádná banka nesmí řešit dluh s třetí osobou, nejsou navíc ani svoji, takže blbost :roll: Budou to oba pěkní vykukové :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama