Kde jsou všechny děti o prázdninách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:25
Kde jsou všechny děti o prázdninách

Tak je mi z toho všeho smutno. Bydlím v menším městě, hned před domem máme udělané pěkné hřiště s brankami, prolézačky. Ale něco tu chybí. DĚTI. Říkám si, kde jsou? Přitom na ulici jich bydlí spousta! Co všichni dělají? Sama mám dvě děti ve druhé třídě a ačkoli se jim snažím prázdniny co nejvíce zpestřit (mám tu možnost, že nemusím řešit hlídání), přesto to nejde, být neustále s nimi a zabavovat je, je třeba uvařit apod..
Chybí jim kamarádi. Za celý den není na hřišti pořádně nikoho vidět. Co je to za zdegenerovanou dobu, když děti sedí doma a hřiště zeje prázdnotou? Vzpomínám si, že my jsme běhali venku od rána do večera, a teď? :nevim: :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
modravlocka
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 20.08.19 18:27

Na dovolené, na táborech, u babiček, na vyletech…nemyslím si, že všichni celé dny sedí doma před tabletem. ;)

nozu
Extra třída :D 12796 příspěvků 20.08.19 18:28

Hele, já ti nevím, jak u vás, ale naše děti nejsou většinu prázdnin ani doma. Střídáme pobyty u babiček a příměstskými tábory a rodinnou dovolenou. řekla bych, že ne všichni si mohou dovolit ten louxus být s dětmi celé prázdniny doma. Holt to chce vymyslet program, výlety, tábory atd. Tam jsou podle mě i ostatní děti.

carsa
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 20.08.19 18:32

My si ten luxus být s dětmi o prázdninách dovolit nemůžeme, takže naše děti střídají tábory, příměstské tábory, jeden týden prarodiče a 14 dní společná dovolená. Doma byly jen, když odněkud přijely, vyprali jsme, přebalili batohy a zase jely dál.

Ranala
Povídálka 37 příspěvků 20.08.19 18:35

Přesně ten pocit mám taky. I moje desetiletá dcera. Když se jdeme projít, nepotkáme žádné děti, max s rodiči. Nechápu, že většina lidí potřebuje dětem neustále dělat program - výlety, příměstské tábory, kroužky - hlavně aby někde byly a někdo je hlídal. Co z takových dětí vyroste? Lidi bez fantazie, kteří budou potřebovat neustálý dozor a vedení :-/ Moje dcera občas jde s kamarády ven, ale musí je nejdřív vytáhnout z domu a pak jim i vymyslet zábavu! Je to smutné. Prázdniny a venku ani noha… :nevim:

Vemas
Kelišová 5685 příspěvků 20.08.19 18:35

Vsechny deti jsou pryc, mam syna doma cele leto (je po tezkem uraze, nemuze nekde litat) a neustale se snazim sehnat nekoho kdo je v Praze. Vsichni jsou pryc, max prijedou na den-dva a zase jedou pryc.

lucenka
Hvězda diskuse 37747 příspěvků 20.08.19 18:35

A ty nebo tvoje děti nemají žádné kamarády 6e školy, kterým byste mohli zavolat, jestli by nešli na hřiště?
Jinak my tedy prázdniny strávili většinou aktivně, že na hřiště ani nějak nebyl čas.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:39

Ja treba hlidani o prazdninach resit musim, protoze musim chodit do prace, takze moje dite je 14 dni u jedne babicky na chate, tyden u druhe babicky na chate, tyden na chate u tety, 14 dni na dovolene s nami a zbytek letni skolka a primestske tabory. Ven se tudiz o prazdninach dostaneme jen o vikendech a ty travime jinde nez na hristi pred domem. Je zcestny si myslet, ze o prazdninach jsou deti zavreny doma :-D

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1845 příspěvků 1 inzerát 20.08.19 18:44

Taky bydlím na menším věstě, a je to tu stejně, pro mě výhoda aspon mám volné hřiště ( pro hnidopichy nad barákem nic tam není jen prostě plac a dvě starý ty velký branky u lesa) na běhání :D ale jinak čas od času děti vidět na hřištích jsou, ted když kouknu z okna, kousek do města, je vidět že si kopou na hřišti, nebo matky s kočárkama tu jsou hodně, těžko říct kde jsou, ale už jde citit, že se pomalu vrací :)

Ranala
Povídálka 37 příspěvků 20.08.19 18:46

Tak se to potvrdilo, přesně jak jsem psala - většina dětí má celé prázdniny naplánované od začátku až do konce :roll: Nějaký prostor pro nudu, volný čas s kamarády bez dozoru a rozvoj fantazie není… Na co taky že…

neumisa
Neúnavná pisatelka 19946 příspěvků 20.08.19 18:47

Vzhledem k tomu, že mé děti jsou skoro celé prázdniny někde v tahu, tak ten den, co mezipřistanou doma, aby přebalily batoh a vyžraly ledničku, to jim toleruju i tom že si zalezou k počítači… protože vím, že další týden až dva zas budou v pohybu. O prázdninách na hřiště nemají čas.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 20.08.19 18:47

A u nás hřiště plný, jasně, nikdy tam nejsou všechny děcka, taky jsme rozježdění po dovolených, ale k večeru, kdy už není horko, se tam děcka vždycky slezou. Nicméně mě zajímá věková kategorie, která bez rodičů na tábory ještě nemůže :mrgreen: starší děcka nám na hřišti popravdě trochu vaděj, dělaj bordel a děsej nám školkáčky a batolata.

carsa
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 20.08.19 18:48
@Ranala píše:
Tak se to potvrdilo, přesně jak jsem psala - většina dětí má celé prázdniny naplánované od začátku až do konce :roll: Nějaký prostor pro nudu, volný čas s kamarády bez dozoru a rozvoj fantazie není… Na co taky že…

A napadá tě, že třeba rodiče chodí do práce?

neumisa
Neúnavná pisatelka 19946 příspěvků 20.08.19 18:48
@Ranala píše:
Tak se to potvrdilo, přesně jak jsem psala - většina dětí má celé prázdniny naplánované od začátku až do konce :roll: Nějaký prostor pro nudu, volný čas s kamarády bez dozoru a rozvoj fantazie není… Na co taky že…

víš, já už mám děti větší, ty si ty prázdniny plánují sami. Prostě se doma nudit nechtějí. ;)

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 20.08.19 18:49

@Ranala tak ne každej může bejt celý prázdniny s děckem doma, někteří lidi kupodivu pracujou.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama