Kde jste se seznámila s další maminkou?

137
15.5.18 22:37

Kde jste se seznámila s další maminkou?

Ahoj maminky.
Prozradíte mi, jak jste se seznámily na mateřské? Našly jste si kamarádky mezi dalšími maminkami?
Celý život jsem bydlela v Praze, přátelé mám tam. Teď bydlím kousek za Prahou a s malým mimčem je dojíždění a cestování to trochu komplikovanější, zvlášť, když nedávám kojení na veřejnosti :nevim:
Navíc mám téměř všechny kamarádky bezdětné a nějak bych si ráda popovídala i o mateřských věcech. Když se současným kamarádkám pochlubím, že se malá začíná usmívat, moc nechápou… :roll:
Zajímají mě vaše osobní zkušenosti, jak jste si našli přátele s dětmi. Jsem totiž introvert a jít na hřiště mezi maminky s kočárky a začít si povídat je pro mě nadlidský úkol :zed:
Díky za rady :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5793
15.5.18 22:54

Pres emimino, jednak skupinka se stejnym mesicem porodu, a potom mi napsala jedna mamca vzkaz, protoze v nejake diskusi zahlidla stejnou lokalitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
15.5.18 22:59

@citeria co chodit na cviceni děti? ted je toho plno, tam se da seznamit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
15.5.18 23:18

@KristynaTita Jsem bohužel ten typ, že když se ostatní seznamují, spíš mlčí a poslouchá. Od přátel jsem často slyšela, že na první pohled působím dost nepřístupně a já se přitom jen bojím, že plácnu nějakou pitomost :think: Nicméně na cvičení s mimčem stejně chodit chci, tak třeba to dopadne a s nějakou maminou si padneme do oka :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
15.5.18 23:19

@Jogrr To jsem vůbec nevěděla, že tady existuje :O Díky za tip :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
15.5.18 23:52

@citeria Kamaradka s malym chodi na srazy stejne narozenych miminek, tady i na fb jsou myslim skupinky a tam potkala nejake maminky se kterymi se vida. Zkusila bych treba nejaky krouzek, byva treba tancovani s miminky v satku nebo tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
16.5.18 06:43

Já taky nejsem zrovna ten typ, co někam přijde a má hned několik známých. Ale seznámila jsem se na hřišti a ve cvičení dětí. Třeba až po několikátém setkání. Přijde mi, že tak nějak vypozoruješ z chování ostatních s kým by sis mohla rozumět a s kým se třeba jen pozdravíš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
16.5.18 07:57

Na plavání s dětmi a na procházkách. Já nejsem extra komunikativní člověk, pokud jde o cizí a zvlášť, pokud jde o cizí matky… Z těch gangů s kočárky mám celkem strach :mrgreen:
Ale teď, když děti už nějak tak chodí, třeba běhají po louce, v parku, připlazí se za nimi jiné dítě, tak jsme se s maminkou daly do řeči a od té doby se potkáváme… Taky se potkávám s maminkou chlapečka, který hodil mému synovi do očí písek :mrgreen: strašně se mi omlouvala, je to milá paní a ten kluk je nakonec taky celkem fajn.
Jinak mám hodně kamarádek s dětmi, takže vyrážíme ven společně a tím poznávám další lidi. Nicméně velice ráda trávím čas s bezdětnými :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
18.5.18 16:05

Ahoj, mam skoro stejnou situaci, pristehovala jsem se k priteli do jiného mesta a znam tu max. jeho rodice a par jeho pratel. Jeste k tomu jsem zustala na neschopence k tehu, dojizdeni za kamarady je uz zdlouhave a taky mam spise kolem sebe lidi, kteri nemaji deti takze vim, jak se asi citis :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
401
18.5.18 17:19

@citeria Tady pres emimino a pak taky na fb. Jsou tam ruzne skupinky podle narozeni a mesta, tak tam :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama