Kde je více hluku? Vesnice nebo město?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Renca8
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 12.03.19 14:31
Kde je vic hluku? Vesnice nebo mesto?

Ahoj, s pritelem jsme ted vedli debatu kde je vic hluku :lol: ja jsem vyrustala ve meste, ted zijeme oba ve meste. Ale vesnicky zivot znam, travila jsem cele letni prazdniny u babicky a jezdime i k pritelovym rodicum na vesnici o vikendu nekdy i pres tyden na navstevy. Pritel nadava na mesto ze je tu hluk, nezijeme v praze ani nekde v centru…me to tak neprijde jsem zvykla, ale taky si zacinam vsimat aut-konkretne šum, ktery delaji auta ve meste, no uplne ticho tu neni. Ja zas rikam ze na vesnici taky neni klid, stekaji tam psy a o vikendu vsichni vytahnou sekacky a rezou drevo…tak kde je pravda :lol: jen si dovolim tvrdit ze na vesnici taky neni nejaky extra ticho. Mozna tak pres tyden

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
elinka90
Závislačka 2666 příspěvků 1 inzerát 12.03.19 14:33

Bydlim na kraji města, rodiče na vesnici a přijde mi, že to je tak na stejne jen jiné zvuky. Přesně jak píšeš psi, sekačky atd. Mě třeba i na vesnici neskutečně štve když někdo zatopí ohlím a nebo nějakým bordelem. To se mi u nás nestane. Všechno má své plus i mínus

Renca8
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 12.03.19 14:37

@elinka90 jo s tim topenim nebo paleni travy mas pravdu. To je pak smrad linouci se po cele vesnici. V zime zas treba kdyz je vsude smog kor ve mestech to na vesnici smrdi snad jeste vic vsim tim sajrajtem co kdo haze do kamen

mado
Kelišová 5002 příspěvků 12.03.19 14:40

Záleží, kde ve městě bydlíš, pokud někde u hlavní silnice, u nádraží.. tak tam hluk je, ale v obytných čtvrtích je většinou klid.
Vesnice, to jsou psi, kohouti… sekačky, traktory, motorové pily, cirkularky, polní stroje, obecní rozhlas,opraváři čehokoliv, míchačky…

M

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21041 příspěvků 12.03.19 14:41

řekla bych, že je ta hlučnost jiná.
Na vsi je to víc takové „nárazové“, tu sekačka, tu kohouti, tu psi, tu sousedovic traktor. Člověku přijde, že je to ostřejší.
Na druhou stranu, ve městě je hluk slabší, zato pořád. Takový ten stabilní hukot městské dopravy.
A každýmu vadí to, na co není zvyklý.
Dodnes si pamatuju kamarády ze vsi, kteří byli úplně hotoví, a nemohli ani usnout, když nám pod okny co pět minut jezdily trolejbusy. Já o nich ani nevěděla.
Na druhou stranu, když sem se odstěhovala na okrajovou část města, dokázal mě i ve dvě ráno vzbudit kilometr vzdálený zvuk, když na nádraží projížděl vlak… :roll:

Annabela11
Závislačka 3527 příspěvků 12.03.19 14:46

@Renca8 Víc hluku je ve městě…Ale raději město než vesnici.

Kosopemi
Kecalka 241 příspěvků 1 inzerát 12.03.19 14:50

Me prijde horsi ten neustaly hluk mesta. Takovy ten sum dopravy, trolejbusy, kolikrat se nam i trepaly veci v byte, kdyz projizdel vlak a bolela me hlava. Ted bydlim na vesnici. Na vesnici psi zastekaji malokdy nebo to nevnimam a kohouty neslycham vubec :) Obecni rozhlas uz na vesnicich snad nahradily obecni weby se zpravama. Aspon u nas ano. Zato v sobotu pri fotbale je to masakr. A sekacky taky, ale to bylo i v tom meste, takze kazdy ma neco.

Příspěvek upraven 12.03.19 v 14:51

Z.jev
Závislačka 3330 příspěvků 12.03.19 14:50

@Renca8 To je o zvyku. Vyrůstala jsem ve městě, sice na okraji ale u hlavní silnice a nepřišlo mi to. Pak jsme se odstěhovali na vesnici a když jsme občas přespávali u babičky ve městě, vzbudilo mě každé auto. Jako hluk tu je, ale jak píše @Mar__tanka1983 - je to nárazové. Kolikrát vyjdu ven a nehne se ani lísteček. Ale když tě ve čtyři ráno vzbudí sousedův kohout, tak to naštve :lol:

Uživatel je onlineIjen
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 12.03.19 14:54

Jak kde. Ted bydlime v centru mesta a je tady klid a ticho. U nasich v baraku na kraji mesta uz jsou slyset sekacky, psi, auta i nedaleky vlak. A v lete ktere travime vetsinou na vsi me rano budi traktory, kohouti nebo kravy i nedaleka silnice je dost slyset.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 12 inzerátů 12.03.19 14:56
@mado píše:
Záleží, kde ve městě bydlíš, pokud někde u hlavní silnice, u nádraží.. tak tam hluk je, ale v obytných čtvrtích je většinou klid.
Vesnice, to jsou psi, kohouti… sekačky, traktory, motorové pily, cirkularky, polní stroje, obecní rozhlas,opraváři čehokoliv, míchačky…M

Přesně jak píšeš. Když k nám přijede máma na víkend (bydlíme v centru města), tak si pochvaluje, jaký tu máme krásný klid. Zatímco u nich na vsi v 1 v noci řvou kohouti z několika stran, přes den neustále traktory, kombajny, hučí tam mlýn a místní puboši tůrují motory aut.

Kukacka123
Závislačka 3348 příspěvků 12.03.19 15:04

No my jsme ted ve meste (ne centrum a ne uplne okraj, taky ne zadne mini mestecko) a lidi tu taky topi bordely, takze to neni jen problem vesnic…kdyz chci vecer male vyvetrat na spani, tak je to nekdy fakt smrad (hodne zalezi na tlaku) :poblion: jinak jsem z vesnice a nejake sekani a rezani bylo narazove, ale ne stale jako sum z mesta :nevim: a domaci zvirectvo uz ma jen par lidi ze vsi (treba u nasich), takze kazdemu fakt kohout na zahrade nekokrha :mrgreen: ale podle me si clovek casem na ten mistni sum a hluk zvykne a je imunni :P

Leňule97
Kecalka 405 příspěvků 12.03.19 15:04

Nechápu, jak může někdo srovnávat zakokrhání kohouta, kterého už dnes nemá kde kdo, a neustálý ruch (v těch větších i neustále světlo) měst, který ovlivňuje a narušuje celého člověka. To že už to někdo ze zvyku nevnímá je jedna vec. Dopad na celkové zdraví věc druhá. Ne? :think:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9553 příspěvků 12.03.19 15:06

Bydlím ve městě a musím říct zlatá vesnice. Tady je to pořád něco, sanitky, tramvaj, auta, stačí otevřít okno a slyším hovory lidi co procházejí kolem (a to bydlíme v klidné části města, okna máme do vnitrobloku a sme ve 3 patře). Nehledě že člověk slyší pomalu co si povídaj doma sousedi… Bydlela sem na vesnici u rodičů, tam byl klid, nikdo nešel sekat trávu brzo ráno, taky ji nesekali denně, jedine co mi tam občas rozcilovalo byl sousedojc pes, ten magořil pokaždé když někdo prošel kolem jejich zahrady (ale zas to byla ulice kde šli 2-3 lidi denně), to i ve městě slyším pořád štěkat psi mezi barakama, jak se pejskari potkávají. A taky mě na vesnici stval rozhlas, kde se každá blbina hlásila veřejně a ještě tomu předcházela nekolikaminutova hudební vložka, aby to každý zaregistroval a měl čas zanechat toho co dělá a poslouchat co se hlasatelka snaží sdělit :mrgreen:

Leňule97
Kecalka 405 příspěvků 12.03.19 15:10

@Kriss Tina ten rozhlas naštěstí neznám. U nás je prostě boží klid :mrgreen: Čím jsem starší tím víc poznávám, že můžu být šťastná za to, že jsem vyrostla na vesnici a teď to můžu předat dál. :)

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1457 příspěvků 12.03.19 15:11

Tak na tohle neexistuje jednoznačná odpověď. Bydlela jsem v opravdu velkém krajském městě na dvou místech. Jedno bylo nad klubem, poblíž autobusové zastávky, ruch tam byl šílený, kolikrát jsem brečela únavou ale prostě jsem nemohla usnout. Druhé místo bylo božské a přitom zdaleka nešlo o kraj města, jen dobrá čtvrť mezi činžákama a vilkama, celoročně jsem měla otevřené okno a nikdy jsem nic rušivého neslyšela. Tam byl takový klid, že jsem měla v zimě problém spát, protože mi vadil i hukot topení jak jsem nebyla zvyklá :lol: Potom jsem bydlela v jiném městě na třech místech. Jedno bylo podobné místu číslo dvě z krajského města, klídeček, tichoučko. Druhé šlo. A na třetím bydlím teď, klidná část ale stejně když se zaposlouchám tak vnímám projíždějící auta. Bydlela jsem i na vesnici, konkrétně ve dvou. V jedné bylo úplně mrtvo, tam za celý den projela tři auta. Druhá byla pro mě hrozná, z jedné strany ublafaný pes, z druhé kohout co vřískal celé dopoledne, z třetí kravín a ze čtvrté kozy. Takže navíc i smrad :lol: aut tam projela spousta do vedlejší vesnice, ještě tam byli všichni nějací moc akční, takže pořád někdo na někoho křičel nebo něco dělal.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama