Kde bydlet s dětmi a psem - Praha a okolí?

59
26.2.16 23:13

Kde bydlet s dětmi a psem - Praha a okolí?

Ahoj,

bydlíme v podnájmu v malém bytečku. Ale už je na čase začít investovat do vlastního, tak se rozhlížíme po vhodném bydlení. Domeček je nad naše možnosti, navíc máme chalupu, kam můžeme jezdit, tak jsme se rozhodli, že se smíříme s bytem. Nechceme však úplně klasický - nějaký s terasou, nebo předzahrádkou, co nejvíce obklopený přírodou. Nic v centru, ale kvuli práci potřebujeme do centra dobrou dostupnost.

Navíc máme pejska a chceme si pořídit ještě jednoho, potřebujeme tedy lokalitu, kde je dobrá dostupnost do parku, nejlépe lesa. Jednoduše máme rádi přírodu a klid. Poradíte nám dobrou lokalitu? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1897
26.2.16 23:22

Jestli máte v plánu byt „větší s terasou“, zvažte znovu, zda je samostatný dům nad Vaše možnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
26.2.16 23:24

V tom případě bych se orientovala dle polohy chalupy…Praha je široký pojem. Buď můžeš mít dojezd na chalupu 20 minut nebo hodinu a 20 minut…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.16 23:26

Zkuste zapátrat po Praze 5 - Malvazinky, Košíře, Cibulka a pod. Pak Hlubočepy (jsou pod Prokopáčem). Nemůžu si tuto lokalitu vynachválit. Jen pozor dole na Smíchov a úplně nejbližší okolí Plzeňské (ale záleží na úseku). Pak jsou ještě poměrně dobrý Vršovice.

• Nahlásit
  • Citovat
59
26.2.16 23:29

@AlphaOmega Zase tak velký byt ne - právěže buď menší s terasou, ale nějak dobře řešený, nebo třeba byt ve viladomě, či nějakou dobře řešenou novostavbu. Máme jasno v tom, že nechceme klasický starší panelákový byt bez balkonu, ani byt přímo v centru. Ještě to nemáme tak zcela ujasněné, zatím řešíme především tu lokalitu - ale rozhodně jsem nemyslela velký byt s velkou terasou v ceně RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
26.2.16 23:34

Byt 3+1 (cca 80m2) s terasou, predzahradkou jsou vetsinou novostavby, ktere stoji 3,5mil a vic.. Resili jsme to same, a je to na okraji prahy, takze 40min do centra bus + metro… Za 2,7mil jsme poridili jiz postaveny chico dum s 400m2 zahradou, dum ma 2 patra po 80m2, je to nakladove jako byt, prostorove na uklid nic narocnyho, pidi domek, a cenove prijatelnejsi. 50min od centra bus + metro. 10min uz me nezabije. Ale usetrenej 1,5mega uz ano :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10551
26.2.16 23:55

@kolgabora A tak pro představu: kolik za to chcete dát? Jinak obecně, terasy a zahrádky ve staré zástavbě jsou dost drahé, a v novostavbě už tuplem („dobře řešený“ je taky dost široký pojem). Konkrétně: jakou chcete dispozici, kolik metrů?

Jinak známí před cca 1,5 rokem koupili ve „viladomě“ ve Vršovicích byt před rekonstrukcí za 2,8M, ale byla to dost klika a hledali několik měsíců. A je to 3+kk, odhadem 70m max.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
27.2.16 00:06

@Slečna Ferka Cenově máme strop 3,2M, ale to by musel být pak už bez rekonstrukcí. Nejspíše 3+kk, ale ono ze zkušenosti vím, že může být lepší dobře vyřešený prostronější 2+kk, než ne zcela šťastně vymyšlený 3+kk. Teď jsme v 1+1 bez balkonu, v klasické „králíkarně“, tedy polepšíme si tak či tak, navíc nebudeme cpát peníze do podnájmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.2.16 00:20

Chabry.
Koupili jsme byt ve viladome, 90 m, cca 20 m terasa. V zakladu 4,7 mil, ale sklep za 150, jedna garaz 320, druha garaz 250, resp. obe garazova stani, k tomu nejake klientske zmeny a jsme na 6 mil. Ale nechali jsme si udelat v byte 2 koupelny, jedna s vanou a druha se sprchou a bylo to na ukor prostoru vstupni chodby, byt ma i solo satnu, takze mirny nadstandard, vc. Zvolenych materialu a zarizovaku v koupelnach. Na dum v praze by nase uspory nebyly, hypku jsme nechteli a pryc z prahy do vesnice za prahu taky ne.

Ale nase puvodni vize a cenovy strop byly jako u Vas, ale nuc pred rekonstrukci jsme nechteli, po taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
27230
27.2.16 00:51
@mooch píše:
V tom případě bych se orientovala dle polohy chalupy…Praha je široký pojem. Buď můžeš mít dojezd na chalupu 20 minut nebo hodinu a 20 minut…

Velmi dobrá připomínka.

Já mám takovou zkušenost, že lidé obvykle vychvalují místo, kde bydlí nebo to tam znají a „pomlouvají“ místa vzdálená. Třeba obyvatel Černého Mostu ti napíše, že jeho sídliště je super, blízko do přírody, nákupní možnosti, ale že by nikdy nebydlel na Lužinách a naopak. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27230
27.2.16 00:53
@kolgabora píše:
@Slečna Ferka Cenově máme strop 3,2M, ale to by musel být pak už bez rekonstrukcí. Nejspíše 3+kk, ale ono ze zkušenosti vím, že může být lepší dobře vyřešený prostronější 2+kk, než ne zcela šťastně vymyšlený 3+kk. Teď jsme v 1+1 bez balkonu, v klasické „králíkarně“, tedy polepšíme si tak či tak, navíc nebudeme cpát peníze do podnájmu.

Hledejte tak, abyste to měli na správný kraj na chalupu. Jezdit pak přes celou Prahu je otrava a prodlouží se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.16 06:43
@Anonymní píše:
Chabry.
Koupili jsme byt ve viladome, 90 m, cca 20 m terasa. V zakladu 4,7 mil, ale sklep za 150, jedna garaz 320, druha garaz 250, resp. obe garazova stani, k tomu nejake klientske zmeny a jsme na 6 mil. Ale nechali jsme si udelat v byte 2 koupelny, jedna s vanou a druha se sprchou a bylo to na ukor prostoru vstupni chodby, byt ma i solo satnu, takze mirny nadstandard, vc. Zvolenych materialu a zarizovaku v koupelnach. Na dum v praze by nase uspory nebyly, hypku jsme nechteli a pryc z prahy do vesnice za prahu taky ne.Ale nase puvodni vize a cenovy strop byly jako u Vas, ale nuc pred rekonstrukci jsme nechteli, po taky ne.

JJ, Chabry jsou dobrý. Ale za 6mil. byt? To je nesmysl, dá se tady koupit i levnější, v Troji, v Čimicích, Ďáblicích…Ale třeba Krč je super na prochajdy. První měsíc jsem tam byla znechucená, nakonec se mi odtamtud nechtělo pryč, určité kouzlo to tam mělo a na prochajdy s pejskem nebo kočárkem fakt super. Teď je otázka, kde přesně pracujete a jestli chcete do práce využívat jen MHD. Já jsem třeba z Bohnic, ještě včera jsem hledala práci (včera mě do jedné vzali :dance: )a třeba šestka, pětka, jižňák atd jsou pro mě těžko dostupné. Manžel pracuje na Zličíně a naopak je to pro něj fajn od doby, co otevřeli Blanku, ale já jsem odkázaná na MHD.
Jinak Bohnice taky nejsou k zahození ;) Celkově asi okraje Prahy budou pro bydlení klidnější s více možnostmi vycházek do přírody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.2.16 07:53
@Valeria2013 píše:
JJ, Chabry jsou dobrý. Ale za 6mil. byt? To je nesmysl, dá se tady koupit i levnější, v Troji, v Čimicích, Ďáblicích…Ale třeba Krč je super na prochajdy. První měsíc jsem tam byla znechucená, nakonec se mi odtamtud nechtělo pryč, určité kouzlo to tam mělo a na prochajdy s pejskem nebo kočárkem fakt super. Teď je otázka, kde přesně pracujete a jestli chcete do práce využívat jen MHD. Já jsem třeba z Bohnic, ještě včera jsem hledala práci (včera mě do jedné vzali :dance: )a třeba šestka, pětka, jižňák atd jsou pro mě těžko dostupné. Manžel pracuje na Zličíně a naopak je to pro něj fajn od doby, co otevřeli Blanku, ale já jsem odkázaná na MHD.
Jinak Bohnice taky nejsou k zahození ;) Celkově asi okraje Prahy budou pro bydlení klidnější s více možnostmi vycházek do přírody.

Jisteze se da koupit levnejsi, ale i drazsi, tak je to vzdy. Proto jsem psala i o cene v zakladu bez prislusenstvi, aby to nebylo zkreslene. Kdo nepotrebuje parkovat dve auta a motorky, muze mit v zakladu a pokud si odpusti dispozicni upravy a spokoji se se standardy od developera, uz navic nemusi minout ani korunu. V Troji jsme bydleli pred tim, tez v novostavbe a moc dobra lokalita, jak otevreli Blanku jsem v praci za 15 minut a to jezdim do nejuzsiho centra, jake si jen lze predstavit.
Bohnice jsou komunisticke sidliste, kde moc fantazie nad dispozicemi domu a bytu v nich nebylo, ale je i tak celkem zdarile, dobra vybavenost, dostupnost na mhd.

• Nahlásit
  • Citovat
18165
27.2.16 08:00
@kolgabora píše:

3,2mil je dle meho na byt s terasou malo. To je sotva na ten odmitany panelak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18165
27.2.16 08:03
@Anonymní píše:
Jisteze se da koupit levnejsi, ale i drazsi, tak je to vzdy. Proto jsem psala i o cene v zakladu bez prislusenstvi, aby to nebylo zkreslene. Kdo nepotrebuje parkovat dve auta a motorky, muze mit v zakladu a pokud si odpusti dispozicni upravy a spokoji se se standardy od developera, uz navic nemusi minout ani korunu. V Troji jsme bydleli pred tim, tez v novostavbe a moc dobra lokalita, jak otevreli Blanku jsem v praci za 15 minut a to jezdim do nejuzsiho centra, jake si jen lze predstavit.
Bohnice jsou komunisticke sidliste, kde moc fantazie nad dispozicemi domu a bytu v nich nebylo, ale je i tak celkem zdarile, dobra vybavenost, dostupnost na mhd.

Uprimne, ty komunisticke dispozice bytu v Bohnicich jsou ve vetsine pripadu lepsi nez dispozice novostaveb. A do okolni prirody jsou velmi dobre zasazene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama