Kde bydlet v Středočeském kraji?

12
5.6.21 13:37

Kde bydlet v Středočeském kraji

Ahoj holky. Začali jsme s manželem přemýšlet, že bychom se odstěhovali z Prahy. Máme dvě děti (1 a 3 roky) a chtěli bychom do baráčku, ale moc nevím, do jaké lokality. Asi někde ve Středočeském kraji. Ráda bych spíše do menšího města, kde jsou dětská hřiště, vyžití pro děti, školky, pak i školy a nebyl by problém si tam najít práci. Může to být i vesnice, ale s dobrou dostupností veřejnou dopravou do blízkého města. Doporučíte prosím nějaké město, kde se vám dobře žije? 🙂 Když si čtu své požadavky, tak asi nenajdu nic, co by splňovalo vše, ale třeba se tomu bude něco blížit 😁 Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1890
5.6.21 13:49

My bydlime v Unhošti a super :D taky jsme sem prisli z Ph a diky bohu za to.
Do smradlavy Prahy uz bychom nesli :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4612
5.6.21 13:50
@xkudrlinka píše:
Ahoj holky. Začali jsme s manželem přemýšlet, že bychom se odstěhovali z Prahy. Máme dvě děti (1 a 3 roky) a chtěli bychom do baráčku, ale moc nevím, do jaké lokality. Asi někde ve Středočeském kraji. Ráda bych spíše do menšího města, kde jsou dětská hřiště, vyžití pro děti, školky, pak i školy a nebyl by problém si tam najít práci. Může to být i vesnice, ale s dobrou dostupností veřejnou dopravou do blízkého města. Doporučíte prosím nějaké město, kde se vám dobře žije? 🙂 Když si čtu své požadavky, tak asi nenajdu nic, co by splňovalo vše, ale třeba se tomu bude něco blížit 😁 Děkuji.

A jaky mate cenovy limit? Od toho se bude odvijet lokalita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12231
5.6.21 13:50
@peta1003 píše:
My bydlime v Unhošti a super :D taky jsme sem prisli z Ph a diky bohu za to.
Do smradlavy Prahy uz bychom nesli :D

Unhost, pr*el sveta, uz se tesim at odtud jednou vypadnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
5.6.21 13:55

Vesnice okolí Kralupy nad Vltavou, do Prahy je to kousek jak vlakem tak autem, vlaky jezdí každou chvilku, nemám co dodat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
5.6.21 13:59

Volila bych lokalitu někde na trase Říčany - Benešov.
Ale cenově jsou to teda rakety, no… nevím, jaké máte finanční možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16999
5.6.21 14:04

To co popisuješ splňuje celkem spousta míst.

Klíčovým problémem je ale to, kolik máte peněz. Protože když to je tak ideální, jak chceš, tak je tam bydlení málo a je drahé a nebude se to zlepšovat…

Takže hledej tím směrem, kam byste dojížděli pracovat - pokud pracujete někde na Lužinách, tak nemá smysl hledat bydlení v Čelakovicích.

Obecně se chceš vyhnout klasickým nešťastným lokalitám, co je zničila neregulovaná výstavba v 90. tedy třeba okolí Jesenice.

Takže si vyber sektor - např. jihozápad. Najdi si realitního makléře který tam operuje a zadej mu svoje požadavky. No a začni lovit na realitních serverch. Fakt je to spíš o loterii v rámci vašich možností a nepůjde to rychle.

Pokud byste do prahy dojížděli někam na sever, tak se neomezuj jen na středočeký kraj, ale okres litoměřice je po D11 a hlaví trati z Ústí dobře dostupný.

Stěhování někam úplně pryč a hledání nové práce pro vás oba - Pardubicko a Budějovice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1890
5.6.21 14:37

@iiiv a proc nevypadnete hned, kdyz se vam tu nelibi? Neni nic jednodussiho nez se prestehovat, kdyz to chcete :lol:

Ja si myslim, ze je to super lokalita pokud ma nebo planuje clovek rodinu a chce klid.
Byt na Letny jsme vymenili za dum se zahradou v Unhosti a lip jsme vybrat nemohli. Autem i autobusem je to do Ph i na Kladno kousicek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
5.6.21 14:40

Rakety to budou všude. Od Kladna po Kolín nehledě na to jestli je některé místo objektivně lepší či horší. Všude se daji najít dobré lokality, ale cena tomu odpovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4503
5.6.21 15:00
@xkudrlinka píše:

Já mám barák na Kladensku. Ve vesnici je škola, školka, hřiště. Do Kladna 2 km, do Slaného asi 15. Přemýšlím, že ho prodám, tak klidně SZ. Je to novostavba. Taky jsme tam tam tehdy šli z Prahy. Na Kladně se mi žilo moc dobře, občanská vybavenost, dostupnost do Prahy.. Vše v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4503
5.6.21 15:17
@iiiv píše:
Unhost, pr*el sveta, uz se tesim at odtud jednou vypadnu.

Proč? Já teda znám Unhošť jrn id známých, ale co jsrm tam párkrát byla tak se mi tam líbilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4345
5.6.21 17:17

Bydleli jsme v Berouně a bylo to tam skvěle… úplně jsem to tam milovala a hned bych tam bydlela zas. Ale nemovitosti jsou tam stejně drahé jako v Praze bohužel. Takže jsme nakonec dali plán B, jestli jednou vyhraju sportku, tak se stehuju zpatky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
5.6.21 18:32

Zatím přesně nevíme cenové možnosti. Byt máme v Praze vlastní, respektive hypotéka, ale v ty ceně bychom si chtěli koupit nové bydlení. Manžel momentálně pracuje ve Strašnicích, ale nemá problém tam skončit a najít si novou práci jinde, aby denně nestrávil dvě hodiny na cestách. Já jsem na mateřské, po ní si budu hledat novou práci, někde v lékárně, celkem všude jsou nabídky. V tomhle směru strach nemám. Takže není podmínka návaznost na Prahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36777
5.6.21 20:23

A vy ani jeden nepotrebujete dojizdet do prace? Podle toho se to preci vybira. Nebraka bych bydleni s dojezdem do Pha, to je cimdal horsi. V Kralupech je vsechno, co clovek potrebuje a da se vsude na kole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
5.6.21 21:08

Ja mam rada Beroun, Revnice, Dobrichovice, Jilove u Prahy (tam teda pokulhava dostupnost skrz kolony), Ricany, Roztoky, Mnisek pod Brdy. To musite vedet vy ale, kam vas to bude nejvic tahnout. Pro me je tedy lokalita strasne dulezita…vsechna mista vyse uvedena maji fajn okolo, nelibi se mi moc ten sever a vychod. Ale pocitej, ze to dojizdeni nebude zrovna med. Ja jsem z Prahy odesla na necele 3roky a bylo tam krasne, zahrada a tak, ale jak jsem zacala dojizdet, tak uz to neslo. Ale na to ses neptala ;) ja jsem tezkej Prahocentrista a momentalne jsme uvazovali o koupi domku v Praze a uz i Motol se nam zda blbe dostupnej :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat