Kde koupit kometu na vrchol stromku?

8503
12.12.19 17:27

Kde koupit kometu na vrchol stromku?

Nevíte náhodou, kde by se dala koupit kometa na vrchol vánočního stromku? Hledám to všude možně a našla jsem jen klasickou špičku nebo hvězdu. Čtyřletá dcera si přeje, aby nám Ježíšek vykouzlil nahoře na stromku kometu, je ochotná i obětovat jedno ze svých dosavadních přání, tak jsem jí to chtěla splnit, ale nikde nemůžu sehnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6895
12.12.19 17:29

Co takhle vyrobit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8503
12.12.19 17:37
@Aduš8 píše:
Co takhle vyrobit?

To já bych klidně vyrobila, ale naše babička má takovou stařičkou skleněnou kometu (foukanou, ale vyrobenou někdy v 60.letech), zlatou. A dcera si přeje takovou, skleněnou a zlatou nebo stříbrnou. Babička jí řekla, že je to vzácnost, a dcera je ochotná vyměnit jedno Lego za takovou vzácnost jako skleněnou kometu na vrcholu stromku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
12.12.19 17:50

Zkusit obvolat mistni skrlarny, nevim jestli to takhle do vanoc stihnou, ale pokud ano tak si oriprav docela balik..jinak na netu koukam ze maji komety kolem 300 tak dratkem by na vrsek pridal sla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21540
12.12.19 19:06
@zrcadlo píše:
Nevíte náhodou, kde by se dala koupit kometa na vrchol vánočního stromku? Hledám to všude možně a našla jsem jen klasickou špičku nebo hvězdu. Čtyřletá dcera si přeje, aby nám Ježíšek vykouzlil nahoře na stromku kometu, je ochotná i obětovat jedno ze svých dosavadních přání, tak jsem jí to chtěla splnit, ale nikde nemůžu sehnat.

Jestli máš blízko Vsetín, tam mají prodejnu ozdob. Ale kometu jsem v sortimentu neviděla. Jinak asi Favi.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6895
12.12.19 19:06

@zrcadlo ahaaa, tak to je průšvih :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8503
12.12.19 19:50
@Russet píše:
Jestli máš blízko Vsetín, tam mají prodejnu ozdob. Ale kometu jsem v sortimentu neviděla. Jinak asi Favi.cz

Já právě projela stránky několika skláren, a nic. Na Favi taky nemají. Jsem z toho nějaká zaskočená, stromečky se často zobrazují s kometou nahoře, a ony se ty komety nedělají :think: A hvězdy nahoru na stromek dělají skoro výhradně pěticípé (po nás komunisti šli, kdyby u nás viděla babi na návštěvě pěticípou hvězdu na vánočním stromku, tak by byl její konec).
Tak jsem si vysnila skleněnou kometu s šesticípou hvězdou, ale smůla :( No, zkusím to nějak uhrát na to, že ji s dcerou vyrobíme (mám doma zlatý sprej) a tak moc se nám povede, že bude škoda ji na stromek nedat a chtít jinou po Ježíškovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21540
12.12.19 21:35
@zrcadlo píše:
Já právě projela stránky několika skláren, a nic. Na Favi taky nemají. Jsem z toho nějaká zaskočená, stromečky se často zobrazují s kometou nahoře, a ony se ty komety nedělají :think: A hvězdy nahoru na stromek dělají skoro výhradně pěticípé (po nás komunisti šli, kdyby u nás viděla babi na návštěvě pěticípou hvězdu na vánočním stromku, tak by byl její konec).
Tak jsem si vysnila skleněnou kometu s šesticípou hvězdou, ale smůla :( No, zkusím to nějak uhrát na to, že ji s dcerou vyrobíme (mám doma zlatý sprej) a tak moc se nám povede, že bude škoda ji na stromek nedat a chtít jinou po Ježíškovi.

A babi ji teda má a „sedí“ na ní? Proč? Nechápu. A hvězdy prostě jsou pěticípé. Když není rudá, s komunisty si ji nespojuju. A to máme taky v rodině silnou protikomunistickou základnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8503
12.12.19 21:57
@Russet píše:
A babi ji teda má a „sedí“ na ní? Proč? Nechápu. A hvězdy prostě jsou pěticípé. Když není rudá, s komunisty si ji nespojuju. A to máme taky v rodině silnou protikomunistickou základnu.

Babička má starou krásnou skleněnou kometu, kterou dává na stromek už přes 50 let. Dceři se loni moc líbila, ale nikdo netušil, že si ji pamatuje dodnes. No a včera si vzal z okna Ježíšek dopis, a dcera se mě ptala, jestli může přání ještě změnit, že ví, že si nemůže přát tolik dárků, ale místo toho jednoho lega by si přála, aby nám Ježíšek vykouzlil nahoře na stromku kometu jako má babi X. Já jsem jí jako první řekla, že by nám ji určitě babi půjčila nebo by jí tu kometu i věnovala. Ale dcerka hned, že by ji potom ale neměla na stromku babička, takže nechce tu babičky, ale přeje si jinou od Ježíška. No tak jsem začala pátrat a nedopátrala jsem se, tak jsem si říkala, že když se tu ví všechno, tak ji někdo někde třeba zahlédl nebo kupoval. Žádná tragédie se nekoná, jen mě prostě překvapilo, že se to nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21540
13.12.19 00:35
@zrcadlo píše:
Babička má starou krásnou skleněnou kometu, kterou dává na stromek už přes 50 let. Dceři se loni moc líbila, ale nikdo netušil, že si ji pamatuje dodnes. No a včera si vzal z okna Ježíšek dopis, a dcera se mě ptala, jestli může přání ještě změnit, že ví, že si nemůže přát tolik dárků, ale místo toho jednoho lega by si přála, aby nám Ježíšek vykouzlil nahoře na stromku kometu jako má babi X. Já jsem jí jako první řekla, že by nám ji určitě babi půjčila nebo by jí tu kometu i věnovala. Ale dcerka hned, že by ji potom ale neměla na stromku babička, takže nechce tu babičky, ale přeje si jinou od Ježíška. No tak jsem začala pátrat a nedopátrala jsem se, tak jsem si říkala, že když se tu ví všechno, tak ji někdo někde třeba zahlédl nebo kupoval. Žádná tragédie se nekoná, jen mě prostě překvapilo, že se to nedělá.

Hm, tak to bude těžký. Já bych poprosila babičku, jestli nemůže být hvězda putovní. A dát jí novou krásnou špičku skleněnou. Všude vládne plast, ale my letos máme právě nové ze Vsetína. Plácla jsem se přes kapsu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
13.12.19 02:05
@zrcadlo píše:

Ale dělá:)
Není to kometa z vinutých perel? Ty se ještě vyrábí a mají i eshop: perlickoveozdoby.cz
V nabídce mají několik komet, akorát jsou schované pod kategorií „špice na vánoční stromeček“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8503
13.12.19 09:08
@demian píše:
Ale dělá:)
Není to kometa z vinutých perel? Ty se ještě vyrábí a mají i eshop: perlickoveozdoby.cz
V nabídce mají několik komet, akorát jsou schované pod kategorií „špice na vánoční stromeček“

Díky za tip, ale není to ono. Je to normálně klasické foukané sklo s tou trubičkou dolů, kterou se to nasadí na stromek. Ale ta perličková by se možná dceři taky líbila (jede teď v princeznách, tak by brala perličky taky jako vzácnost, jen jinou, než má babička), moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
13.12.19 17:09

@zrcadlo Z foukaného skla jsem viděla akorát hvězdu, kometu ne. Foukanou hvězdu na špici prodává třeba Slezská tvorba.

Snad bude mít dcerka radost, i když to není ta pravá kometa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama