Kde je ještě teplo - 2. polovina října? Moře na koupání?

1368
29.8.09 09:47

Kde je ještě teplo 2.pol. října? Moře na koupání?

Letos nám časově nevyšla dovolená,ale pokud se manželovi pracovně zadaří, mohli bychom jet v druhé půlce října… chtěli jsme k moři, i kvůli alergii manžela a kvůli synka…vodu miluje :wink:
Nechceme Egypt, Tunis ani Turecko, prostě s těchto zemí máme strach, hygienický i…jsme se synkem blonďáci :wink:
No, uvažovala jsem jestli Kanáry nebo Mallorca…kdo máte zkušenosti, dejte vědět, i klidně tipy, kde je to fajn pro 2,5 leté dítko :-) Děkuji a držte palce, ať nám to vyjde :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13496
29.8.09 11:37

Ahoj
tak ja bych tipla ze teplo bude v Recko a na Reckych ostrovech.
Kanary-je tam pomerne vetrno a muzu rict ze to neni moc prijemne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.8.09 12:49

Za sebe Kanary doporucuji - byli jsme tam 3× a naposledy s trimesicni dcerou, naopak Mallorku a Recko ne - tam uz bude zima. Jeste bych doporucila Kypr. My klepali kosu prvnich 14 dni v zari na Krete, fucel tam vitr neskutecne. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
1591
29.8.09 13:26

Doporučuju Kypr, byla jsem tam v tuhle dobu před rokem a koupat se krásně dalo. Samozřejmě, že se tam dá chytnout i horší počasí - že se nedá koupat a ležet u moře celý den, ale myslím, že s tím dítětem by to asi stejně ani nešlo, ne? :) Předtím jsem tam byla v září, a to bylo úplně nejlepší, služby fungovaly, pláže nebyly narvané, teplíčko bylo…krása.
Platí se tam už eurem a mluví tam všichni anglicky, samé výhody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
29.8.09 14:23

Ahojky,
doporučuju Krétu. My tam byli od půlky do konce října, bylo krásné teplo, teplé moře a žádní turisti. Jen bych volila sever ostrova, moře na jihu je o poznání studenější.+
Užijte si dovču ať pojedete kamkoli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.8.09 14:40
Kaata píše:
Ahojky,
doporučuju Krétu. My tam byli od půlky do konce října, bylo krásné teplo, teplé moře a žádní turisti. Jen bych volila sever ostrova, moře na jihu je o poznání studenější.+
Užijte si dovču ať pojedete kamkoli :wink:

Tak to my meli zrejme kliku - prvnich 14 dni v zari. Na severu, kousek od Heraklionu. Fucelo tam tak, ze jsem v pokoji normalne slysela meluzinu. Asi pet dni lilo, no kdyz se zadari…Hanka :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
361
29.8.09 20:33

Rozhodně bych spoléhala na jižní řeckou část. Na Mallorce bude už chladněji. Je to na štěstí - chytit dobré letní počasí na Mallorce :-) Kanáry jsou fajn, ale fouká tam a odrazuje mě ten dlouhý let (s malými detmi).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.8.09 21:06

Berenike , vim, ze Turecko nechcete, podle me ale zalezi, do kolika * hotelu chcete, my byli 5*, super cistota a skvele jidlo a fajn obsluha :wink: Fakt za nas vrele doporucuju, byli jsme tam 10 dni (konec rijna - 2.11.) loni, bylo krasne, 26-30 stupnu, more na koupani :wink:
Znami byli loni v zari 14 dni na Rhodosu a skoro cely pobyt jim prselo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8370
29.8.09 21:58

Záleží, jak moc teplo chcete a jaký chcete program. Na výlety a k tomu koupání jen tak občas + teploty mezi 20 a 25 stupni můžu vřele doporučit Madeiru .
Byli jsme tam minulý rok v druhé půlce října, nepršelo ani jednou (na jižním pobřeží tam téměř neprší, prší v horách uprostřed ostrova a dolů voda stéká, takže tam není sucho), teploučko tak akorát.
Jediná nevýhoda jsou kamenité pláže, není to na koupání pro děti ani na bábovičky. Ale je tam jedna velká písečná pláž, tak případně se ubytovat u ní.
Nádherná příroda, když si půjčíte auto, je to všude blízko. Ceny byly loni na last minute podobné jako na Kanáry.

Pokud tě to zaujme, dej vědět, napíšu víc, tady jsou aspoň nějaké odkazy. :wink:

http://madeira.rovnou.cz/proc.html

http://www.luko2.com/…a_pocasi.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15811
30.8.09 01:30

Ja se pridam s Kanary a Kyprem. Afriku taky moc nemusim, takze u nas Djerba a Egypt s detmi nehrozi. Naopak z Turecka jsem byla mile prekvapena, ale jela jsem tam kvuli tomu, ze delegatku tam dela moje kamaradka. Ale vetsinou vsude jezdime v zari. To ted diky skole starsi mame utrum. Na Kypr jezdi v rijnu pravidelne kamaradka s detmi, jeji manzel pres leto dovolenou nema a nikdy si na pocasi nestezovala.

Z Kanaru jsem byla na Lanzarote a Gran Canarii. Zalezi taky kam jedete a na jaky ostrov. Bez deti jsme cast dovolene meli pujcene auto a ostrovy projeli. Jsou mista, kde fuci a kde vubec, taky jake je obdobi. V zari nam na Mallorce fucelo pekne, bylo to v obdobi hurikanu Ivan v Atlantiku v roce 2004 a pry to byly nejake dozvuky ci co. Navic vyhodou je, ze ve vetsine hotelu maji vyhrivane bazeny s morskou vodou, takze kdyz u more fici, muzu byt u bazenu. Nebo aspon u trech, kde jsme byli. Kamaradka byla na Fuerteventure a byli na nejake vyhlasene plazi, kterou zamerne vyhledavaji surfari a desne se divila, ze tam hrozne foukalo.

My jezdime do spanelsky mluvicich zemi kvuli nejiste dovolene manzela na last minute, letos v srpnu jsme travili kvuli vyroci ETY a bombam na Mallorce na posledni chvili jeli do Jiznich Cech. Vyslo pocasi, takze to bylo super. Navic ty aferky s cestovkami typu Sunny Days a TomiTour mi vzaly chut na cestovani ven, i kdyz jezdili jsme a jezdime s Fischerem a nikdy zadny problem.

:lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
30.8.09 21:29

Já bych naopak Turecko doporučila, neznám nic čistějšího, než jejich 5* hotely. Blonďáků tam jezdí plno, takže je jim to jedno a jsou nesmírně baby friendly.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zuz
2190
30.9.09 13:01

Taky souhlas s čistým Tureckem, byli jsme letos v září a byli jsme nadšeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
24.10.09 15:39

My byli letos od 26.9.-7.10. na severu Kréty a bylo to úplně super, počasí 26-30C, moře 25C, vstup do moře tam byl ideální pro malé děti, velmi pozvolný a pevné dno z jemného písku. Měli jsme s sebou 3 děti (13, 9, a 1,5 roku), bydleli jsme ve studiích cca 2 kroky od bazénu, vzadu krásné travnaté hřiště pro děti, na jídlo jsme si zašli do taverny, Kréťani jsou velmi přátelští a malé děti úplně milují. Vřele doporučuji. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
RomanaF
7.9.11 08:57

Kreta-kam

Dobry den,
mohu poprosit o konkretni destinaci na Krete.Chtela bych vyrazit s 2 letou dcerou zacatkem rijna.
diky MOC

• Nahlásit
  • Citovat
729
7.9.11 09:13

My odletame pristi patek na Kretu, oblast Agia Pelagia, na severnim pobrezi Krety, pry je vyhlasena krasnymi plazemi. Ale verim, ze kdekoliv tam je to krasne. Hodlame pujcit na cely pobyt auto a objet vse co se stihne :palec: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama