K čemu je dobré cucání nožiček?

418
23.6.13 12:06

Kčemu je dobré cucání nožiček ?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli některá víte k čemu je dobré, když si mimi cucá paleček u nožičky? Naši málé je 6měsíců a ještě nikdy to neudělala, jen se chytá za kolínka. Když jí tam nožky strčím já, tak se děsně ošklíbá, jako když jí něco nechutná :mrgreen:. Každý se mě na to ptá, jestli už to děláme a my pořád nic. Tak by mě fakt zajímalo k čemu to vlastgně je dobré a jestli to dělali vaše mimnka a kdy s tím začali? Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
437
23.6.13 12:11

@Mindi ahoj, malý bude mít 5 měsíců a paleček u nožky si necucá, zatím si je jenom chytá a má z toho ohromnou radost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
anet007
23.6.13 12:13

Malá má skoro 9 měsíců a paleček si cucala asi jednou, některá mimča to dělat nemusím, určitě to není potřeba dělat

• Citovat
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka

Ničemu, jen je to asi roztomilé. Malej to taky nikdy nedělal, myslím že jen jednou a nijak mu to neuškodilo

• Citovat
  • Nahlásit
Brooucinda

@Mindi Ahoj. Malému bude 8měsíců za dva týdny a jede jako das :lol: Je lochtivej, takže se tomu i hrozně směje, což je velice zábavný :lol: :lol: JInak podle mě, to nabádá k přetočení, protože jak má ty nožky nahoře, přejede na bok a pak šup je na břiše.. Jinak mě nenapadá proč, ale patří to k vývoji, co jsem četla. Malej si na chodidla přišel okolo 5 - 6 měsíce a od tý doby pořád sundavám úplně mokrý fusekle :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
17568

Je to součíást motorického vývoje, doktoři to nazývají „koordinace ruka-noha-ústa“ a znamená to, že mimino funguje tak, jak má. Podle tabulek by to dítě mělo dělat okolo pátého měsíce.
Ale neděs se, že máš porouchané dítě. Píšu jen, jak je to podle tabulek, tedy průměr, takže některé to začnou dělat dřív, některé později. Moje dcera si pravou nohu nedokázala chytit nikdy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
23.6.13 12:16

Moje to nedělala nikdy a žije. Nevím, k čemu je to dobré :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
23.6.13 12:17

Je to jak píše @Etcetera78

A taky celkově protahování svalů, schválně si některá zkuste lehnout a strčit palec od nohy do pusy, myslím, že vám budou svaly poněkud protestovat :mrgreen:
Plus mám pocit, jestli to neposiluje i břišní svaly :think:

Prvorozený to nedělal, druhorozený jen trošku, třetí to děla teď, nejraději v jídelní židličce při jídle :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
23.6.13 12:17

Malá si nohy chytala ale do pusy je nikdy nedávala, nijak jsem to neřešila, přitáhnout k obličeji je uměla, jen je neocucávala… ale ona neocucávala skoro nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
23.6.13 12:20

Ona se v pohodě přetáčí i bezh toho, tak já nevím, Jsem z toho docela špatná, že to neděla, všechny mimi v našem oklí to dělají, jen my né. Tak já nevím proč. Jestli se jich štítí nebo jí smrdí :nevim:. Jen se bojím, aby kvůli tomu něco nezanedbala nebo nebyla nějak pozadu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8289
23.6.13 12:34
8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brooucinda
23.6.13 12:41

@Mindi prosímtě nebdělej z toho problém :mrgreen: :mrgreen: Já zasse poslouchám, že v osmi m ještě neleze a nesedí. Každej bude něco poslouhat. Nebud ustaraná a věčně čtící nějaký tabulky. Každé dítě i dospělej je jiný.. Nech to být a nikam dítě nežeň. To opravdu nepotřebuje…

• Citovat
  • Nahlásit
418
23.6.13 12:44

Brooucinda já bych z toho problém nedělala, ale chodíme cvičrit vojtovku, kvůli tomu, že málá měla predilekci hlavičky, to se jí srovnalo, ale teď mají problém zase s tímhle. Fakt mi příjde že to nezkončí, pořád hladají něco co děláme špatně :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brooucinda
23.6.13 13:09

Ale mamino… Neboj se. Mrnous tě překvapí až to budeš nejméně čekat. heled ber tot ak, že všichni pořád lézt lézt lézt. Třeba já jsem lezla jako rak. Jako kdybys dělala most, ale zůstala na zemi a nestoupala vzhůru. To prý bylo moje lezení, pka jsem začala chodit a až pak teprve jsem začla lézt :lol: :kytka: Přeju hodně štěstí a taky možná pro klid duše bych poslechla více odborníků, ne jen jednoho :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
5054
23.6.13 13:14

Mně na RHB řekla u starší, že to souvisí s břišníma svalama a ze sedem. Je pravda, že starší až když si začala cucat nožičky tak se pokoušela posadit před šikmý bříšní sval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat