Kde a jak zažádat o připojení mobilního domu na inženýrské sítě?

455
13.6.17 20:28

Kde a jak zažádat o připojení mobilního domu na inženýrské sítě?

Ahoj všem, Potřebuji poradit s tím, kde a jak zažádat o připojení mobilního domu na elektřinu, vodu atd. Nemám s tím žádné zkušenosti. Samozřejmně jsem zkoušela googlit, ale všude se víceméně píše o tom jak připojit normální dům, tedy stavbu, což mobilní dům není, takže nevím jestli to funguje stejně nebo ne.Taky jsem si přečetla, že když dům nestojí na stavebním pozemku, což tedy zřejmně nebude, nemusí ho vůbec připojit, je to tedy spíš o jejich dobré vůli. Jestli jsem napsala nějaký nesmysl, tak se omlouvám a prosím o radu někoho kdo o tom ví víc než já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Patricia89
13.6.17 20:56
@TomyTomy píše:
Ahoj všem, Potřebuji poradit s tím, kde a jak zažádat o připojení mobilního domu na elektřinu, vodu atd. Nemám s tím žádné zkušenosti. Samozřejmně jsem zkoušela googlit, ale všude se víceméně píše o tom jak připojit normální dům, tedy stavbu, což mobilní dům není, takže nevím jestli to funguje stejně nebo ne.Taky jsem si přečetla, že když dům nestojí na stavebním pozemku, což tedy zřejmně nebude, nemusí ho vůbec připojit, je to tedy spíš o jejich dobré vůli. Jestli jsem napsala nějaký nesmysl, tak se omlouvám a prosím o radu někoho kdo o tom ví víc než já.

Jde. Ale uz to nebude mobilni dum, ale pevna stavba, ptze bude spojena se zemi, takze je k tomu potreba vse, co musis vybehat pro stavbu domu. Projekt, atd…
Taky jsme to tak chteli a toto nam bylo receno. No a z toho vyplyva, ze kdyz to bude „stavba“ tak by te meli pripojit ;)

• Citovat
  • Upravit
Patricia89
13.6.17 21:01

A nehlede na to, ze v zime vam bude tahnout podlahou, takze zateplit i zespoda a to uz taky bude stavba pevna.

Vis co, jde o to, kdyby vas nekdo prasknul, tak budete mit prusvih, ze jste pripojeni.
Docetla jsem se, ze mobilheim by se mel kazdy mesic presunout (kvuli sousedum) ze je to pojizdny. Ze to neni pevna stavba. A takze si to muzes zaparkovat na zahrade.
Ale kdyz budes pripojena, tak bys to na zahrade nemela mit. Chapes?

• Citovat
  • Upravit
455
13.6.17 21:04

@Patricia89 Děkuju,a když ho nebudu mít na stavebním pozemku, tak budu muset zažádat o zmněnu v územním plánu, nebo nevadí, že to není stavební pozemek, jen soukromá zahrada?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
13.6.17 21:10

@Patricia89 A ještě, to musím zažádat na stavebním uřadě? víš co myslím aby povolili stavbu? ale v zákoně mobilní dům není brán jako stavba, tak nevím asi se ptám hloupe,promin.Jako ze kdyz tam prijdu reknu ze si chci postavit na zahrade mobilni dum a oni mi reknou ze to stavba neni a ze je to nezajima, i kdyz jim tedy reknu to co si mi psala, ze ho spojím se zemí atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
13.6.17 21:10
@TomyTomy píše:
@Patricia89 Děkuju,a když ho nebudu mít na stavebním pozemku, tak budu muset zažádat o zmněnu v územním plánu, nebo nevadí, že to není stavební pozemek, jen soukromá zahrada?

Jak rikam. Muzes. Ale musi se nechat kdykoli odvest, premistit. Proste „holej“ mobilheim.
Nesmis mit k tomu mit pristavenou terasu, atd..
A mit alternativni nahrazky vody, elektriny (centrala) atd..
Mrkni na net. Resila sem to pred tremi lety. Treba se neco zmenilo.

Jo. Zkusit zazadat o zmenu, abys tam mohla mit mobilheim pripojeny na site.
A poptat se na stavebnim urade. Jestli ti to vubec povoli, resp. jestli na te zahrady pujde udelat zmena.

• Citovat
  • Upravit
Patricia89
13.6.17 21:15
@TomyTomy píše:
@Patricia89 A ještě, to musím zažádat na stavebním uřadě? víš co myslím aby povolili stavbu? ale v zákoně mobilní dům není brán jako stavba, tak nevím asi se ptám hloupe,promin.Jako ze kdyz tam prijdu reknu ze si chci postavit na zahrade mobilni dum a oni mi reknou ze to stavba neni a ze je to nezajima, i kdyz jim tedy reknu to co si mi psala, ze ho spojím se zemí atd.

Zkus si to zadat na netu.
Nam todle rekl projektant. A udelal by nam projekt na ten dum.
A myslim, ze ted staci jen ohlaska do urcitym m2. :think:

Jojo. Presne. Zavolat na urad a todle jim rict. Ze ses docetla, ze kdyz to bude napojeni na site, ze jak je to brano. Jestli musis mit povoleni, nebo co to obnasi.

My si mysleli taky, ze to jde. A ono ejhle. A udelat to na cerno. A v ty vesnici se dost praskalo, takze jsme to neriskovali.
Ale meli jsme „vyhodu“ ze to byla uz stavebni parcela, a ne tahrada.
Nakonec z toho seslo.

Na netu byl dobrej pribeh od chlapka, co si to zateploval a delal z toho „normalni“ dum. Jen ho uz nemuzu najit. Zkus pohledat ;)

• Citovat
  • Upravit
455
13.6.17 21:22

@Patricia89 Jasne,na cerno to delat nebudu, to by mi za to nestalo. Pocitam s tim ze s tim bude kupa papirovani a tak, ale dekuju, na stavebni urad urcite zavolam a poptam se, doufam ze narazim na nejakeho prijemneho urednika. A jeste jedna blba otazka, kdyz by se mi tohle vsechno podarilo, tak pak musim asi na obec aby me pripojili na kanalizaci, zavolat do nejake spolecnosti co dodava elektrinu a do vodaren na vodu, nebo to se taky zada jinak a jinde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
13.6.17 21:29
@TomyTomy píše:
@Patricia89 Jasne,na cerno to delat nebudu, to by mi za to nestalo. Pocitam s tim ze s tim bude kupa papirovani a tak, ale dekuju, na stavebni urad urcite zavolam a poptam se, doufam ze narazim na nejakeho prijemneho urednika. A jeste jedna blba otazka, kdyz by se mi tohle vsechno podarilo, tak pak musim asi na obec aby me pripojili na kanalizaci, zavolat do nejake spolecnosti co dodava elektrinu a do vodaren na vodu, nebo to se taky zada jinak a jinde?

Jo. Normalne na eon, nebo kdo je u vas, a ty kabely si platis sama. A vykopat si to musis taky sama. Chteji asi tisicovku za metr :think: jo a na ten eon cekas nejmin rok, nez ti to udelaji. A ta pripojka taky neco stoji. Podle jistice, atd. Ale to ti vse reknou oni. Poslou ti navrh smlouvy, ty jim to posles zpatky a budes cekat.

A na cevak zavolat, rict jim to, asi nejspis s tebou taky neco sepisou. Ale ty by meli byt rychlejsi :D

Jinak s kanalizaci nevim. My jsme ji tam nemeli. Takze by se to resilo zumpou. V tom neporadim…zkus tu obec ;)

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
13.6.17 21:35
@TomyTomy píše:

Ahoj, my máme mobilheim na území, který je vedený jako zahrada. Spojený se zemí není, vypadá, ale není :)
Sousedy máme ale v pohodě, známe se tam po generace.

• Nahlásit
  • Citovat
455
13.6.17 21:42

@Patricia89 Jasne,uz si mi poradila strasne moc, dekuju, proste budu volat a litat az to dam nejak do kupy.Ale napada me, i soukroma zahrada je zanesena v uzemnim planu? kdyz je soukroma asi jo ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
13.6.17 21:45
@Anonymní píše:
Ahoj, my máme mobilheim na území, který je vedený jako zahrada. Spojený se zemí není, vypadá, ale není :)

Děkuju, ale radej to budu mit legalni at mam ciste svedomi a hlavne budu v klidu zit a nemuset se bat ze me nekdo napraska, ale je fajn ze vam to vyslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
13.6.17 21:45
@Anonymní píše:
:palec: tak dobry.
No. U nas se tam udavali vsichni. I z vedlejsich vesnic. :roll:

A my nechteli riskovat. No a kdyz nam tohle projektant rekl, tak proste ne.
A ted jsou keci, ze tam mam pozemek a nesecu to. :roll:
No co, je to moje, tak i kdyby tam byla zlata trava, jim to muze byt jedno :roll:
A vedle jsou pole, nicemu to nevadi. Ne. Jen maji starosti. :roll:

• Citovat
  • Upravit
5968
13.6.17 21:47

Napojení jak vody, tak elektriky by musela být schválená od „poskytovatele“. A když to není na stavebním pozemku, je velká šance, že možné přípojné body budou celkem daleko. To neřeším případné povolení stavebního úřadu. A možná nebude jednoduché získat číslo popisné. Resp.- pokud to není stavební pozemek, tak asi bez čísla. Pak třeba i pošta bude dělat štráchy… Tohle prostě klasický RD jen tak nenahradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
13.6.17 21:47
@TomyTomy píše:
@Patricia89 Jasne,uz si mi poradila strasne moc, dekuju, proste budu volat a litat az to dam nejak do kupy.Ale napada me, i soukroma zahrada je zanesena v uzemnim planu? kdyz je soukroma asi jo ze?

Vse musi byt na katastru. To se muzes mrknout i ted na netu.
Vsechny domy, zahrady, pole jsou neci, tudiz soukrome.

Tak, tak. Je to litani, ale za ten klid ti to stoji. Nikdy nevis, komu rupne v kouli. :roll:

Se pak ozvi, co si zjistila ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama