Kde a jak socializovat syna - 23 měsíců

Anonymní
10.8.13 22:10

Kde a jak socializovat syna (23 měs.)?

Ahoj holky,
můj problém je následující. Bojím se, aby syn nebyl asociál jako já. Syn, je většinu svého života mezi dospělými (tak jako jsem byla já) a nepřijde do kontaktu s dětmi svého věku. Bohužel nemám žádné kamarádky s dětmi se kterýma bych se pravidělně stýkala(mě to nevadí), ale obávám se aby můj syn nezdědil tento samotářský způsob života. Chtěla bych, aby se začal učit jak se má chovat v kolektivu děti, protože už se mi párkrát stalo, že vůbec nevěděl co má dělat, když mu někdo sebere hračku nebo nevěděl, že si nemůže půjčovat hračky ostatních dětí bez dovolení atd.
Tak a otázka je jasná: Kam mám se synem chodit (nejlépe pravidelně), aby se to naučil?
V zimě jsem s ním chodila do dětské herny, to bylo fajn vždycky se tam zabavil, ale teď už to bohužel nejde, protože mám druhé dítě a např. když kojím, tak je syn schopný z herny utéct(umí si otevřít dveře). Už se mi jednou stalo, že jsem ho venku naháněla jenom v ponožkách, protože to byl takový fofr, že jsem se nestihla obout.
Na vesnici máme nové moderní hřiště pro děti, ale nejsou tu žádné děti, se kterýma by si hrál. Chodíme tak skoro každý den a nikdy jsme tam nikoho nepotkali.
Můžu s ním vyjet i jinam, ale opět všude řeším problém co s ním, když musím kojit. Sourozenecký kočár mi už bohužel nepomáhá, protože se naučil rozepínat pásy a zdrhat i z kočáru (kort když ho usadím, když chci já a ne když chce on).
Napadla mě nějaká miniškolka nebo něco podobného, ale bohužel jsou všechny mimo moje finanční možnosti (100Kč za hodinu nedám a levnější jsem nesehnala). Kdyby jste o levné věděli budu ráda - bydlíme v západní části střednich čech.
No když to tak po sobě čtu, tak vidím, že mi začíná přerůstat přes hlavu a nejsem ho schopná zvládnout, natož druhé dítě.
Poslední dobou si dost často říkám, že druhé dítě byla velká chyba, ale s tím už nic nenadělám. Takže mi prosím nepište, že jsem měla přemýšlet, než jsem si druhé dítě pořídla.
Napadá vás jak a kde syna začlenit do kolektivu?
Ještě mě napadlo, nemá cenu mi psát, at si sebou někoho vezmu, kdo by hlídal syna, chci to zvládnout sama a nebýt někom závislá.
Předem díky za nápady
Prosím o zachování anonymity, nechci aby někdo další věděl, že jsem selhala.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5725
10.8.13 22:16

Naopak, tím, že bude mít sourozence, se bude družit až až, uvidíš. :mrgreen: Všechno se rychle naučí. Ono to uteče, a budou parťáci a budou si hrát spolu.
Co mám říkat já, o nějakém družení není skoro řeč, a druhé mimi mám teprve v břuchu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.8.13 22:21

@Clarkia
zakladatelka
ALe miminu jsou teprve tři měsíce, bud eto trvat hrozně dlouho než si spolu vyhrajou a hlavně se obávám, že ho mladší sourozenec neposune dopředu, ale že ho bude táhnout k sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
15322
10.8.13 22:22

Ajajaj… tak to je slušná depka.

O jakém selhání je tady řeč?

„chci to zvládnout sama“… „nechci být na někom závislá“… „nechci aby někdo další věděl, že jsem selhala“.

Holka, tady je problém úplně někde jinde než v nějaké „socializaci syna“. Tvůj syn bude takový, jaký bude - nemá smysl ho „socializovat“ za každou cenu. Mezi děti se dostane ve školce - a pokud bude introvert, samotář a „asociál“, Ty s tím tady a teď stejně nic extra nenaděláš.

Ale na Tvém místě bych zapracovala hlavně sama na sobě - psychologická poradna nebo nějaké alternativní metody sebepoznání, sebeúcty, rodinných konstelací, apod., to by u Tebe bylo víc než na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4451
10.8.13 22:25

Chápu, že ti kontakt s ostatními lidmi až tak nevadí - mám to obdobně. Ale je pravda, že naše malá děti přímo vyhledává, nicméně si v tomto věku ještě menší děti nedokáží tak úplně hrát. Umí navázat kontakt i se staršími dětmi, nicméně vy máte nevýhodu, že v podstatě o děti nezakopnete. Mimo prázdniny jsme dvakrát týdně navštěvovaly dětské kurzy (šlo tam vzít i malého sourozence a klidně průběžně nakojit, tohle by neměl být problém nikde a určitě by jsi neměla platit nic navíc)a docela to stačilo, celý týden se potom tak nějak rozptýlil.

Se mi zdá, že toho děláš hodně. Spíš by to chtělo popsat jak to bere synek. Nicméně už to, že má sourozence je dost. Za chvíli se o něj bude více zajímat a později i hrát, to miminkovské období hrozně rychle uteče a tyhle druhé děti těsně po prvním jsou hodně ve vývoji urychlené, poněvadž sourozenec je „přirozeně učí“.

Nevím jak to máte v okolí se školkami a jejich kapacitou, ale pokud by to šlo, tak bych jej tam na dopoledne nějaký ten den v týdnu dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
10.8.13 22:26
@Anonymní píše:
@Clarkia
zakladatelka
ALe miminu jsou teprve tři měsíce, bud eto trvat hrozně dlouho než si spolu vyhrajou a hlavně se obávám, že ho mladší sourozenec neposune dopředu, ale že ho bude táhnout k sobě.

8o Já mám o rok a půl starší ségru, a hrály jsme si od malinka spolu, jen co jsem měla trochu rozum a uměla chodit (a ano, myslela jsem to tak, že ten rok uteče jak voda, uvidíš). Máma by nikdy neřekla, že jsem jí táhla dolů. To je teda názor, s tím jsem se ještě nesetkala. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
10.8.13 22:27
@Trojlístek píše:Se mi zdá, že toho děláš hodně. Spíš by to chtělo popsat jak to bere synek. Nicméně už to, že má sourozence je dost. Za chvíli se o něj bude více zajímat a později i hrát, to miminkovské období hrozně rychle uteče a tyhle druhé děti těsně po prvním jsou hodně ve vývoji urychlené, poněvadž sourozenec je „přirozeně učí“.

Přesně tak. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black

Tak já zas tvrdím že do tří let dítě kolektiv nepotřebuje, že mu stačí rodina. Kolektivu si užije po zbytek života ;) vůbec se netrap s nějakou drahou školkou, když na to nemáš. A vlastně vůbec se netrap, jaképak selhání? vždyť jsi v ničem neselhala :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
31603

Kup dokočáru klasický kšíry, ty ti myslím hned tak nerozepne.
Nauč ho, že když kojíš miminko, tak si sedne k tobě, dostane pitíčko, svačinku a sedi u tebe, dokud nedokojíš. (bude to možná se řevem a budeš na jeho korigování mít jen jednu ruku, ale měl by se toto naučit, myslím, že už je ve věku, kdy by neměl jen tak bezhlavě zdrhat, v podstatě i tady homůžeš držet za ty kšíry, můžou posloužit i jako vodítko)
V nejhorším se dá mimino nakojit i v šátku, babyvaku a při kojení nahánět dítě.

Co se chování, když mu někdo něco sebere a dovolování si půjčení věci týká, jakmile se mimino rozleze do prostoru, budeš mít asi tak milion příležitostí ho to naučit, protože hlavní zálibou bude přetahovačka o hračky :mrgreen:

Vidíš to moc černě, zkrátka máš mimčo a zároveň batole v období vzdoru. Ale školka ti ho nevychová, to musíš sama ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4451
10.8.13 22:28

Nějak jsem asi nedočetla přesně ten úvodní příspěvek, ale jak jsi jako selhala???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1271
10.8.13 22:29

Já bych taky řekla, že to druhý bude na socializování syna přínos. Navíc já byla mezi dětma hodně a stejně jsem napůl samotář. Myslím, že s částí tý povahy se člověk narodí. Jediný, co mě napadá jestli na to hřiště nechodí třeba ostatní v jiných časech? Pak nějaký kroužek, cvičení s dětmi kam je možno s obouma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
10.8.13 22:29
@Clarkia píše:
8o Já mám o rok a půl starší ségru, a hrály jsme si od malinka spolu, jen co jsem měla trochu rozum a uměla chodit (a ano, myslela jsem to tak, že ten rok uteče jak voda, uvidíš). Máma by nikdy neřekla, že jsem jí táhla dolů. To je teda názor, s tím jsem se ještě nesetkala. :roll:

moje tchyňka má šváru a švagrovou o rok a kousek od sebe, a naopak mladší dítě bylo rychlejší, šikovnější a táhlo to starší :lol: malá mluvila, kluk vůbec, chodila na nočník a on začal až po ní, protože se chtěl opičit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
5725
10.8.13 22:32
@K-Black píše:
moje tchyňka má šváru a švagrovou o rok a kousek od sebe, a naopak mladší dítě bylo rychlejší, šikovnější a táhlo to starší :lol: malá mluvila, kluk vůbec, chodila na nočník a on začal až po ní, protože se chtěl opičit :lol:

No tak vidíš, i když to třeba není běžné, pořád to mladší táhlo starší nahoru, a ne dolů. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4451
10.8.13 22:37

To co napsala @K-Black ohledně nepotřebnosti kolektivu do tří let zastává i naše pediatrička, dle ní se tam ještě kde čím nakazí. Jsem s ní tak nějak i nějaký čas souhlasila, ale potom mi to trošku narušil pohled na malou mezi ostatními dětmi jak je šťastná a spokojená a jak moc ji ta hra s lektorkou kroužku baví. Děti se tam mezi sebou vážně extra nedruží, ale přece jsem tam hodně pozitivního vypozorovala. Minimálně ohleduplnost, po nějaké době se děti sami od sebe začaly poznávat na ulici a šťastně u toho hejkaly. Po tom druhém roce se jeden od druhého začaly i učit drobné věci. Poděkovat, pozdravit - prostě čím větší dav dětí dělal něco pozitivního tak to bylo úžasné pozorovat. Třeba na hřišti jsem se takovými pozitivy moc nepotkala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.8.13 22:39
@Gladys píše:
Kup dokočáru klasický kšíry, ty ti myslím hned tak nerozepne.
Nauč ho, že když kojíš miminko, tak si sedne k tobě, dostane pitíčko, svačinku a sedi u tebe, dokud nedokojíš. (bude to možná se řevem a budeš na jeho korigování mít jen jednu ruku, ale měl by se toto naučit, myslím, že už je ve věku, kdy by neměl jen tak bezhlavě zdrhat, v podstatě i tady homůžeš držet za ty kšíry, můžou posloužit i jako vodítko)
V nejhorším se dá mimino nakojit i v šátku, babyvaku a při kojení nahánět dítě.

Co se chování, když mu někdo něco sebere a dovolování si půjčení věci týká, jakmile se mimino rozleze do prostoru, budeš mít asi tak milion příležitostí ho to naučit, protože hlavní zálibou bude přetahovačka o hračky :mrgreen:

Vidíš to moc černě, zkrátka máš mimčo a zároveň batole v období vzdoru. Ale školka ti ho nevychová, to musíš sama ;)

Tak přesně tohle myslím tím selháním, nejsem schopná ho vychovat tak aby mě poslouchal a dělal, zrovna to co je třeba. Prostě ho pořád jenom naháníma když ho znehybním, tak řve jak tur a mě těčou nervy a odcházími s dětma, protože se stydím, za to jaký je.
Obyčejné kšíry, jsem už pořídila, a používám je tak jak říkáš:-) Držím ho za ně, aby mi nezdrhnul, ale jak říkám, je to s řevem.
Zkoušela jsem kojení a v manduce, a byla jsem poblitá až na botech. Dneska jsem pořídila babyvak, tak uvidíme, jestli to v tom půjde líp.

Díky za rady :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama