Kde by měli umět opravit klikový gramofon?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kakika
Extra třída :D 14991 příspěvků 31.03.10 14:29
Kde by měli umět opravit klikový gramofon?

Asi jsem se špatně zařadila,ale nevím, kam dotaz položit.

Tchán bude mít 50. a pořád si strááášně přeje klikový gramofon. Půl roku nedělám nic jiného, než že sháním nějaký pěkný. Teď jsem sehnala, co by se mu mělo líbit, je funkční, ale nevím, jestli je povolené péro, zatuhlá vazelína či co (fakt tomu nerozumím), protože na natažení se točí jen maličkou chviličku a moc se mu nechce. Nevím, kde se zkusit poptat. Hodinářství? Tam by podobné mechanismy měli znát, nebo to je jen moje naivní představa? :roll: :oops:

Reakce:
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 31.03.10 14:32

Kakiko, v hodinářství rozhodně ne - tam už dneska neznají ani to, že hodinky měly kdysi ozubená kolečka… :mrgreen: zkusil bych obeslat starožitnictví, jestli s nima nespolupracuje nějaký šikovný retro-mechanik…

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 31.03.10 14:36

Juro to máš pravdu, sehnat dneska hodináře je nadlidskej výkon. Zdědila jsem po babičce stříbrný hodinky a to už je hodně let zpátky a i tehdy jsem měla strašnou práci sehnat někoho, kdo by je opravil.

Kakika
Extra třída :D 14991 příspěvků 31.03.10 14:38

no jo, to by mohlo vyjít. Tam si občas taky zkusí určitě něco opravit. Dobrý tip, díky Juro a já jdu sondovat (dneska přes internet, v tomhle počasí bych ani sebe s Lukym ven nevyhnala :lol: )

jirka st
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.11 20:44
oprava gramofonu

obraťte se na nejbližší muzeum zda nemají dobrého opraváře. Sám jsem to kdysi v muzeu dělal ,hrací hodiny polyfony a podobně. jirka st.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >